Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit változtassak? Mert már...

Mit változtassak? Mert már nem bírom

Figyelt kérdés

Az a helyzet, h 17 éves lány vagyok, végzős. Mostanában anyummal sokat veszekedünk, pl. kaja kérdésben, mert álítása szerintem én nem eszek meg semmit (ez persze nem igaz, de nem direkt olyat kéne csinálni amit utálok), ezért sosem csinál kaját, a hűtő üres. Elég rossz ez így nekem, mert ugyebár a suliba kajálok (de 12 körül szoktam elmenni kajálni, mert később nem marad kaja), és ált. 4-5kor érek haza, mert szakkörök bvannak, táncpróba stb. Mikor hazaérek se kaja, se semmi, pedig itt dolgozik 2 házzal arrébb, simán tudna nekem csinálni vmi egyszerű kaját, ha akarna, de inkább előbb elmegy mindennap j.ógázni -.-


Jó tudom, h én is csinálhatnék magamnak kaját, de csak tésztát tudok csinálni, max tükörtojás vagy ilyen könnyű, de nem ehetem egész évben ezeket, meg hát mire hazaérek hulla fáradt vagyok, fáj a fejem, korog a gyomrom (mert hát egész nap egy szendvicset és vmicske kaját eszek a menzán, amit fél óra és megemésztek).


Mindig mondja, h ha megmondom mit csináljon másnap megcsinálja, de ő bele van fáradva, h mindig találgassa. De közben tegnap mondtam neki, h olyan fagyasztott lekváros derelyét szeretnék enni, mert az gyorsan kész van, és ebédidőben is meg tudná csinálni, de ő inkább hozatott megint egy bűn rossz kaját, amit megenni nem lehetett, mert utálom az ilyen félig átsűlt, csontat teli húsokat. (gastroyaltól renedlt múltkor is szinte ugyaniylet, peidg nagyon jól tudja, h utálom az ilyen húst).


Nem vagyok egyébként annyira válogatós, csak pont nem olyan kajákat szeretek, amit a többiek itthon (pl. nem szeretem annyira a magyaros kajákat).


Csináltuk már úgy is, h egy hónapra való kaját beosztva összeírtam, de most meg ráfogja, h az se volt jó sose, pedig ez nem igaz, csak már meguntam a paprikás krumplit, mert minden 2. nap az volt.


Most nagyon lelkiismeret furdalásom van, mert mikor ma hazajöttem a suliból, tökre rossz kedvem volt (mert kaptam 2 rossz jegyet is, pedig mindkettőre tanultam, fáj a fejem, éhes vagyok (még csak egy szendvicset és egy tál krumpis tésztát ettem ma) és kérdezte anyu, h van-e osztályzat (de nem ám, h hogy vagyok, vagy vmi), mondtam h nem is érdekli ez őt, nem mondom meg, meg annyira kiakasztott, h hazaérek és egyből utasított, h csináljam meg h.lye bátyámnak a gépén vmit, mert ő baszik megcsinálni, pedig egész nap itthon ül és gépezik, tanulni nem lehet tőle, főiskolára meg incs kedve visszamenni most, mert jövőhéten szünet és ő megtldja még egy héttel.


Láttam anyukámon, h rosszul esett neki, de nem tudok mit csinálni már, mert se barátaim, se jó jegyeim, mikor hazaérek ülhetek itthon egyedül, tanulni nincs kedvem, mert éhes vagyok, meg fáradt. Szerintetek mit csináljak? Mert már nem bírom tovább, kezdek besokalni a sulitól is, semmi segítség vagy vmi és ez még rátesz egy lapáttal.


Gondolkoztam, h hátha rájönne akkor anya, h nem lehet kaja nélkül élni, ha lefogyok 30 valahány kilóra (amit nem lenne nehéz, így is alig vagyok 40 kiló) és akkor sajnálhat.


2010. okt. 26. 17:13
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
nem kell mindenbe belekötni, főleg nem a helyesírásba, mert azért nagyon haragszom, h az önjelölt nyelvtantanárok itt okoskodnak és azt hiszik, most jól megmondták a frankót.
2010. okt. 26. 18:22
 22/35 anonim ***** válasza:
39%

17:57 vagyok

18:09-el teljesen egyetértek!

kérdező: aki beleköt vmibe azt le lehet pontozni :)

2010. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
sok értelme van lepontozni vkit, szerintem ezek annak örülnek
2010. okt. 26. 18:29
 24/35 anonim ***** válasza:
44%
Tanulj meg főzni, nagylány vagy.
2010. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Kedves 65%-os 17:57-es

1. Egy 17 éves lány már sok szempontból "fiatal felnőtt". A főzés képessége azt hiszem nem a jogszabályokban lefeketetett felnőttkorhoz köthető.

