Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám ki akar rakni otthonról,...

Anyám ki akar rakni otthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemre járok, mellette éppen most keresek munkát, és egy nyelvtanfolyamra is beiratkoztam. Van egy barátom, több, mint fél éve. Anyámnak az a baja, hogy szerinte nem illik hozzám, mert anyagilag és értelmileg is "alattunk" van. Mióta látta a barátomat (egyszer életében), azóta azt kéri tőlem, hogy hagyjam ott. Én megmondtam neki, hogy nem fogom, amíg jól érzem vele magam, és boldog vagyok. És még mindig az vagyok. Nemrég óta elkezdett fenyegetőzni, hogyha nem szakítok a barátommal, akkor kirak a házból. A pasija is itt lakik, és nagymamám is, szóval nem lenne olyan egyszerű kirakni engem innen. De mégis, képzelhetitek, milyen jól esik. Mit tehetnék? (Ne mondjátok, hogy beszéljek vele, mert minden egyes veszekedésnél elmondtam neki a magamét, volt hogy dühösen, volt hogy nyugodtan.)
2010. okt. 25. 10:52
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem tudom téged milyen emberből faragtak, de összeboronállak anyámmal, éljetek boldogan a téveszméitekkel :) Kímélj meg a további használhatatlan és értelmetlen válaszaidtól :) Köszi!
2010. okt. 25. 11:35
 12/41 anonim ***** válasza:
Nekem keresztapám volt olyan, hogy az udvarlóval folytatott első kellemes csevegésből levágta milyen emberről is van szó és nekünk meg is mondta. Aztán ilyen két-három év távlatából csak pislogtunk, hogy jé tényleg megmondta, de durva.
2010. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egyszer majd igaza lesz anyámnak, de most nincs. És a jelenben élek, nem a jövőben, nem arra koncentrálok, hogy lehet, hogy 10 év múlva igaza lesz. Ha mégis így történne, akkor a saját hibámból szeretnék tanulni.
2010. okt. 25. 11:59
 14/41 anonim ***** válasza:

Kedves 11.31, ha utána jársz a törvénynek, a rendelkezéseinek és a birói gyakorlatnak, akkor azokat is megtalálod. A Google a te barátod. Ennyi.

Értelemszerűen ide a lényeget emeltem ki, amit anyuka orra alá kell tenni. Ha még mindig el akarja üldözni, tegye ennek tudatában.

2010. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy édesanyád, most egy nagy nevelési hibát követ el. Lehet, hogy téved a barátoddal kapcsolatban, lehet, hogy nem. De akkor is neked kell rájönnöd hogy ez a kapcsolat jó vagy rossz, nem neki megmondani. Szülői baráti körben láttam sok ilyen problémát. Láttam rosszul megoldani : beleszóltak, nagyon megromlott a kapcsolat a gyerek és a szülők között.

Láttam jól megoldani: hagyták hogy döntsön a gyerek maga, és ott erősödött a szülő gyerek kapcsolat.

Láttam olyat is, hogy tényleg veszélyes volt a gyerekre a kapcsolat, ott a szülők beleszoltak, átmenetileg a gyerek haragudott, de utána megköszönte a szülőknek.

A te kapcsolatod nem tűnik veszélyesnek rád nézve.

Igy édesanyádnak hagyni kéne a dolgot.

Szerintem rossz szülői döntést hozott.

De nem könnyű ám jól dönteni. Mindnyájan követünk el hibákat. A féltés és aggódás vezette. Neked akar jót.

Csak most hibázott.

2010. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Ha ez mind igaz, én a helyedben már csomagolnék.

Fizesse az albibad, jobb lesz ott neked.

De le merném fogadni, hogy még a bejáratig se jutnál el, már könyörögne, hogy maradj.

Azért zsarol lelkileg, mert hagyod magad.

2010. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Bocs,de a kérdező 21 éves:felnőtt korú,úgyhogy az anyjának

már nincs tartási kötelessége.Az egyetem mellett nagyon sokan dolgoznak,ő is megteheti.

Az más kérdés,hogy abba az anyja sem szólhat bele,hogy ki legyen a pasija(ha elba...,tegye,legalább senkit nem hibáztathat),de tanácsot adhat és azt is megmondhatja,hogy a saját lakásába kit enged be....

2010. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyon téved, a gyereket nem 18 éves korig köteles eltartani a szülő, ha tanul, akkor 26 éves korig.

A törvény külön rendelkezik a nagykorú gyerek tartásáról!!! Nem véletlenül... Az, hogy sokan ezt nem tudják, nem azt jelenti, hogy nem ez lenne a szülő kötelessége, még a törvény szerint is!!!

2010. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Akkor találkozón vele titokban,mert azt már tényleg eldöntheti,hogy beengedi vagy sem.Vagy üljenek le és beszéljék meg hármasban a dolgot....
2010. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Ha anya nem engedi be, akkor azért nem titokban kell találkozni, csak nem otthon.
2010. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!