Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a lányod a...

Mit szólnál, ha a lányod a nyakadba sózná a kutyáját?

Figyelt kérdés

Sógornőm kutyája bement egy roma udvarba, ahol megölt egy csirkét. Kifizették az árát, de a roma férfi többet akart, ami szerintem horribilis összeg egy tyúkért.

Szóval, meg lettek fenyegetve, így a kutyát el kell vinniük a kertesházból. Úgy volt, hogy menhelyre viszik, de mégsem. Inkább odaviszik anyósomékhoz, a 1,5 szobás lakásba. Nem tudom szobatiszta-e, és hogy leszokott-e már a rágásról. (Az én kutyám 1,5 évesen is rágott mindent ami a közelébe került). Azt már meg sem említem hogy reggel 6tól 2ig egyedül lesz a kutya.


A környéken több idősebb nénivel beszéltem, akik kutyát tartanak. Mindegyik úgy kezdte, hogy a lánya/fia megunta a kutyát (fél és egy éves kora között), és lepasszolta nekik.


Szülők! Ti ilyen helyzetben hogyan viselkednétek? Befogadnátok egy kutyát a panel lakásotokba? Csak mert a lányotok megunta? Vagy nem volna szívetek menhelyre vinni?


2010. okt. 22. 18:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

Ne vállalj kutyát. Nem neked való. Az állatok szeretete néha áldozatokkal jár, te meg folyamatosan a kifogásokat keresed.

DE ha már nem kell a kutyus, legalább keress neki szerető gazdit, ne vidd menhelyre. Akkor megnyugodhat a lelkiismerete.

2010. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nekünk van kutyánk. De a 2 kistestű mellé nem hozhatok egy harmadikat.
2010. okt. 22. 19:37
 13/23 A kérdező kommentje:

ma 19:00

Remélem tudod, hogy hatalmas butaságot írtál!!!

2010. okt. 22. 19:38
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben a kutya szívja a legnagyobbat.


Egyébként az, hogy szobatiszta, az nevelés kérdés. A rágásról sem magától szokik le a kutya, hanem nevelni kell. Nagyon sokan tartanak kutyát lakásban,(nem csak munkanélküliek) és egy felnőtt kutya napi 8-9 órát simán kibír egyedül, ha megfelelően foglalkoznak vele a fennmaradó időben.


Igazából anyósodéknak kell eldönteniük, hogy tudják-e vállalni a kutyát, itt pedig azért nem arról van szó, hogy a sógornőd megunta a kutyát,hanem mint ahogy írtad megfenyegették.

Ha arról kéne döntenem hogy vagy megmérgezik a kutyámat, vagy egy másfél szobás lakásban élje le a kis életét, egyértelműen a második megoldást választanám.


De hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak:

Ha a lányom megunná a kutyáját, és le akarná passzolni nekem, befogadnám, a fentebb leírtak miatt. A kutya nem tehet semmiről.

2010. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Persze, de a sógornőmék nem nevelték. Hisz ha megnevelték volna, valószínűleg nem szökik meg. Nem?

Azt sem tudom, hogy szobatisztaságra lett-e nevelve. Sőt a rágásról sem tudom, hogy leszoktatták-e.


Gondolom ha anyósomék kutyát akartak volna, már vettek volna egyet, vagy menhelyről hoztak volna el.

Persze sógornőm esetében nem a megunásról van szó, de több esetben pedig igen. (Nekünk is azért van 2, mert nővérem megunta az övét...)

2010. okt. 22. 19:56
 16/23 anonim ***** válasza:

nekem anyukám befogadta!!!

találtam, 10éve, amikor hazavittem még náluk laktam aztán minden költözéskor vittem, de külföldre nem tudtam (már öreg), így 4éve anyunál van. panelban. kb 40kiló, de sose volt egy kerti kutya, alszik egész nap.

anyu rendes, hogy megtette, mert nem nagyon lett volna más megoldás de családi kutya, régen is sokat segített most már teljesen a szívéhez nőtt - hiába mondták hogy nem kell kutya anno, hisz megmentettük az életét azzal hogy befogadtam.


6tól 2ig egyedül egy kutyának az normális, más kutyák 4ig 5ig vannak.


aki megteheti, hát fogadja be.


28/N

2010. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"ma 19:00

Remélem tudod, hogy hatalmas butaságot írtál!!!"


Miért is??

2010. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy örülnék neki, de 100%, hogy nem adnám menhelyre. Egy kutya nem egy tárgy, akinek mindegy, hogy hol van és mit csinálnak vele. Mellesleg az ha egy kutya rág felnőtt korában, neveletlenségre utal, ami NEM a kutya hibája, hanem a kedves gazdié. Ugyanez vonatkozik a sétán való húzásokra is. Meg kell nevelni, foglalkozni vele és nem lesznek ilyen problémák. A reggel 6-2ig való egyedüllét nem sok idő. Az én kutyám simán kibír 8-9 órákat is egyedül.
2010. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"ma 19:00

Remélem tudod, hogy hatalmas butaságot írtál!!!


Miért is??"


Szövegértési problémákkal küzdesz. Fuss neki még egyszer, hátha rájössz magadtól!

2010. okt. 23. 10:05
 20/23 A kérdező kommentje:

Még soha nem találkoztam a kutyával, tényleg csak találgatok, hogy hogyan viselkedik.

Ha kiskorától kezdve udvaron volt, tehát nem nevelték szobatisztaságra, akkor is ki fogja bírni azt a 8 órát a lakásban?

2010. okt. 23. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!