Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Nagyon...

Mit csinálok rosszul? Nagyon elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Amióta megkezdődött a suli alig alszom. Öt óra a maximum. Nem járok bulizni, szinte sehova. Rögeszmémmé vált a tanulás. Olyannyira, hogy ezen kívül mást nem is csinálok. Mindig halálra izgulom magam a dolgozatoknál, és feleléseknél. Régen magamra igényes voltam, 1-1,5 órával hamarabb felkeltem fésülködni, hajat vasalni, stb. Most meg? Tornacipő, farmer, valami póló, és egy kabát. A kocsiban fésülködöm, és még akkor is a jegyzeteimet bújom. Még sminkelni sem sminkelek, egyszerűen a divatlapok sem kötnek le. De még a kaja sem... Szeptember óta még 4kg-t fogytam, pedig akkor sem voltam kövér. A barátaimmal alig beszélek, szünetekben is inkább csak muszájból, hogy ne jöjjenek rá arra, hogy mennyire más vagyok. Teljesen kimerültem, és úgy érzem alig várom, hogy őszi szünet legyen, és pihenhessek. Segítsetek! Nem akarom ezt csinálni, de nem tudok erről leállni!

A legnagyobb problémám pedig az, hogy már a nagy szerelmem meghódítására sincs időm, nem hogy még beszélgetni vele és valahogy erre nincs is energiám :( egy elkeseredett 17/L


2010. okt. 26. 16:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű rádöbbentél,hogy nem a vasalt hajaddal akarsz érvényesülni az életben.

Ami a gond,az,hogy valószínű nem méred fel helyesen a képességeidet.Egy pályaválasztási tanácsadóval nem ártana elbeszélgetned....

2010. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Bizonyítási kényszer,kérdés kinek magadnak vagy másnak...
2010. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szerintem pozitív irányba változtál, leszámítva a rossz alvást.

Csak így tovább.

2010. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány. 17 évesen nem kell ennyit tanulni egy jó jegyért, ha valóban tanulsz (nem álmodozol a könyv felett). Jobban kellene bíznod magadban és a tudásodban. Keress egy pszichológust. És... aludd ki magad.

Sok múlik a jó jegyeken és a továbbtanuláson, de ha belebetegszel, esélyed se lesz bekerülni. Ma este kezdd! Tanulj 8-ig, 9-kor feküdj le (igen, ez korai, de ki vagy merülve, van mit bepótolni). Hétvégén kelj későn.

Hidd el, a kialvatlanság is rontja az eredményeket. Hiába tanulsz, nem fogsz tudni teljesíteni. Talán már most is ez a helyzet.

Kezdj el sportolni, attól javulni fog a közérzeted és az étvágyad is. A teljesítőképességed is. Jobban alszol.

Ezek az első lépések.

Bulizásra, szerelemre még bőven lesz időd, arra nem bíztatlak.

2010. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ez nem pozitiv változás ez veszélyes változás,nem alszol,fogsz,rosszul eszel,nem törődsz a külsőddel,a barátaiddal,kimerülsz,és idegegeid felmondják a szolgálatot, a testünket nem lehet kizsákmányolni következmény nélkül...
2010. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok buta, eddig is megvolt a 4-4,5 átlag minden évben. De most már a kis betűs részen át a kérdésekig mindent feldolgozok, megtanulok. Másoknak, és magamnak is akarok bizonyítani. Eddig mindenki plázapics*nak tartott. Most pedig már azért izgulok, hogy nehogy strébernek tartsanak+ igénytelennek. Szeretnék normálisan kinézni, és kitűnő lenni. De már kezdek belefáradni. Sokszor vagyok feszült, és ideges. És tudom ez így nem jó.
2010. okt. 26. 16:14
 7/23 anonim ***** válasza:
Anorexia egyik első jele...nem hülyeségből mondom, barátnőm is így kezdte...Túlteljesítés, aztán gyors fogyás.
2010. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

megpróbálok 9-10 körül lefeküdni :) és nem felkelni korán

lehet valami sport jó volna, mert kikapcsolnék

az az igazság, hogy suliból rohanok haza és tanulok

alszok egy kicsit, és megint rohanok az iskolába

ördögi kör :)

2010. okt. 26. 16:18
 9/23 anonim ***** válasza:
Kevesen tudják, de tényleg ez az anorexia egyik elő-tünete.
2010. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

de hát nekem semmi bajom a súlyommal

egyszerűen evésre nincs időm

sőt nem szeretnék még fogyni!

2010. okt. 26. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!