Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a lányod a...

Mit szólnál, ha a lányod a nyakadba sózná a kutyáját?

Figyelt kérdés

Sógornőm kutyája bement egy roma udvarba, ahol megölt egy csirkét. Kifizették az árát, de a roma férfi többet akart, ami szerintem horribilis összeg egy tyúkért.

Szóval, meg lettek fenyegetve, így a kutyát el kell vinniük a kertesházból. Úgy volt, hogy menhelyre viszik, de mégsem. Inkább odaviszik anyósomékhoz, a 1,5 szobás lakásba. Nem tudom szobatiszta-e, és hogy leszokott-e már a rágásról. (Az én kutyám 1,5 évesen is rágott mindent ami a közelébe került). Azt már meg sem említem hogy reggel 6tól 2ig egyedül lesz a kutya.


A környéken több idősebb nénivel beszéltem, akik kutyát tartanak. Mindegyik úgy kezdte, hogy a lánya/fia megunta a kutyát (fél és egy éves kora között), és lepasszolta nekik.


Szülők! Ti ilyen helyzetben hogyan viselkednétek? Befogadnátok egy kutyát a panel lakásotokba? Csak mert a lányotok megunta? Vagy nem volna szívetek menhelyre vinni?


2010. okt. 22. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy befogadnám, nem lenne szívem menhelyre vinni. Amúgy is a menhelyek tele vannak kutyákkal, és ha lehetőségem lenne rá 2 biztos hogy magamhoz vennék ( de már van kettő...)
2010. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vinnék menhelyre állatot! Én ember vagyok, akinek van szíve, lelke és felelősségérzete. Ha annyira megoldhatatlan lenne a helyzet akkor is szerető gazdát keresnék neki, nem pedig menhelyre, ez kegyetlen dolog. A gyereket se passzoljuk nevelőotthonba, ha történik valami. Vannak problémák amiket meg kell tudni oldani szóval én befogadnám azt a kutyát és megoldanám, hogy minél többet legyek vele és szokjon meg engem. Alapból az megterheli majd azt a szegény kutyust, hogy a gazdái elajándékozzák, hát még a menhely. Az állatoknak is vannak érzései, aki ezt nem ismeri vagy képtelen elfogadni, azzal én nem vagyok hajlandó szóba sem állni.
2010. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A legtöbbet ezt teszik. Egyik szomszédunkat elrántotta a lánya kutyája, eltört a férfi keze és válla.


Én azért mérlegelném, hogy az egészségi állapotom, és a pénztárcám megengedi-e. Mert ha egész nap egyedül van itthon a kutya, akkor mi értelme hogy befogadtam?

2010. okt. 22. 18:33
 4/23 A kérdező kommentje:
Anyósom is dolgozik, és az élettársa is. Nem hiszem, hogy bármelyikük is feladná a munkáját (örülnek hogy van munkájuk), hogy többet lehessenek a kutyával.
2010. okt. 22. 18:34
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Béna egy csávó lehet...
2010. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell feladni a munkát, de fél órával korábban kell kelni, levinni sétálni, 2-kor hazaér, utána estig ott van a kutyussal. Az a 6 óra egyedüllét a kutyának ezerszer kényelmesebb, mint egy menhelyen szenvedni.

Akit pedig elrántott a kutya, hát sajnálom, nekem nagy kutyám van, elég eleven típus, mégsem rántott el soha. Meg kell tanítani, hogy ne csináljon ilyet és kész. Egyébként sem sűrűn fordul elő, hogy valakinek így törik a csontja. És csak azért mert valaki így járt ne tartson kutyát? Vannak balesetek és véletlenek is, ennyi erővel utcára se menjünk, mert elesünk és bumm ott a lábtörés.

2010. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

És gondolom, hogy a párom sem fog elkéretőzni délben a munkahelyéről, hogy levigye.

És én sem tudnám elvállalni, hogy sétáltatom.

2010. okt. 22. 18:37
 8/23 A kérdező kommentje:

Hát anyósom így is 4kor kel, nem tudom felfog-e kelni fél órával előbb.

Nem azt mondtam, hogy ne tartson kutyát senki. Csak elmeséltem hogy egy ismerőssel mi történt.

2010. okt. 22. 18:39
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ő fel fog-e kelni, de azt tudom, hogy én felkelnék. Főleg ha az a szerencsétlen állat a segítségemre szorul. Ha ezen a fél órán múlik akkor 10000%, hogy én felkelnék. Nekem még nem tudtak úgy állatot a kezembe adni, hogy ne tettem volna meg minden tőlem telhetőt. Nem egy és nem két befogadott macskám van, akiket ha én nem fogadok be ott haltak volna meg. Nekem megéri ezt a plusz időt és boldoggá tesz, hogy segíthetek. El sem tudom képzelni, hogy más másképpen érezzen, főleg olyan, aki dolgozott már önkéntestként állatmenhelyen.
2010. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Már nem azért de ezek alapján senkinek sem lehetne kutyája, ugyanis a legtöbb ember tisztességesen dolgozik. Mégis még tudják oldani, sőt vannak akik komolyan kutyáznak munka mellett. Más kérdés hogy kutyát úgy kell tartani hogy te akarod és nem rád sózzák. Amúgy pedig nevelni kell és nem azt várni hogy magától leszokik a rágásról meg kinövi. Ha az én lányom ilyet tenne akkor '"lelőném" magam hogy hogyan nevelhettem ilyen gyereket, aki megun egy élőlényt.
2010. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!