Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én voltam bunkó?

Tényleg én voltam bunkó?

Figyelt kérdés
Osztálytársam szülei elváltak, de azóta megint együtt vannak. Az anyukája kérvényezett valami segélyt (nem tudom mit, csak azt hogy gyereket egyedül nevelő szülő kapja, de az is lehet, hogy valami suli támogatás és nem segély, nem tudom pontosan)amit azóta is felvesz. Mondtam neki, hogy ez milyen már, hogy ilyen támogatást felvesztek, mikor együtt vannak a szüleid? Szerinte én voltam a bunkó, mert nem az a lényeg, hogy együtt vannak a szülei, hanem hogy elváltak és így ez jár neki. SZerinted? Amúgy meg nem szegény család, mert nem dolgozik se az anyuka, se a másik gyereke, tehát az apa vígan eltartja az egész familit. Simán minden hülyeségre tudja vírítani a lóvét.
2010. okt. 22. 20:11
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként az anyuka hozta kínos helyzetbe a gyereket. A felnőtt társadalom szokott kiesebb nagyobb csalásokat csinálni. De erről hallgat, mert pl. következményei is lehetnek. És főleg nem vonja be a stiklijeibe a gyereket!
2010. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem voltál bunkó! Igazság érzeted szólalt meg benned. Az osztálytársad elmesélte a dolgot, akkor viselje az esetleges kritikát is. Te csak a véleményedet mondtad el. Az más kérdés, hogy sajnos mindenki, úgy és abból él, amiből tud. Hidd el sokan csinálnak ilyet szánt szándékkal. Apa és anya nagyon szeretik egymást, de vállnak, mert így több támogatást kapnak az államtól és az önkormányzattól. Valóban nem szép dolog, de ha tényleg szükség van minden forintra nem tudom elítélni.
2010. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem voltál bunkó. Elmesélték neked, Te mondtál egy véleményt, ami speciel nem tetszett az érintettnek.

Egyébként meg én sem egyedülállóként veszem fel a családi pótlékot, pedig nem vagyunk házasok.

2010. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan osztálytársam akinek a szülei több mint 1 milliót keresnek havonta de azért még felvették a segélyt ami azért jár mert az anyuka nem járta ki a 8 osztályt... 3 szintes házuk van és 3 autójuk..
2010. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Mellesleg szerintem nem voltál bunkó, én is kiakadok ilyeneken amikor mi öten vagyunk és alig jár valami! Más meg vígan eléldegél és arra nem képesek hogy legalább kimenjenek ellenőrzésre kinek utalják az adófizetők pénzét! Azt is utálom ha valaki kiteregeti a szennyest iskolába aztán ha híre megy vagy valaki beszól neki akkor egyből anyuka apuka hívva van...
2010. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:03


Nem vagy tisztába a fogalmakkal. Senkinek a szüleiről nem dumálok, csak felteszek egy kérdést, hogy miért veszik fel a pénzt mivel az nem jár. Nem hiszem, hogy ezzel a szülőkről mondtam volna rosszat. Miért kellene egy 200 kilós cigánynak kikérnem a véleményét erről a dologról? Mivel nem ismerek ilyet romák közül, aki ilyesmi támogatást igényelne, nem tudom miért kellene oda mennem egyhez is általánosítani, hogy képzeld ti romák milyenek is vagytok, mert ...stb. Mint ez a történet is mutatja, nem csak a cigók lopnak, csalnak. Anyuka pedig azért nem dolgozik, meg az egyik gyermeke, mert nem szorulnak rá! TEhát ebben a történetben inkább olyan dolog van amit te nem tudsz!

Köszi a válaszokat, azért szerencse, hogy a végére írtak olyanok is, akik elitélik az efféle pénzhez jutást.

2010. okt. 23. 18:47
 37/37 A kérdező kommentje:
ja és azt kifelejtettem, hogy cseppet sem hat meg, hogy nem tetszik a stílusom. De örülök, hogy nem ismerek egy ilyen embert se mint te, aki egy ilyen történetben bele vonja tök értelmetlenül a 200 kilós cigányt! Vicces vagy, hogy szerinted oda kéne mennem egyhez is!
2010. okt. 23. 18:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!