Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám ki akar rakni otthonról,...

Anyám ki akar rakni otthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemre járok, mellette éppen most keresek munkát, és egy nyelvtanfolyamra is beiratkoztam. Van egy barátom, több, mint fél éve. Anyámnak az a baja, hogy szerinte nem illik hozzám, mert anyagilag és értelmileg is "alattunk" van. Mióta látta a barátomat (egyszer életében), azóta azt kéri tőlem, hogy hagyjam ott. Én megmondtam neki, hogy nem fogom, amíg jól érzem vele magam, és boldog vagyok. És még mindig az vagyok. Nemrég óta elkezdett fenyegetőzni, hogyha nem szakítok a barátommal, akkor kirak a házból. A pasija is itt lakik, és nagymamám is, szóval nem lenne olyan egyszerű kirakni engem innen. De mégis, képzelhetitek, milyen jól esik. Mit tehetnék? (Ne mondjátok, hogy beszéljek vele, mert minden egyes veszekedésnél elmondtam neki a magamét, volt hogy dühösen, volt hogy nyugodtan.)
2010. okt. 25. 10:52
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod. Én is határozottan állítom a magamét, mert tudom, hogy teljes mértékben igazam van. De ezt már annyiszor elmondtam anyámnak, szépen, csúnyán, határozottan, félősen... De egyszerűen nem képes felfogni..
2010. okt. 26. 10:26
 32/41 anonim ***** válasza:

Hát itt azt nem képesek sokan felfogni,hogy az anyának nem kötelessége eltartani a 18 év fölötti gyermekét,ha az nem középiskolai tanulmányokat folytat.

Ha úgy szottyan kedve,akkor kiteheti a 21 éves lányát,rokontartásra kötelezhető,amennyiben a megélhetését nem veszélyezteti.Ez a mai viszonyok közt cirka 10000 ft.De ha bebizonyítja,hogy ez esetben nem tudja fenntartani magát,akkor nem kell fizetnie semmit.

Úgyhogy kedves kérdező,szedd össze magadat,mert per pillanat azért van tető a fejed felett,mert anyád szeret annyira,hogy még elnézni a pofátlanságodat.De egyszer pattanhat a húr.

Egyébként nem kell hinned nekem.Nyugodtan sétálj be a lakóhelyeden a gyámhivatalba,vagy az ingyenes jogi tanácsadásra,ott is ugyanezt fogod hallani...

2010. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
én már 2x voltam ilyen helyzetbe es mind a kétszer az anyám miatt, végul az lett a vége h mind a kétszer ő nyert, képes lett volna kirakni a házból, minden nap kiabált velem fenyegetőzött. szoval tudom h mit érzel ha sajad anyád ellened van, hiába mondja h jót akar neked...egyszerűen naon rosz érzés
2010. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Akár megvan hozzá a joga, akár nincs, nem egyedüli lakója a háznak, hogy csak ő rendelkezzen felette. Igaz nevelőapámnak nincs beleszólása, de mamámnak van. Amúgy is hogy nézne ki, hogy a nagyszüleim és apám építette házból kirak azért, mert olyan barátom van per pillanat, aki neki nem szimpatikus... Ráadásul pedagógus. Anyai és pedagógia szégyen, amit most művel.
2010. okt. 27. 08:37
 35/41 A kérdező kommentje:

(1) A nagykorú, munkaképes gyermek az 19.§ (1) bekezdésében foglalt eseten kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai ésszerű időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A szülőt a továbbtanulási szándékról megfelelő időben tájékoztatni kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, továbbá az első alapképzésnek minősülő főiskolai és egyetemi tanulmányok folyamatos végzése.

2010. okt. 27. 08:41
 36/41 anonim ***** válasza:
Máris utálom! Nekem is anyám ilyenekkel fenyegetőzik. Napi szinten mondja, hogy költözzek+kirak. Plusz amúgy is elviselhetetlen egy természete van.
2011. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Részvétem, itt is ez a helyzet, de már évek óta.
2011. márc. 25. 16:00
 38/41 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak fenyegetőzik ezzel. Amúgy lehet hogy igaza van, lehet hogy nem. Valamit látott a barátodon, ami nem tetszett neki, vagy olyan rossz emléke tapasztalata jött elő, hogy emiatt van ellenérzése. Kérdezd meg tőle hogy mi a valós oka az ellenszenvének, mert szerintem biztos hogy nem az életkora, vagy az anyagi helyzete.

Volt nálunk mindkettőre példa a családban. Egyszer igaza volt az anyukának, egyszer meg nem annyira.

2011. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Nem nem.Itt valami fatális tévedés van,egy pár válaszoló részéről.A szülő a nagykorú gyermekét nem eltartani köteles,és fedelet biztositani,hanem "tartásra kötelezett"Tehát konyha nyelven,gyermektartás dijat kell fizessen,ami a fizetésének a 20-25%a.De teljes mértékben szó sincs eltartásról,erre egy szülőt sem kötelez a törvény.
2011. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Arra nem gondol, ogy lehet pár éven belül ő lehet majd rád és a párodra utalva? Akkor is fog pattogni?

Kitartás!

2011. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!