Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebukott a fiam, Nem tette be...

Lebukott a fiam, Nem tette be a lábát ma a suliba, lógott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök most telefonált, én beteg vagyok jó hogy még otthon vagyok, Most várom az édes fiacskámat aki 17 éves... Kíváncsi vagyok mivel jön elő. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 27. 11:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki lóg néha.

Amúgy milyen tanuló?

Szerintem ne ugorj neki egyből, kérdezd meg, lehet tényleg oka volt rá.

Amúgy meg szép idő van, nekem sincs kedvem dolgozni. :)

2010. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
ez volt az első alkalom? vagy már máskor is telefonált az osztályfőnök? megvárod míg hazaér a fiad, és ha elmondja magától hogy lógott és miért nem ment be , akkor sztem nem olyan nagy a baj , ne csinálj semmi különöset. Viszont ha hazudik , akkor ...
2010. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Közepes tanuló. Nem tehetné meg hogy lógjon... Nem vagyok az az agresszív típus.
2010. okt. 27. 12:01
 4/32 A kérdező kommentje:
Igen attól félek hogy hazudni fog attól berágok. Amúgy még soha nem csinált ilyet.
2010. okt. 27. 12:02
 5/32 anonim ***** válasza:
50%

Gimis koromban én is rengeteget lógtam, mindig vezettem a hiányzásokat (amik lógásból jöttek össze). Ne büntesd erősen, mert csak lázadni fog, és egyenes út, hogy rossz legyen a kapcsolat köztetek. Én ma egyetemre járok, már a másodikat végzem, úgyhogy ha aggódsz, hogy a lógás rossz útra viszi, nem kell, az én (és egykori lógóstársaim) példáján is, nem evidens, hogy egyetemre ne menjen, vagy ne akarjon továbbtanulni.

Kérdezd meg, mit csinált ma, jól telt e neki a napja suli nélkül (nevetgélve), meg hát hogy ilyen jó időben tényleg jobb lehetett a sulin kívül stb stb. Lényeg, hogy "partner" legyél benne, és később nem fog félni, hogy mit szólsz, elmondja magától, és nem is lesz olyan édes a lógás, hisz általad megengedett (sok idézőjellel). Arra viszont motiváld, hogy a jegyei jók legyenek, de a lógásokat vedd lazán, partnerként, úgy jobban is tudod kontrollálni.

2010. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

Várd meg míg hazaér, ne csinálj semmit,, ne mondd el neki mit tudsz. Csak kérdezd meg milyen volt a suli...szokásos szülői szöveg=)

Ha elmondja,hogy nem volt iskolába, mert ,akkor sztem ne csinálj semmit.Ha viszont kamuzik,akkor lehet neki büntetést adni!

Én is,mint mindenki más is lógtam a suliból párszor a barátnőmmel,de mindig elmondtam anyunak,hogy csábítóbb volt felmenni Fehérvárra mászkálni,mint suliba menni. Ő mindig megértő volt, elnézte nekem a lógásokat, és megértette,hogy semmi következménye nem lesz,ha párszor lógok.... Nem is lettem elzűllött fiatal,aki titkolózik,mert nem engedik kicsit "kibontakozni",hogy úgy mondjam.

Ha viszont valamiben hazudtam,akkor kemény bűntetést kaptam mindig!

2010. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

a lógások úgyis kiderülnek az ellenőrzőből vagy miből nem? be van írva az igazolatlan órák száma.


Sajnos néha hazudni fog, ha úgy kényelmesebb. :S Például ha ésszerűtlenül szigorú vagy.

Viszont szerintem azokra se hallgass, akik azt mondják hogy legyél partner ebbe. Egy szülőnek az a dolga hogy neveljen (még ha 17 éves is a gyerek), nem az hogy haverkodjon.

2010. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg nem mindenki link aki lóg, nálunk az osztályban se nagyon volt aki legalább 1-2x ne lógott volna, de a többség rendesen tanult attól még. Te sosem lógtál suliból? Ha nem csinál belőle rendszert nem gáz, persze mondd meg neki hogy ez nem jó, de ne idegesen.. 19L
2010. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Utolsónak szerintem igaza van a szülő ne legyen partner abban ha a gyerek lóg a suliból Kérdezd meg milyen volt ma a suli ha elmondja akkor ne büntesd meg de ha hazudik akkor igen
2010. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Azt mindenképpen tudatosítsd vele, hogy a lógásnak már anyagi következményei is vannak. Úgyhogy ne vigye túlzásba a dolgokat.
2010. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!