Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit változtassak? Mert már...

Mit változtassak? Mert már nem bírom

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h 17 éves lány vagyok, végzős. Mostanában anyummal sokat veszekedünk, pl. kaja kérdésben, mert álítása szerintem én nem eszek meg semmit (ez persze nem igaz, de nem direkt olyat kéne csinálni amit utálok), ezért sosem csinál kaját, a hűtő üres. Elég rossz ez így nekem, mert ugyebár a suliba kajálok (de 12 körül szoktam elmenni kajálni, mert később nem marad kaja), és ált. 4-5kor érek haza, mert szakkörök bvannak, táncpróba stb. Mikor hazaérek se kaja, se semmi, pedig itt dolgozik 2 házzal arrébb, simán tudna nekem csinálni vmi egyszerű kaját, ha akarna, de inkább előbb elmegy mindennap j.ógázni -.-


Jó tudom, h én is csinálhatnék magamnak kaját, de csak tésztát tudok csinálni, max tükörtojás vagy ilyen könnyű, de nem ehetem egész évben ezeket, meg hát mire hazaérek hulla fáradt vagyok, fáj a fejem, korog a gyomrom (mert hát egész nap egy szendvicset és vmicske kaját eszek a menzán, amit fél óra és megemésztek).


Mindig mondja, h ha megmondom mit csináljon másnap megcsinálja, de ő bele van fáradva, h mindig találgassa. De közben tegnap mondtam neki, h olyan fagyasztott lekváros derelyét szeretnék enni, mert az gyorsan kész van, és ebédidőben is meg tudná csinálni, de ő inkább hozatott megint egy bűn rossz kaját, amit megenni nem lehetett, mert utálom az ilyen félig átsűlt, csontat teli húsokat. (gastroyaltól renedlt múltkor is szinte ugyaniylet, peidg nagyon jól tudja, h utálom az ilyen húst).


Nem vagyok egyébként annyira válogatós, csak pont nem olyan kajákat szeretek, amit a többiek itthon (pl. nem szeretem annyira a magyaros kajákat).


Csináltuk már úgy is, h egy hónapra való kaját beosztva összeírtam, de most meg ráfogja, h az se volt jó sose, pedig ez nem igaz, csak már meguntam a paprikás krumplit, mert minden 2. nap az volt.


Most nagyon lelkiismeret furdalásom van, mert mikor ma hazajöttem a suliból, tökre rossz kedvem volt (mert kaptam 2 rossz jegyet is, pedig mindkettőre tanultam, fáj a fejem, éhes vagyok (még csak egy szendvicset és egy tál krumpis tésztát ettem ma) és kérdezte anyu, h van-e osztályzat (de nem ám, h hogy vagyok, vagy vmi), mondtam h nem is érdekli ez őt, nem mondom meg, meg annyira kiakasztott, h hazaérek és egyből utasított, h csináljam meg h.lye bátyámnak a gépén vmit, mert ő baszik megcsinálni, pedig egész nap itthon ül és gépezik, tanulni nem lehet tőle, főiskolára meg incs kedve visszamenni most, mert jövőhéten szünet és ő megtldja még egy héttel.


Láttam anyukámon, h rosszul esett neki, de nem tudok mit csinálni már, mert se barátaim, se jó jegyeim, mikor hazaérek ülhetek itthon egyedül, tanulni nincs kedvem, mert éhes vagyok, meg fáradt. Szerintetek mit csináljak? Mert már nem bírom tovább, kezdek besokalni a sulitól is, semmi segítség vagy vmi és ez még rátesz egy lapáttal.


Gondolkoztam, h hátha rájönne akkor anya, h nem lehet kaja nélkül élni, ha lefogyok 30 valahány kilóra (amit nem lenne nehéz, így is alig vagyok 40 kiló) és akkor sajnálhat.


2010. okt. 26. 17:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

1. Már megbocsáss, de a fagyasztott derelyét te is meg tudod csinálni, csak el kell kezdeni, nem igényel tudományt.

2. Ugyanúgy tészta...

3. Ha a suliban eszel főtt ételt, vacsorára nem kell nagy dolgokat enni. Megfelel a rántotta, a virsli, a tükörtojás, a szendvics. Meg tudod csinálni.

4. Nem csak te vagy fáradt...

2010. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%
Igen fogyjál le,legyél anorexis,keltsd benne bűntudatot,gratulálok,ahelyett,hogy örülnél,hogy van kajátok,tanulj meg főzni,van aki 11 évesen főz magára...
2010. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
Nőjj fel. Nem hiszem el, hogy a dolgozó anyukádat ebédszünetbe még főzőcskével akarod zaklatni. 17 éves vagy könyörgöm. Elsővel értek egyet.
2010. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%

Hát egyrészt anyukád tényleg főzhetne.

Te meg segíthetsz neki. Főzzetek együtt. És akkor te is megtanulsz több mindent megfőzni.


Másrészt a fagyasztott derelyét te is meg főzhetted volna, az aztán nem bonyolult.


Aztán meg még azt is lehet, hogy hétvégén elmentek együtt bevásárolni és vesztek egy csomó olyan félig kész kaját, amit szeretsz, vagy amit könnyen elkészíthetsz. Egyszerű alapanyagokat. Egy melegszendvics sem nagy ördöngősség pl.

