Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit változtassak? Mert már...

Mit változtassak? Mert már nem bírom

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h 17 éves lány vagyok, végzős. Mostanában anyummal sokat veszekedünk, pl. kaja kérdésben, mert álítása szerintem én nem eszek meg semmit (ez persze nem igaz, de nem direkt olyat kéne csinálni amit utálok), ezért sosem csinál kaját, a hűtő üres. Elég rossz ez így nekem, mert ugyebár a suliba kajálok (de 12 körül szoktam elmenni kajálni, mert később nem marad kaja), és ált. 4-5kor érek haza, mert szakkörök bvannak, táncpróba stb. Mikor hazaérek se kaja, se semmi, pedig itt dolgozik 2 házzal arrébb, simán tudna nekem csinálni vmi egyszerű kaját, ha akarna, de inkább előbb elmegy mindennap j.ógázni -.-


Jó tudom, h én is csinálhatnék magamnak kaját, de csak tésztát tudok csinálni, max tükörtojás vagy ilyen könnyű, de nem ehetem egész évben ezeket, meg hát mire hazaérek hulla fáradt vagyok, fáj a fejem, korog a gyomrom (mert hát egész nap egy szendvicset és vmicske kaját eszek a menzán, amit fél óra és megemésztek).


Mindig mondja, h ha megmondom mit csináljon másnap megcsinálja, de ő bele van fáradva, h mindig találgassa. De közben tegnap mondtam neki, h olyan fagyasztott lekváros derelyét szeretnék enni, mert az gyorsan kész van, és ebédidőben is meg tudná csinálni, de ő inkább hozatott megint egy bűn rossz kaját, amit megenni nem lehetett, mert utálom az ilyen félig átsűlt, csontat teli húsokat. (gastroyaltól renedlt múltkor is szinte ugyaniylet, peidg nagyon jól tudja, h utálom az ilyen húst).


Nem vagyok egyébként annyira válogatós, csak pont nem olyan kajákat szeretek, amit a többiek itthon (pl. nem szeretem annyira a magyaros kajákat).


Csináltuk már úgy is, h egy hónapra való kaját beosztva összeírtam, de most meg ráfogja, h az se volt jó sose, pedig ez nem igaz, csak már meguntam a paprikás krumplit, mert minden 2. nap az volt.


Most nagyon lelkiismeret furdalásom van, mert mikor ma hazajöttem a suliból, tökre rossz kedvem volt (mert kaptam 2 rossz jegyet is, pedig mindkettőre tanultam, fáj a fejem, éhes vagyok (még csak egy szendvicset és egy tál krumpis tésztát ettem ma) és kérdezte anyu, h van-e osztályzat (de nem ám, h hogy vagyok, vagy vmi), mondtam h nem is érdekli ez őt, nem mondom meg, meg annyira kiakasztott, h hazaérek és egyből utasított, h csináljam meg h.lye bátyámnak a gépén vmit, mert ő baszik megcsinálni, pedig egész nap itthon ül és gépezik, tanulni nem lehet tőle, főiskolára meg incs kedve visszamenni most, mert jövőhéten szünet és ő megtldja még egy héttel.


Láttam anyukámon, h rosszul esett neki, de nem tudok mit csinálni már, mert se barátaim, se jó jegyeim, mikor hazaérek ülhetek itthon egyedül, tanulni nincs kedvem, mert éhes vagyok, meg fáradt. Szerintetek mit csináljak? Mert már nem bírom tovább, kezdek besokalni a sulitól is, semmi segítség vagy vmi és ez még rátesz egy lapáttal.


Gondolkoztam, h hátha rájönne akkor anya, h nem lehet kaja nélkül élni, ha lefogyok 30 valahány kilóra (amit nem lenne nehéz, így is alig vagyok 40 kiló) és akkor sajnálhat.


2010. okt. 26. 17:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
51%

Egy icipicit hazudós is vagy. Olvass vissza, hogy mit írtál a kajákról, egyikben csontos volt a hús és nyers, meg egyéb marhaságok. Anyád pedig a munkaidején túl is dolgozik, elején úgy állítottad be, hogy "jógázni megy" ahelyett, hogy neked főzne.Mint kiderült: oktat.

Írták előttem: hisztis pics@ vagy.

2010. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
58%

17:25-ös

"17 éves felnőtt lányra. Én 17 évesen már az egész családra főztem, több fogásos kajákat. "


1: a 17éves lány még nem felnőtt, még csak nem is felnőttkorú...Alap dolgokat meg tud.

2: az nem érdekel senkit te mikor kezdtél el főzni, itt nem rólad van szó, hanem a kérdezőről. Nem azt kell leírni, hogy te ennyi idősen mit csináltál meg és akkor azt már másnak is meg kell csinálnia.


