Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám ki akar rakni otthonról,...

Anyám ki akar rakni otthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemre járok, mellette éppen most keresek munkát, és egy nyelvtanfolyamra is beiratkoztam. Van egy barátom, több, mint fél éve. Anyámnak az a baja, hogy szerinte nem illik hozzám, mert anyagilag és értelmileg is "alattunk" van. Mióta látta a barátomat (egyszer életében), azóta azt kéri tőlem, hogy hagyjam ott. Én megmondtam neki, hogy nem fogom, amíg jól érzem vele magam, és boldog vagyok. És még mindig az vagyok. Nemrég óta elkezdett fenyegetőzni, hogyha nem szakítok a barátommal, akkor kirak a házból. A pasija is itt lakik, és nagymamám is, szóval nem lenne olyan egyszerű kirakni engem innen. De mégis, képzelhetitek, milyen jól esik. Mit tehetnék? (Ne mondjátok, hogy beszéljek vele, mert minden egyes veszekedésnél elmondtam neki a magamét, volt hogy dühösen, volt hogy nyugodtan.)
2010. okt. 25. 10:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
hát, én hasonló cipőben jártam... a megoldás kézenfekvő volt, a párommal és a szüleivel élek együtt mostmár. mondhatni az anyósom az anyám helyett is anyám. :)
2010. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Szerencsés vagy. Én nem mehettem hozzájuk (meg is értem), mert nagyon szegények, és a barátom mellett még két kisgyerekről is gondoskodnia kell egy egyedülálló anyának + az alkoholista pasijának. Így a barátom elkezdett most munkát keresni (pedig még nem fejezte be az iskolát), ha minden összejön, tudnánk albérletbe menni.

De ha nem jön össze, nem akarom tovább hallgatni anyám baromságait, sokszor már nem is mondok neki semmit, mikor nekem áll hegyibeszédet tartani, csak bejövök a szobámba és rázárom az ajtót. Utána meg durcog napokig, hogy milyen egy kölyök vagyok én... Szóval nem is konkrétan a "kiraklak" részről lenne szó, mert azt szerintem sem mamám, sem nevelőfaterom nem hagyná. Hanem érzelmi dolgokról....

2010. okt. 25. 11:01
 3/41 anonim ***** válasza:
98%

Nagymamád mit szól a pasihoz? És az élettársa (mondjuk neki nem sok beleszólása lenne az ügybe)?


Úgy tűnik, anyukád rögeszmés, és csak az segítene a helyzeten, ha felvinnéd hozzá a barátodat, és megkérnéd anyukádat, hogy a barátod szemébe mondja bele, hogy butának és szegénynek tartja. Szerintem érdekes lesz az eredmény... :)

2010. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Mamámnak semmi baja a barátommal, sőt. Nyáron elutaztak anyámék, és szinte itt lakott nálunk. Segített mamámnak, elment helyette boltba, segített minden házimunkában, mintha itt lakna, mellette nyáron dolgozni is járt.

Anyám pasijának nincs véleménye, és ne is legyen, mert neki ebbe semmi beleszólása nincs. (Annyit tud, amivel anyám telebeszélte a fejét, semmi mást, ő is egyszer látta életében.)

Anyám megmondta, hogy ő látni se akarja a barátomat, még a környéken se. Szerintem fél tőle vagy nem tudom. A barátom volt az, aki mondta nekem, hogyha anyám mégegyszer elkezd pampogni, akkor eljön és majd ő elbeszélget vele szemtől szembe. De ahogy ismerem anyámat, és bármi lenne a végkifejlet, ugyanezen az állásponton maradna, hogy úgy már főleg takarodjak el a háztól...

2010. okt. 25. 11:07
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Szépen az orra alá dugod a Családjogi törvény vonatkozó paragrafusait (lentebb), miszerint szülőként KÖTELES eltartani téged. Ha kirak, fizethet neked egy albérletet, kajádat, tanulmányaidat. Aztán boldogan költözöl, ha neki nem az a fontos, hogy boldog legyél, hanem az, hogy KIVEL jársz éppen. Szerintem hamar csenben lesz...

Ha nem hagyod magad zsarolni és ezt látja, akkor leáll.


Csjtv. IV., 155. szakasz:

(2) A rendes tanulmányokat folytató nagykorú gyermek jogosult szüleitől a tartásra lehetőségeikhez mérten, de legfeljebb 26. életévének a betöltéséig.

162. szakasz:

(3) Ha a tartásra jogosult gyermek, a tartásdíjnak legalább olyan életszínvonalat kell biztosítania a gyermek számára, mint amilyent a tartásra kötelezett szülő élvez.

2010. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezzel nagyjából tisztában voltam, mert van ügyvéd ismerősöm, és mesélt ilyenekről, hogy sem jogilag, sem érzelmileg nem tudna olyan egyszerűen kipaterolni innen, csak a szája nagy. De én tisztelem annyira anyámat, hogy durván sose szóljak vissza neki, ne dörgöljek ilyeneket az orra alá, inkább nem mondok semmit neki, szó szerint meg se szólalok, hagyom, hogy fortyogjon magának. Zsarolni eddig sem hagytam magam, mert akárhányszor fenyegetett, nem érdekelt. Bár ha nem fejezi be rövidesen, lehet felvilágosítom egy-két paragrafusról :)

2010. okt. 25. 11:16
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

mire alapozza azt, hogy a barátod tanulatlan suttyó ember?

gondolom ha már egyetemre jársz, akkor nem választasz megad mellé bunkó társat.

az, hogy szegény családból származik, az nem az ő hibája.

ha igyekszik, szorgalmas, akkor nem tudom mi a baj...


miket mond róla anyud? kifejtette már?

2010. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Hát ezek a bajai:

1. 19 éves, szóval fiatalabb nálam, és ez anyám szerint "nem normális" (bár apám egy anyámnál 5 évvel fiatalabb pasi, szóval anyám egy nála 5 évvel fiatalabb pasinak szült gyereket, mi pedig még csak szimplán járunk)

2. valóban mondhatná rá, hogy tanulatlan suttyó hozzám képest, mert szakképzőbe jár, de azért, mert azt szereti csinálni, amit ott tanul, nem pedig azért, mert olyan ostoba lenne (ráadásul nem hiszem, hogy 1 találkozás után ki lehet jelenteni bárkiről, hogy tanulatlan suttyó, tisztességesen, udvariasan bemutatkozott mindenkinek, és utána azonnal jött hozzám, nem is beszélgettek)

3. arról, hogy szegény családba született, nem ő tehet, ez így van. De drága anyukám meg van áldva azzal, hogy amilyen szép és okos lány vagyok, találhatnék egy nálam idősebb, értelmesebb, okosabb, gazdagabb pasit, aki mellett semmit nem kellene csinálnom, csak szeretnem.....


Ennyi a baja :)

2010. okt. 25. 11:29
 9/41 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád a suttyó, ha megitél egy embert 3 perc ismerettség alapján és neki csak a diplomás az ember. Sajnálom, hogy ilyen szülő duruzsol a füledbe minden nap...
2010. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
38%
11.10:És ebbe hová van leírva,hogy lakhatást kell biztosítani és el kell teljes mértékben tartania.Nem beszélve arról,hogy jogos az anya félelme,a kérdező meg majd ne sírjon,ha a pasija pár év múlva úgy megmondja neki a magáét a szemébe,hogy kipotyog az összes foga.Ha normális pasi lenne,akkor addig próbálná bedolgozni magát anyukánál,amíg csak nem sikerül.
2010. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!