Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám ki akar rakni otthonról,...

Anyám ki akar rakni otthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemre járok, mellette éppen most keresek munkát, és egy nyelvtanfolyamra is beiratkoztam. Van egy barátom, több, mint fél éve. Anyámnak az a baja, hogy szerinte nem illik hozzám, mert anyagilag és értelmileg is "alattunk" van. Mióta látta a barátomat (egyszer életében), azóta azt kéri tőlem, hogy hagyjam ott. Én megmondtam neki, hogy nem fogom, amíg jól érzem vele magam, és boldog vagyok. És még mindig az vagyok. Nemrég óta elkezdett fenyegetőzni, hogyha nem szakítok a barátommal, akkor kirak a házból. A pasija is itt lakik, és nagymamám is, szóval nem lenne olyan egyszerű kirakni engem innen. De mégis, képzelhetitek, milyen jól esik. Mit tehetnék? (Ne mondjátok, hogy beszéljek vele, mert minden egyes veszekedésnél elmondtam neki a magamét, volt hogy dühösen, volt hogy nyugodtan.)
2010. okt. 25. 10:52
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Így van,bár mondjuk én inkább beengedném,mert akkor tudnám,hogy jó helyen van a lányom(igaz az enyém "csak"12 éves)és nem lehet baja(és nem kellene félteni a fiútól sem)
2010. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Tartja is, de arra már nem lehet kötelezni, hogy az albérletét is fizesse. most akkor én is találjam ki, hogy elköltözök, bár egy városban lakok az egyetemmel, de anyám úgy is köteles tartani, na most akkor fizessen albérletet? Nem köteles rá.
2010. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Nem, természetesen akkor köteles albérletet fizetni, ha otthonról kidobja. Az eredeti kérdés erről szólt ugyanis, bármilyen hihetetlen...
2010. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Bármilyen hihetetlen a kérdező meg leírta, hogy nem is fogja kirakni, meg ő amúgy is összeköltözne a barátjával albérletbe, valaki meg beírta, hogy ja hát ha ilyen anyád inkább fizesse az albérletet. Ha magától úgy dönt a kérdező, hogy neki inkább nem jó otthon, mikor lakhatna, csak hegyibeszédet kell akkor hallgatni, akkor miért is kellene anyuknak fizetni az albérletét?
2010. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Szerintem kotord elő azt a fotót, amelyiken kisbabaként vagy a karjában, dugd az orra alá, és mondd el neki, hogy te ugyanaz vagy, nem változtál, és kérdezd meg, hogy az ő szeretete változott-e? Mert ha nem, tehát ugyanaz a feltétel nélküli szeretet, akkor változtasson a hozzáállásán, mert el fog veszíteni.
2010. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Hát túl sokat nem tehetsz. Anyukáddal kellene beszélnünk.

Én úgy gondolom anyukád rosszul reagálja le a dolgot.

De azt is megértem, hogy nehéz neki. A gyerekeimet én is a legszebb, legokosabb, jegjobb leg... gyerekeknek látom.

Nehéz elképzelnem, hogy valaki "méltó" legyen hozzájuk.

Azt hiszem ideje dolgoznom magamon, hogy majd ne legyek kibirhatatlan, szörnyű anyós.

Felnőtt segitségét kellene kérned. Mert rá jobban hallgatna anyád. Főleg akkor, ha konkrét tapasztalata van ilyen dologban. Mert anyukád mostani viselkedése egyáltalán nem okos.

2010. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Vagy hivatkozhatnál irodalmi példákra. Mert ilyen kérés, hogy a fiatalok szakítsanak, bármilyen jószándékú , bármilyen jogosnak is tűnik, még nem jött be. Még csak bajt okozott.
2010. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
Édesanyád elég bolond... Egy olyan ember, aki nem tanult egyetemen lehet ugyanoyan értékes, mint aki igen. Ki tudja, lehet te megszerzed a bölcsész (csak példa volt) diplomád, és utána használhatjátok wc papír helyett, mert semmit nem fog érni. Barátod mondjuk elmegy autószerelőnek (szintén példa) és kellő ambícióval nyit egy autós műhelyt később. És édesanyád, akkor büszke lehet, majd rá, hogy diplomád van, de egy árva garast sem keresel.
2010. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a sok választ. Egy gyereket valóban nem csak addig lenne köteles eltartani a szülő, amíg a papírok azt nem mondják, hogy 18 éves. Egy gyerek életre szóló felelősség érzelmileg, jogilag pedig (ha tanul) 26 éves korig - ezek szerint.

Egyáltalán nem probléma az, hogy hozzánk nem jöhet a barátom. Én mehetek hozzájuk, a találkákat meg tudjuk oldani a mi házunkon kívül is, szerencsére. Anyám a lelkemre kötötte, hogy ő nem szeretne többet találkozni vele, és ezt meg is tettük. Első hónapban bemutattam nekik, azóta színét se látták. Ha ők ezt szeretnék, hát legyen, nem jön hozzánk.

De, hogy még ezek után is ennyire belekontárkodik a szerelmi életembe, ráadásul 21 éves létemre - bár a kor annyira nem számít, 40 évesen is az ő kicsi lánya leszek, akit félt - az már nem normális.

Én is láttam ilyen példát, pont a legjobb barátomék családjánál. A szülők nem bírták elviselni a lányuk barátját (bár nekik sem volt rá okuk). A lány odaköltözhetett a legjobb barátomhoz, ő szerencsés helyzetben volt. De a lány és a szülei azóta sem sűrűn beszélnek, egy hónapban egyszer találkoznak...

Most ott tartunk, hogy beszéltem a barátommal erről, és azt mondta, hogy mondjam meg a drága anyóspajtásának, hogy egy kicsit még hallgasson, elkezd dolgozni, albérletbe költözik (akkor talán látja majd anyám, hogy nem egy semmirekellő paraszt), és utána már mondhatja a magáét, azonnal "megszöktet" itthonról, ahogy egy rossz szava lesz anyámnak.

Egyetemre járok igen, nappalin, és már 2 hónapja munkát keresek, mert szeretnék (vagyis ezek után csak szerettem volna) beszállni a háztartásba. Így már azért fogok munkát keresni, hogy el tudjam tartani magam, el tudjak menni itthonról.

2010. okt. 25. 19:21
 30/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valójában lezárult a topic, de engedd meg, hogy elmondjam ami még bennem maradt. Egyértelműen igazad van. Anyádnak, ha tud kötelező még gondoskodni rólad. És jogod van a szerelmi életedről magad dönteni. És máris látszanak a kiutak a problémából.

De az igazi művészet az lenne, ha mindezt úgy tudnád megcsinálni, hogy minél kevésbé sérülne a kapcsolatod anyáddal. Mert szeretitek egymást, és mert jól jön anya még a későbbiekben is.

A fiuknak könnyebb az anyjukkal. A fiamnak ilyen kisugárzása van felém: Kell a szereteted, és nem mondok le róla, sőt teszek is érte. De az életemről lassan egyedül döntök, és szeretném, ha ezt elfogadnád.

És annyira határozott, hogy esélytelen lenne nem elfogadnom.

2010. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!