Miért van az, hogy ha valaki leír egy hasonló sztorit/ami mostanság elég sokakkal előfordul- aminek oka is van/, miért kell egyből lehurrogni? Van jó pár felnőtt ember is akinek még 1 fakanál sem volt a kezében.


kérdező: ha már gyors kaját szeretnál: tejbegrízt is egyszerű megcsinálni, hamar kész is van és laktat is. A derelyét forró vízbe beleteszed s addig főződ ameddig puha nem lesz, utána megforgatod piritott/olajban/a derelyét, és kész is! Vagy tortellini. ugyanúgy ki kell főzni,mivel ez is tészta csak töltött, és már szórhatod rá a sajtot, vagy ketchup-ot.

2010. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Madame HÍV?
2010. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
9%
Nem muszáj szakkörökre járni! Hazaérhetsz 1-2 órával előbb is, akkor nem leszel hulla fáradt és még ebédet is tudsz csinálni.
2010. okt. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
30%

Néha úgy érzem, a mai fiatalok mentalitása miatt nem akarnak a párok gyereket vállalni. Elkényeztetett a korosztály, egoistán állnak a világhoz, olyan "Mindent nekem,csakis nekem' felfogással.. Elég öncélú a létezésük.

Kérdező, Te tekintettel vagy édesanyádra? Látod, mennyit dolgozik értetek, miért nem vagy hálás, ahelyett, hogy személyzetnek nézed? Már lassan felnőtt vagy, illene magadra főznöd, esetleg édesanyádra is (de ezzel tudom, sokat mondtam). És nem hisztizni, miért nem törődsz bele, hogy ez a helyzet, anyukád elfoglalt, és nem a szórakozása, hanem a munkája miatt. Ha kell egy cipő, ruha, azért is ő dolgozik meg. Ha egy drága telefon, akár több heti munkája. Becsüld meg, hogy van, és hogy értetek dolgozik, nem (csak) önmagáért.

2010. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj meg, de szerintem inkább veled van a hiba. Anyukád dolgozik az irodában, majd megy jógaórát tartani. És mindezt miért? Érted. Ja, hogy esetleg fáradt? Nem baj, még találjon ki neked mindenféle ételeket, mert enni nem nagyon óhajtasz, de hisztizni tudsz. Talán barátaid is ezért nincsenek, mert az emberek látják, milyen vagy. Ismétlem magam, ez nem bántás, csak a meglátásom.


Ha fáj a fejed, amikor hazaérsz, mert keveset ettél, vigyél magadnak több szendvicset. Csak meg tudod csinálni! És olyat csinálsz magadnak, ami tetszik. Vagy néhány gyümölcs, az is telít és nem is hízlal/egészséges. Vigyél sok innivalót, mert az is befolyásolhatja az állapotodat, folyadékhiány is okozhat fejfájást/fáradtságot.


Fáradt vagy iskola után? Akkor anyukád mit érezhet ennyi munka mellett? Mi lesz veled, ha neked lesz családod? Elmész 8 órát dolgozni, majd hazamész és kidőlsz? A gyerekeidnek és férjednek ki fog enni adni? Igenis tanuld meg, hogy az élet nem fenékig tejföl. Legalább hetente egyszer próbálj meg Te főzni otthon. Rengeteg oldal van a neten (pl. mindmegette.hu), ahol találsz kezdőknek való gyorsan elkészíthető ételeket.


Sok sikert kívánok Neked!

2010. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó ez a szülő kötelessége,vagy ne szüljön,nem kéne fordítva ülni a lovon,mert lassan a 12-13 évesek vezetik a háztartást és látják el a csecsemő testvérüket is,mert anyucik olyan fáradtak...Miben a semmittevésben?
2010. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Muszály szakkörre járni, mivel ez egy érettségire felkészítő szakkör, bocsi, ha érdekel milyen lesz az érettségim. Egyébként nem értem, miért írta egyik válaszoló, h hazudós vagyok, én nem mondtam, h nem oktat, csak elsőnek nem írtam le, gondoltam felesleges információ, de láttam, h írtátok stb, ezért írtam le h oktat.


Köszi 17:57 :) Én sem úgy gondoltam, h mindenki leírja, h ő bezzeg 17 évesen már sütni főzni is tudott. Hát sajnálom, én nem tudok, csak alap dolgokat csinálni, de hát itt ezen az oldalon mindenki olyan ügyes.

Gondolom, most azt hiszitek, h én hisztik vagyok, s hogy csak ugráltatom a szüleim, mikor ők keményen dolgoznak, pedig nem így van. Sok mindenbe besegítek, kajába is besegítek ha tudok, pl. holnap tudom, h nem fog rérni, mert nem lesz otthon, ezért el is válaltam, h majd én csinálok magamnak pizzát este ha hazaérek, de mindennap nem tudok azt enni és elkészíteni.

2010. okt. 26. 18:14
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
muszáJ?
2010. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
nem nézem személyzetnek, és nem miattam dolgozik annyit, mert j.gát is magának oktat, mert szereti, ez a hobbija, pénzt nem igazán keres vele, mert mind elmegy a bérleti díjra. Az irodai munka nem olyan fárasztó, h az ember mmeghaljon, s nem is azt mondtam, h 5 fogásos vacsora kell nekem, csak hogy legalább egyek vmit, mert nem fogyni akarok, hanem hízni.
2010. okt. 26. 18:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!