Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a lányod a...

Mit szólnál, ha a lányod a nyakadba sózná a kutyáját?

Figyelt kérdés

Sógornőm kutyája bement egy roma udvarba, ahol megölt egy csirkét. Kifizették az árát, de a roma férfi többet akart, ami szerintem horribilis összeg egy tyúkért.

Szóval, meg lettek fenyegetve, így a kutyát el kell vinniük a kertesházból. Úgy volt, hogy menhelyre viszik, de mégsem. Inkább odaviszik anyósomékhoz, a 1,5 szobás lakásba. Nem tudom szobatiszta-e, és hogy leszokott-e már a rágásról. (Az én kutyám 1,5 évesen is rágott mindent ami a közelébe került). Azt már meg sem említem hogy reggel 6tól 2ig egyedül lesz a kutya.


A környéken több idősebb nénivel beszéltem, akik kutyát tartanak. Mindegyik úgy kezdte, hogy a lánya/fia megunta a kutyát (fél és egy éves kora között), és lepasszolta nekik.


Szülők! Ti ilyen helyzetben hogyan viselkednétek? Befogadnátok egy kutyát a panel lakásotokba? Csak mert a lányotok megunta? Vagy nem volna szívetek menhelyre vinni?


2010. okt. 22. 18:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Az első kutyám 3 éves korában tette be a lábát a házba. Akár egész napot is kibír egyedül bent, sosem kellett tanítani rá... A második és harmadik kutyám kicsi korától bejár és hónapokat szenvedtem azzal hogy szobatiszták legyenek. Az elsőnek egyértelmű volt hogy nem kakil be mert sose csinálta még oda, és kint is megszokott helye van. Erről ennyit. A rágást meg a te kutyádra mondtam, hogy nevelni kellett volna. Az én kutyám életében egy papucsot rágott meg, mert foglalkoztam vele állandóan és neveltem amióta hozzám került.. Olyan nincs hogy egy nevelt kutya mindent megrág ami a közelébe kerül...
2010. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Jaj, már úúúgy megijedtem, hogy "szövegértési problémákkal" küzdök :)) Ezért újra olvastam a kommentjeidet.

Kifogások egész tárházát sorakoztattad fel: anyósodnál miért nem lenne jó a kutyusnak, 1,5 szobás a lakás, lehet, hogy megrág mindent, sokat lenne egyedül, nem lenne, aki felkelne miatta fél órával hamarabb.... Meg valami "pénztárcát" is emlegettél, ha jól emlékszem. Hát igen. A kutyák esznek, meg kakilnak. Amúgy semmi baj nincs velük, és tényleg nevelés kérdése, hogy mit hozol ki belőle.

Aki szereti az állatát, megtesz minden tőle telhetőt. Én azt gondolom, te nem vagy ilyen ember. Ennyi.

2010. okt. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

10-24 00:50

Látom, még most sm tanultál meg olvasni.

Nekem 2 (azaz KETTŐ) kutyám is van. Tudom mekkora öröm, felelősség...és azt is tudom, hogy a pénztárcámat is megterheli.

Ezért írtam, hogy aki ÖNSZÁNTÁBÓL nem vesz kutyát (mert tudja, hogy nem érne rá foglalkozni vele) annak nem kellene a nyakába sózni egy kutyát.

Ezek nem kifogások, ezek tények.

De ha ennyire buta vagy, nem értem minek jársz ilyen oldalra!

2010. nov. 1. 07:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!