2. Az sem érdekel senkit, hogy szerinted senkit nem érdekel, amit írtam.

és 3. Én hurrogtam le legkevésbé. Inkább tanácsokat adtam.


Azokra a felnőttekre meg hagy ne legyen már büszke a társadalom akiknek még egy fakanál se volt a kezében. Elég nagy szégyen. Nem kell lehurrogni azt aki nem tud főzni, de attól még lehet neki javasolni, hogy tanuljon meg, hogy neki ne legyen majd hátránya emiatt az életben. Az itt választ adóknak ugyan olyan mindegy mint a szélső háznak, hogy a kérdező megtanul-e főzni vagy sem. Neki fontos.


Bocs az offolásért.

2010. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

A páromnak is van egy 17 éves lánya, neki se főz az anyja. A lány főz magának, de nagyon rosszul esik neki, hogy ezt a gesztust, gondoskodást nem kapja meg. Bezzeg ha ott van anyja pasija, akkor főz, sürög-forog, a lány meg nem ehet belőle (!!), mert az a pasié.


Ezt sokáig én sem tudtam, de egyszer hármasban voltunk vele. Nem vagyok egy konyhatündér, de néhány kaját el tudok készíteni. Csináltam egy nagy adagot, mondván mindenkinek elég lesz, meg másnapra is marad. Nem értettem, hogy miért néz olyan hálásan és miért sertepertélt körülöttem, hogy ő is megkevergetné, stb...

Akkor mondta az apja, hogy neki ez nagy hiány az életében. Pedig én inkább barátnőként tekintek a lányra, mivel csak 10 év van köztünk. De meglepett, hogy tényleg ennyire rossz érzést tud kelteni, ha az anya nem anya még ennyi idős gyerekkel se.

2010. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
45%
Ln is azon a véleményen vagyok, hogy egy 17 éves gyerek, még gyerek, és az anyjának illene gondoskodnia róla. Aminek legfontosabb alapja az hogy főz rá. Ha napközben nem ér rá, akkor előző este. Apuka mit szól egyébként hozzá, hogy anyuka nem főz?? Szerintem ez egy családanyának kutyakötelessége. Főleg hogy súly alapján elég alultáplált a lány. Nem azt mondom, néha belefér, hogy gondoskodjon magáról, de rendszeresen?!
2010. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát speciel én is utálok főzni. Az ember belefárad.

Két gyereket neveltem fel. Eleinte sokat és nagyon jól főztem, sütöttem. Elváltam, egyre többet dolgoztam, és valahogy már nem megy. Persze mindig van mit enni itthon.

De már nem vagyok valami jó háziasszony.

Legutóbb is ezt mondtam a lányomnak, aki Angliában dolgozik,( és a kérdező korában rengeteget beszólt nekem).

Azt válaszolta, hogy anya te nem háziasszony vagy, hanem dolgozó nő. Már tudja mit jelent dolgozni, már tudja mit jelent fenntartani egy háztartást, eltartani önmagát.


Kedves kérdező! Anyádtól annyit, és csak annyit várhatsz el, amire te még nem vagy képes. Különben azt is elvárhatnád, hogy pelenkázzon.

Meg tudsz tanulni főzni. Mindenki képes rá.

Előttem valaki javasolta, hogy fözzetek együtt, és akkor te is megtanulod.

Ez nagyon jó ötlet.

2010. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
37%

Azért hisztis a kérdező, mert 17 évesen nem tud 30féle főtt ételt elkészíteni?

Meg már az a normális, ha egy 10 éves is önellátó és saját magára, főz, mos, takarít? Majd ha a kérdezőnek lesz gyereke, ő is visszaadja a törődést, ahogy anno az anyukájával törődtek a szülei. Ez így lenne normális.

Nem azt mondom, hogy nem kell besegíteni ennyi idősen, de az azért nem nagy elvárás, hogy - ha nem is mindennap- de szeretne főtt ételt enni.

2010. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem akarok vitatkozni, anyumat sem akarom rosszként beállítani. Nem azért írtam. Meg nem mondtam, h sosem csinál kaját, meg hogy nem törődik velem, vsak, h mostanában ez megy, meg elég nehézkesen. De mind1, megoldom
2010. okt. 26. 21:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!