Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én voltam bunkó?

Tényleg én voltam bunkó?

Figyelt kérdés
Osztálytársam szülei elváltak, de azóta megint együtt vannak. Az anyukája kérvényezett valami segélyt (nem tudom mit, csak azt hogy gyereket egyedül nevelő szülő kapja, de az is lehet, hogy valami suli támogatás és nem segély, nem tudom pontosan)amit azóta is felvesz. Mondtam neki, hogy ez milyen már, hogy ilyen támogatást felvesztek, mikor együtt vannak a szüleid? Szerinte én voltam a bunkó, mert nem az a lényeg, hogy együtt vannak a szülei, hanem hogy elváltak és így ez jár neki. SZerinted? Amúgy meg nem szegény család, mert nem dolgozik se az anyuka, se a másik gyereke, tehát az apa vígan eltartja az egész familit. Simán minden hülyeségre tudja vírítani a lóvét.
2010. okt. 22. 20:11
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
azt hiszem én is megírtam az őszintét arra, amivel nem értek egyet. Ennyi erővel, ha valaki jelentené oda ahonnan felveszik a pénzt, akkor nekik is azt mondanátok miután megvonják tőlük, hogy de miért? semmi közötök hozzá, mert nem vagy családtag vagy mi?
2010. okt. 22. 20:21
 12/37 A kérdező kommentje:

"Igen, tényleg te voltál a bunkó!"

Rendben, akkor azt is indokoljátok meg, hogy miért? Mivel ez csalás. Ha látsz egy embert, aki éppen lop valamit, őt is meg kell, hogy dicsérd?

2010. okt. 22. 20:24
 13/37 anonim ***** válasza:
46%
Itt nem arrol van szo, hogy bunpartoloak vagyunk, de szerintem foglalkozzon a maga dolgaval mindenki.Egy utolso szarnak ereznem magam, ha folyton azt lesnem, hogy masok mit kervenyeznek, es rohannek jelentgetni oket, merthogy en "nem partolom a bunt".Amugy meg kerdezo, lehet, hogy o mondta el neked, de rad meg nagyon nagy hatassal lehetett a dolog, ha meg a GYK-ra is kiirtad.Azt javaslom, allj neki inkabb a matekleckenek.
2010. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
46%

Egyrészről csalás és igazad van, de elég sokan élnek a törvény által meghagyott kiskapukkal.

Másrészről valóban nincs közöd hozzá, mármint ha elmeséli az oké, de a szüleit nincs jogod minősíteni.

2010. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
55%

Válaszolok:

Nem voltál bunkó, De ezt nem így kellet volna megkérdezni tőle.

Igazuk van a válaszolóknak, hogy nem a te családod ne szólj bele.

De mondhattad volna kedvesebben is ( ha mindenképpen bele kellett szólnod) pl.: " Nem gondolod, hogy a szüleid jogtalanul veszik fel a támogatást?"

Na erre is meg lehet sértődni, de nem ilyen bunkó módon válaszolsz!

De, én úgy látom, hogy te csak azokat a válaszokat fogadod el amik neked adnak igatat!

Pontozz le nem érdekel.

Véleményt kértél nem?

Nem bunkósából, parasztságból, csak ha a barátnőd akkor nem kellene bunkóskodni vele!

Szia!

2010. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy lesem ki mit csinál? Ő mesélte el, nem én kérdeztem ki, egyébként meg a válás is ilyen dilihoppos dolog volt, mert egy hónap múlva megint összeköltöztek. Eszembe se jutott ezt jelenteni sehová, csak érdekelne, hogy ez valóban úgy van ahogy gondolom?Vagyis hogy jogtalanul veszik fel a pénzt, mert még ha tök szegények lennének, akkor megérteném, de így..matek lecke? Miről beszélsz te? :D Már rég nincs nekem olyan. Ha valaki tanul még, az csak tizenéves lehet ugye? EZt most benézted.

Nem minősítettem a szüleit, csak érdekelne, hogy ez miért természetes dolog?Így minden 2.család megtehetné, hogy elválnak a szülők csak azért, hogy bármilyen támogatásokat felvegyenek. A baj azzal van, hogy nem szorulnak rá.

2010. okt. 22. 20:33
 17/37 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg jó, hogy van még ember, aki felháborodik egy csaláson. Maradj is ilyen!


Különben nagyon tanulságosak a válaszok. Az átlagember véleménye: "Hát, miért ne lehetne csalni, hát az már természetes, kinek mi köze van hozzá, mire mennek az ádóforintok!?" Kis hazánk tele van gerinces, felelős állampolgárokkal, büszkék lehetünk magunkra!

2010. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
64%

ma 20:34 Egyetértek!

Bezzeg, ha cigány csinálja ezt, akkor mindenki szapulja, ócsárolja. De a magyarnak szabad visszaélni a helyzettel, és olyan pénzt felvenni, ami nem illeti meg??

Igaza van a kérdezőnek. Nem az a kérdés, hogy van-e köze hozzá vagy nincs - valahol mindannyiunknak közünk van hozzá, hiszen az aktív dolgozók adójából csalják el ezeket a pénzeket!

2010. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Jaj hagyjuk már ezt a pontozz le nem érdekel hülyeséget. Kit érdekel a pontozás? Hát természetes, hogy nem értek egyet az ilyen csalásokkal, ezt úgy mondta, hogy tök természetes, hogy felveszik a pénzt. Akkor jó sok olyan pár igényelhetné, akik Nem házasodtak össze, de családot alapítottak.
2010. okt. 22. 20:38
 20/37 A kérdező kommentje:
Nem olvastam végig az összes választ, ami a linkben van, de ott is mindenki a kérdező ellen írt. Az más kérdés, ha valóban jár az a családi, de ha nem,akkor is leszolják a kérdezőt, hogy milyen sz.emét ha bejelenti.
2010. okt. 22. 20:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!