Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit változtassak? Mert már...

Mit változtassak? Mert már nem bírom

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h 17 éves lány vagyok, végzős. Mostanában anyummal sokat veszekedünk, pl. kaja kérdésben, mert álítása szerintem én nem eszek meg semmit (ez persze nem igaz, de nem direkt olyat kéne csinálni amit utálok), ezért sosem csinál kaját, a hűtő üres. Elég rossz ez így nekem, mert ugyebár a suliba kajálok (de 12 körül szoktam elmenni kajálni, mert később nem marad kaja), és ált. 4-5kor érek haza, mert szakkörök bvannak, táncpróba stb. Mikor hazaérek se kaja, se semmi, pedig itt dolgozik 2 házzal arrébb, simán tudna nekem csinálni vmi egyszerű kaját, ha akarna, de inkább előbb elmegy mindennap j.ógázni -.-


Jó tudom, h én is csinálhatnék magamnak kaját, de csak tésztát tudok csinálni, max tükörtojás vagy ilyen könnyű, de nem ehetem egész évben ezeket, meg hát mire hazaérek hulla fáradt vagyok, fáj a fejem, korog a gyomrom (mert hát egész nap egy szendvicset és vmicske kaját eszek a menzán, amit fél óra és megemésztek).


Mindig mondja, h ha megmondom mit csináljon másnap megcsinálja, de ő bele van fáradva, h mindig találgassa. De közben tegnap mondtam neki, h olyan fagyasztott lekváros derelyét szeretnék enni, mert az gyorsan kész van, és ebédidőben is meg tudná csinálni, de ő inkább hozatott megint egy bűn rossz kaját, amit megenni nem lehetett, mert utálom az ilyen félig átsűlt, csontat teli húsokat. (gastroyaltól renedlt múltkor is szinte ugyaniylet, peidg nagyon jól tudja, h utálom az ilyen húst).


Nem vagyok egyébként annyira válogatós, csak pont nem olyan kajákat szeretek, amit a többiek itthon (pl. nem szeretem annyira a magyaros kajákat).


Csináltuk már úgy is, h egy hónapra való kaját beosztva összeírtam, de most meg ráfogja, h az se volt jó sose, pedig ez nem igaz, csak már meguntam a paprikás krumplit, mert minden 2. nap az volt.


Most nagyon lelkiismeret furdalásom van, mert mikor ma hazajöttem a suliból, tökre rossz kedvem volt (mert kaptam 2 rossz jegyet is, pedig mindkettőre tanultam, fáj a fejem, éhes vagyok (még csak egy szendvicset és egy tál krumpis tésztát ettem ma) és kérdezte anyu, h van-e osztályzat (de nem ám, h hogy vagyok, vagy vmi), mondtam h nem is érdekli ez őt, nem mondom meg, meg annyira kiakasztott, h hazaérek és egyből utasított, h csináljam meg h.lye bátyámnak a gépén vmit, mert ő baszik megcsinálni, pedig egész nap itthon ül és gépezik, tanulni nem lehet tőle, főiskolára meg incs kedve visszamenni most, mert jövőhéten szünet és ő megtldja még egy héttel.


Láttam anyukámon, h rosszul esett neki, de nem tudok mit csinálni már, mert se barátaim, se jó jegyeim, mikor hazaérek ülhetek itthon egyedül, tanulni nincs kedvem, mert éhes vagyok, meg fáradt. Szerintetek mit csináljak? Mert már nem bírom tovább, kezdek besokalni a sulitól is, semmi segítség vagy vmi és ez még rátesz egy lapáttal.


Gondolkoztam, h hátha rájönne akkor anya, h nem lehet kaja nélkül élni, ha lefogyok 30 valahány kilóra (amit nem lenne nehéz, így is alig vagyok 40 kiló) és akkor sajnálhat.


