Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A többi lent.

Mit tegyek? A többi lent.

Figyelt kérdés
A szüleim egy háztartásban élnek a nagyszüleimmel. Egy telken, de külön házban. A Mamám rendszeresen terrorizálja anyámat minden téren: megszabja neki, hogy mikor mit csináljon, parancsolgat, anyagilag is a padlóra küld minket. Rendszeresen veszekednek és mamám olyanokat mond neki, amiket itt le se merek írni, mert egy ember azt épp ésszel nem tudja feldolgozni, főképp nem ha a saját anyától hallja. Csak egy példát mondanék: "Addig nem nyugszom még a sírba nem teszlek" és hasonlók. Anyám napi 4-5 szem Andaxint szed, hogy el tudja viselni. Már én is kivagyok. Abba is beleköt, ha anyám vesz egy új ruhát. Tippeket szeretnék, hogy hogyan javíthatnánk ezen a családi helyzeten, mert már én sem bírom ezt.
2010. okt. 24. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne, hiába mondják,hogy nem egészséges ennyi ideig együtt élni a szülőkkel.Ezért nem is értem,hogy anyukád miért nem költözött már el évekkel ezelőtt.
2010. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem nagyon engedi meg a pénztárcánk, hogy másik házat vegyünk. Hogy anno miért nem költözött el, azt nem tudom.
2010. okt. 24. 17:48
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
jó alaposan beolvasnék a nagyinak úgy, hogy kettéàlljon a füle és majd szívrohamot kapjon miközben csírógörcsöt kap..
2010. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

először beszéljétek meg ezt mamáddal vagy ha mégsem jön be akkor talán egy pszihologus

remélem tudtam segíteni

2010. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
s*
2010. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sose tudtam elviselni az ilyen hárpiákat! Én nem hagynám magam az biztos, Úgy beolvasnék neki, hogy a végén a hospital-ba kötne ki. Az ő korában erre meg figyelnie kéne,mert könnyen szívrohamot kaphat.
2010. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez már csak ilyen,nyugika. Hogy mit tegyél? Tűrd el,nyeld le, mert ha beolvasol neki akkor még rosszabb lesz, én is tudom milyen ez a helyzet, persze nem a csúf beszéd,hanem a b.aszogatás,de hiába ordítozol rá,mert következőkor még rosszabbul alakulnak a dolgok.
2010. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy telken, de külön házban laktok, miért közös a háztartás? Tessék külön háztartást vezetni. Ha közös víz-, gáz-, villanyóra van, szereltessetek fel sajátot, vagy almérőket, ami a ti fogyasztásotokat méri, azt fizetitek és ennyi. Nagyon sok településen (nálunk is) vannak olyan telkek, ahol több család él, sőt régi, hosszú, 2-3 lakásos parasztházak. Ott még sem családtagok, hanem külön családok élnek. Ha ezen a téren tudjátok magatokat függetleníteni, a nagyanyádnak nem sok beleszólása lesz a ti életetekbe. Egyszerűbb lenne, mint idegileg tönkremenni. Próbáljátok meg, lehet, hogy mérgében a nagyanyád megpukkad, de sokat nem veszít vele az emberiség.
2010. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hány éves a nagymamád és, hogy az ő háza-e, ahol laktok. Ha nem, akkor fel lehet neki ajánlani, hogy költözzön el egy sajátba vagy esetleg felmerülhet az idősek otthona is, mert így már senki nem bírja elviselni. Szerintem, beszélj az anyukáddal erről és utána a nagyival is, hogy mi lenne a legjobb megoldás, mert egy fedél alatt ez már nem folytatódhat.

Itt írt valaki a szívrohamról, én senkinek nem kívánom azt, még egy hárpia nagyinak sem, viszont általában az ilyen embereknek meg sem kottyan az ilyen viselkedés, ellenben a kérdező anyukájának nem túl jó emiatt az egészségi állapota. Ez már kezd veszélyessé fajulni sajnos. Szerintem itt mindenképpen külön kellene költöznie a terror nagyinak. Vagy, ha ez az ő háza, akkor esetleg nektek...

2010. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszerű sajnos, az a baj, hogy ezt szavakban leírni nem lehet, ezt átélni kell ahhoz hogy megértse valaki, sajnálom, hogy feltettem ezt a kérdést. sry
2010. okt. 25. 15:26
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!