Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Nagyon...

Mit csinálok rosszul? Nagyon elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Amióta megkezdődött a suli alig alszom. Öt óra a maximum. Nem járok bulizni, szinte sehova. Rögeszmémmé vált a tanulás. Olyannyira, hogy ezen kívül mást nem is csinálok. Mindig halálra izgulom magam a dolgozatoknál, és feleléseknél. Régen magamra igényes voltam, 1-1,5 órával hamarabb felkeltem fésülködni, hajat vasalni, stb. Most meg? Tornacipő, farmer, valami póló, és egy kabát. A kocsiban fésülködöm, és még akkor is a jegyzeteimet bújom. Még sminkelni sem sminkelek, egyszerűen a divatlapok sem kötnek le. De még a kaja sem... Szeptember óta még 4kg-t fogytam, pedig akkor sem voltam kövér. A barátaimmal alig beszélek, szünetekben is inkább csak muszájból, hogy ne jöjjenek rá arra, hogy mennyire más vagyok. Teljesen kimerültem, és úgy érzem alig várom, hogy őszi szünet legyen, és pihenhessek. Segítsetek! Nem akarom ezt csinálni, de nem tudok erről leállni!

A legnagyobb problémám pedig az, hogy már a nagy szerelmem meghódítására sincs időm, nem hogy még beszélgetni vele és valahogy erre nincs is energiám :( egy elkeseredett 17/L


2010. okt. 26. 16:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Eddig mindenki plázapics*nak tartott. Most pedig már azért izgulok, hogy nehogy strébernek tartsanak+ igénytelennek. Szeretnék normálisan kinézni, és kitűnő lenni. De már kezdek belefáradni. Sokszor vagyok feszült, és ideges. És tudom ez így nem jó.


Görcsölsz csajszi,egyikből amásikba esel,és igen egyetértek,anorexia vagy bulémia tünetei észrevehetőek...egyél normálisan,mert gyomor fekélyt kapsz,és az nem séta galopp...

2010. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Sport a fogyáshoz, most nem lenne jó, pont ez az amiről az előző beszélt, túlhajszolás, aztán sport-anorexia.

Nem arról van szó, hogy "rossz" a tanulás, vagy a sport..hanem, eleve a következtetés, végkimerültségre sportolni?????

2010. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

hát igen, ha már így is fogytam+ sportolnék még kevésbé rakódna rám egy kis plusz

de tényleg nem szeretnék anorexiás lenni épp most eszek: egy könnyű és finom mandarinos joghurtot

az előbb meg bekaptam egy pöttyös rudit :)

2010. okt. 26. 16:25
 14/23 anonim ***** válasza:
Az hogy tanulsz, és törődsz a jövőddel még egyáltalán nem ok arra hogy mindent alárendelj a tanulásnak. Nem egészséges az hogy nem törődsz magaddal, nem eszel, nem bulizol, nem pasizol, nem éled az életedet. Most vagy fiatal, mikor máskor tennéd ha nem most?? Én is kemény gimnáziumba jártam és el is várták tőlem a jó tanulmányi eredményeket és tanultam is de soha nem voltam emiatt a kikészülés határán. Ilyesmi összeomlásom később az egyetemen volt de az más tészta. Szerintem történt valami ami miatt szorongsz, görcsölsz és nem hiszem hogy a tanulási kényszer ennek az oka, az inkább egy tünet. Az igazi okot kellene megtalálni. A szüleid esetleg nem támasztanak túl nagy elvárásokat veled szemben?
2010. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

egyél reggel sokat változatosat,délbe kevesebb hal csirkék,párolt zsöldség,este semmi,vagy alma,tejfölt kenyeret cukrot,szénhidrátokat,ne igyál cukros üditót,igyál gyümölcslevet,vizet,kerüld a light dolgokat aspartamot tartalmazhatnak,tanulj,de nem magolva nem a menyiség számit hanem a minőség,sportolj keveset,aludj sokat,és törödj önmagaddal...

28N

2010. okt. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
javított:tejfölt kenyeret cukrot,szénhidrátokat kerüld el.
2010. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

nem, de örülnek, hogy most jól tanulok

annyira nem vették észre, hogy megváltoztam, szerintem úgy gondolják, hogy komolyodok

inkább én támasztok nagy elvárásokat

régen a külső, most pedig a tanulás

2010. okt. 26. 16:30
 18/23 anonim ***** válasza:
Annyira nem vették észre, hogy megváltoztam?Jujj,lehet hogy ez egy figyelemfelkeltés a szülők felé...
2010. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves 28/N

igen ezeket én is tudom régen az összes divatlap tartalmát, és az egészség/wellness könyvek/újságok/újságrészletek lényege még ma is a buksimban van :))

csak nem tudom, hogyan kezdjek neki újra

mert tulajdonképpen a sporton kívül ilyen volt az életem régen:

jó jegyek, jó külső XD, mosolygás, vidámság, baráti kör, nagy beszélgetés, röhögcsélés, shopping, stb

2010. okt. 26. 16:34
 20/23 anonim ***** válasza:
A divatlaokat hagyjuk parasztvakítás...
2010. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!