2010. okt. 26. 17:13
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

A kérdésed több szempontból is megközelíthető.Tudlak bírálni is, de egyetérteni is tudok veled. Én is 17 éves vagyok, édesanyám 3 évvel ezelőtt meghalt rákban, de amíg "talpon" volt, mire hazaértem mindig várt a finom kaja. Én nem vagyok menzás, én is 5-6 körül szoktam hazaérni ( emelt töri fakt, vezetés, matek korrep.. stb.) és van hogy nem vár főtt étel mert édesapám élettársa dolgozik ( és nem is igazán szeretem a főztjét, egyszerűen megszoktam az anyáét, mamáét, apa nagyon válogatós nem szereti a fűszereket így mindennek ugyanolyan íze van). Magamról kell hogy gondoskodjak, de van amikor én is bedurcizok mert megették este az összes kenyeret, rám nem gondolva... Olyankor igazán rosszul esik felöltözni, lebattyogni kenyérért.. Na de mindegy..


Azt tudom tanácsolni, mivel édesanyád láthatóan nem fog főzni, és amúgy is az egész munkaidejében azt a picike szünetet kapja, akkor ne dolgozzon, ne főzzön csak neked külön. Én is kb. csak azokat tudom megfőzni amit te. Én melegszenyát, tejfölös/mákos/diós/krumplis tésztát, tejbegrízt, virslit szoktam főzni.


De az abszolút kedvencem az a smack. Tescoban lehet kapni a zacskós leveseknél, van csípős marhahúsos, csirkehúsos, elvileg levesként árulják, de a leve totál kifő. Nagyon gyorsan elkészül és nagyon ízletes és nagyon laktató. 200 ft-körül van mi bevásárlásnál 4-5-öt is szoktunk venni. Egy csomag akár két emberre is elég. Szerintem próbáld ki szerelj a tetejére sajtot úgy az isteni. Vagy esetleg kérj anyukádtól pénzt és rendelj te valahonnan valamit amit szeretsz!

2010. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Kezdj el főzőcskézni magadnak mások is akkor tanulnak bele mikor egyedül maradnak, ennyi idősen már pár főételt el kéne tudnod késziteni. Az meg hogy 17 évesen anyud nem foglalkozik veled anyit mint régen természetes hisz lassan felnősz gondolom már van barátod akivel szexelsz, egyedül megveszed a fogamzás gátlót.... örülj hogy anyud nem liheg a nyakadon.
2010. okt. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Off: 18.07, szerintem nem a mai fiatalok mentalitása miatt nem válallnak gyereket a párok, ti. őket is a szüleik nevelik.
2010. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Sajnos 17 évesen én is így gondolkodtam az elvált, két gyereket nevelő anyukámról. Ő mindig próbálkozott, pedig utált főzni, mi meg csak finnyáskodtunk a bátyámmal,Anya meg minden este dobhatta ki a "szar" kaját.

Visszagondolva szégyellem magamat, nem is kicsit. Ha nem is szerettem a főztjét, lett volna időm-energiám főzni magamnak. Persze még ma sem vagyok konyhatündér... De annyival hatásosabb kézbe venni a dolgokat, mint itt panaszkodni.

Kedves kérdező, igen, egyes anyukák minden nap főznek a 17 éves gyereküknek, de a te anyukád nem ilyen. Gondolom a te szüleid is elváltak. Szerintem anyukád épp eleget tett érted, fogadd el, hogy mostantól magára is gondol, és igenis elmegy jógát oktatni mert szereti,és nem neked főz. Kérd el tőle a pénzt, amit a gastroyalos kajákra költ, menj le a cba-ba és találd fel magad. Még csoki is belefér majd a budge-be. :)és azt eszed, amihez kedved tartja.

Sose felejtsd el, milyen szerencsés vagy!!! Én épp a világ másik részén dolgozom, ahol túl sok a felpuffadt hasú kisgyerek, ezért is érintett érzékenyen a "problémád"

22/L

2010. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
félreértések elkerülése végett nem váltak el a szüleim, nincs barátom, nem veszek fogamzásgátlót és nem lakom olyan boltok közelébe, mint pl. CBA. Azért rossz suliból hazajönni, mert amíg jó idő volt, tudtam motorral járni, de most, h beköszöntött a hideg, robogón fázok, kocsi meg kell szüleimnek, mert az a munkaeszközük. A buszom csak fél óránként jár, a másik busz, amivel a kp-ba megyek, mindig úgy ér be, h pont lekésem a buszt, és várnom kell fél órát
2010. okt. 27. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!