Vagy egy borsóleves, az kb 20 perc, főzési idővel és nokedlivel együtt.


Szóval én megértem, hogy ki vagy, de anyukádat is megértem, hogy inkább jógázni megy mint otthon főzzön egy 17 éves felnőtt lányra. Én 17 évesen már az egész családra főztem, több fogásos kajákat.


Úgyhogy szerintem fogj egy szakácskönyvet, vagy bogarássz a neten recepteket... és kezdj el főzőcskézni. Egyrészt kikapcsolódás lesz az egész napos tanulás után, másrészt azt ehetsz amit szeretnél.

2010. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
52%

Anyukádnak már nem is kell sajnálni, te már megtetted.

Pattanj fel a géptől és főzz magadnak derelyét. Ha anyádnak könnyű, akkor neked is. Lusta és rosszindulatú vagy, aki elvárná, hogy kiszolgálják.

Anyád nem nyaralni jár a munkahelyére, talán fáradt, talán éhes, talán ő is kikapcsolódna, ehelyett a sirámaidat hallgathatja, ha hazajön.Ebédidejében neki nem enni kellene, á, hanem neked főzni, de nem ezt, hanem azt...

Én a helyébe vagy nem mennék haza, vagy kiraknám a szűrödet, és mehetsz a sz@rhoz sírni.

2010. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%

Anyukád is, gondolj bele mennyire el lehet fáradva.. 2 gyereket nevel, dolgozik...

17 évesen én főztem még rá is, nemhogy magamnak ne tudtam volna valamit összedobni...

Tésztát tudnál főzni, 10 perc, tojás is ugyanannyi. Mirelit cuccokat sem nagy ördöngösség megcsinálni. Melegszendvics is létezik.. Vagy simán főzni is megtanulhatnál.

Anorexiás meg ne legyél, ne akard büntetni anyádat ezzel is, elég nagy teher lehetsz neki így is. 17 évesen még csak az a dolgod, hogy tanulj. És a jóga helyett főzőtanfolyamra is járhatnál.

2010. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%

Nem kellett volna valtoztatni, hanem mindennap, amit a mamad foz megkellett volna enni, de nem ennyire valogatni!

Nalam valtozatos az etrend es az En lanyom, Aki Veled egyidos szinten igy viselkedett, mig elegem nem lett belole.

Neki is faj a feje, a hasa, a dereka stb., de mitol nem tudni, mivel nemigen segit itthon, mivel Neki tanulni kell!

Tudod Mi szulok is dolgozunk, es Nekunk kell neha szusszantanunk, nem csak azt lesni, hogy a csalad mit szeretne. Ma mar En sem fajditom a fejemet a lanyom miatt, mivel ott van a huto, de ha nem talal, akkor Neki all fozni pl., de Nekem is elegem lett ebbol a viselkedesbol. tehat valoszinu, hogy a mamad is megelegelte ezt es hidd el, hogy nem csoda, mivel O is dolgozik, elvegzi a haztartasi munkat es meg foz is. Inkabb segiteni kellene Neki, nem hogy plusz munkat szerezni Neki azzal, hogy kulon fozzon Neked. En sem teszem, es sok mas szulo sem!

2010. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Kaja szünetben nem ebédel, mert viszi magával az irodába, egész nap eszik pár szem szőlőt meg ilyen semmiket és azzal ől elvan, ezért hiszi szerintem, h én is jóllakom a madárkajákkal. Egyébkét azért megy j.gázni minden nap, mert ő az oktató, hétfőn, kedden szerdán van itt a városban, csütörtökön általában elmegy Pestre gyakorolni, pénteken másik városba megy órát tartani, s minden 2. hétvégén megint megy pestre tanfolymra (szombat vasárnap ott van, nem is jön haza).


Mondtam már, h menjünk el bevásárolni, de a boltokban sincs vmi nagy választék, van pár bagett, meg pizza meg ilyenek de hát ezekkel nem lakik jól az ember, ezeket meg tudnám csinálni ha lenne. Meg persze a dereléyt is, nem azon van a hangúly, h nehéz és nem bírom, csak hogy mondtam előre egy kaját, ahogy kérte, mégsem csinálta meg és megint én vagyok a hibás.

2010. okt. 26. 17:33
 9/35 anonim ***** válasza:
63%
17 éves létedre elég önállótlan és hisztis vagy.Egy fagyasztott derélyét nem tudsz/lusta vagy magadnak megcisnálni,de azért azt gondolom elváros hogy ezek ellenére felnőttként kezeljenek.. hisztis kis pics@..
2010. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Szoktam segíteni itthon, általában elpakolok konyhában meg ilyen helyekről, elmosogatok meg minden, kiv. mikor 6-kor érek haza és hulla vagyok. Nem is kéne nagyon foglalkoznia ezzel, sem a gyerekneveléssel, mert tesóm főiskolára jár, csütörtökön jön haza vasárnap megy is vissza busszal.


Egyébként mikor volt kaja szinte mindig megettem, max volt néha olyan, h nagyon nem kívántam és mondtam, h később megeszem, mert megszoktam este vagy mikor megkívánom, de másnap már úgy vágja a fejemhez, hogy megint válogattam meg nem ettem meg.

2010. okt. 26. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!