Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bunkóság "ráerőltetni"...

Nagy bunkóság "ráerőltetni" másokra ezt a témát?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt egy jó barátnőm. Jó lenne valakivel, aki közel áll hozzám elbeszélgetni egy kicsit. A gond az, hogy még csak kevés ismerősöm tud róla, hogy mi történt, tehát nem kérdezte senki, hogy szükségem van-e segítségre, akarok-e beszélgetni stb. és nem tudom, mennyire lenne bunkóság ezzel csak úgy előhozakodni. Szerintetek?
2010. okt. 26. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki a barátod, akkor szó sincs ráerőltetésről, hiszen tudja, hogy ő az, akivel beszélgetni akarsz, akivel meg akarod osztani az érzéseidet.

Attól függetlenül vannak empatikus emberek, akik lehet, hogy nem állnak közel hozzád, mégis jó velük elbeszélgetni, mert meghallgatnak, odafigyelnek rád.

2010. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Mindenképpen beszélj valakivel, akiben megbízol és nagyon közel áll hozzád! Hívd meg mondjuk teázni, aztán hozakodj elő a témával.

Biztos nem fog bunkónak gondolni, főleg, ha már ő is átélt ilyet. :(

Hidd el megkönnyebbülsz majd, ha kiadod magadból a bánatod! :)

2010. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok. Csak nekem Apukám halt meg, még januárban, de olyan mintha tegnap lett volna. Nem tudok túljutni rajta.

Én is szívesen beszélgetnék erről valakivel, de a férjem sajnos nem tud jól vígasztalni a barátnőim meg eléggé elfoglaltak. Kifelé úgy látszik mintha már rendben lennék, de sokat sírok éjszaka. Én nem hozakodtam elő senkinek se ezzel, hogy a kérdésedre is válaszoljak.

2010. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A barátaidnak miért ne? Én simán elmondanám, hogy jó lenne egyet beszélgetni, mert ez történt.

Amúgy milyen barát az, aki nem tudja, hogy meghalt egy barátod?

2010. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem rég történt, és nem nagyon bírtam róla beszélni, se a barátaimmal találkozni, ezért nem tudják még.
2010. okt. 26. 22:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Én szívesen beszélgetek veled. Írj mailt és akkor elküldöm az msn-em, ha te is szeretnéd. Részvétem!


amuto@citromail.hu

2010. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Részvétem!

A barátok arra valók, hogy ha örülsz veled örüljenek, ha gyászolj veled gyászoljanak, meg kell hogy értsék, de aggódj melletted fognak állni!

2010. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyeltalán nem lenne bunkóság! Szerintem ha odamész egyik barátnődhöz és elmondod neki hogy szeretnél beszélgetni erről akkor szívesen meghallgat (persze ha tényleg igaz baráthoz mész oda)
2010. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22:01 Édesapámat két hete temettük el. Másfél évig ápolási osztályon volt, de mindennap bementünk hozzá. Egy hatalmas ürességet érzek. Az fáj a legjobban, hogy nem tudom átölelni, megsimogatni a kezét, és megpuszilni a homlokát. Nagyon fáj! De elengedtem. Az viszont vigasz a lelkemnek, hogy a szertartás olyan bensőséges volt, pont olyan amit megérdemelt. Őszinte részvétem neked. Nekem még nagyon friss az eset, de annyira beteg volt szegény, hogy a másfél év alatt legalább 10 szer elsirattam, és már nem maradt könnyem. De a lelkemben ott van egy kicsi szív, ami csak neki dobog, amíg élek.
2010. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de megkérdezhetem, hogy melyik városban halt meg?
2010. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!