Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátommal?

Mit csináljak a barátommal?

Figyelt kérdés
Barátommal 2 éve vagyunk együtt.Én 18 ő 21 éves.Én nagyon szeretem őt és én is engem.De már megőrülök attól,hogy féltékeny.Nem beszélhetek fiúval,mert akkor szakit.A barátnőimmel nem mehetek el sehova,csak a suliba tudok velük beszélni.Mondtam neki változzon meg,mert igy nem megy.Erre aztmondja fél,hogy megcsalom.Pedig én egy teljesen normális lány vagyok,sosem csalnám meg,nem vagyok olyan.Nem tudom mért érdemlem ezt,mikor én mindenkivel aranyos vagyok.Véleményetek ?
2010. okt. 22. 10:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kaphatod meg a boldog kapcsolatot, mert a párod érezelmileg sérült ember, önértékelési zavarai vannak. Az ilyen ember alkalmatlan a párkapcsolatra. Nem a te hibád.


Még egy: én nem tűrném a fenyegetőzést. Ha annyira menni akar, menjen Isten hírével. De akkor miért könyörgi vissza magát?

Egyik exem is bepróbálkozott egy ilyen beszólással. Közöltem vele, hogy arra van az ajtó, de ha kimegy rajta, többet be nem teszi a lábát. Ugyanis ha valaki valóban szeret valakit, akkor vele akar lenni, nem fenyegetőzik szakítással. Ameddig tűröd, hogy lelkileg zsaroljon és részt veszel a játszmáiban, nem leszel boldog, sőt, a te lelked is sérül.


Oldja meg a problémáit, ha kell, kérje pszichológus segítségét, ha nem teszi, nem érsz neki ennyit. Ha nem bízik benned, mi értelme a kapcsolatnak? Semmi.


Még egy: a szeretet azt jelenti, hogy olyannak szereted a másikat, amilyen. Nem "beletörődsz", hogy olyan, hanem szereted benne, hogy olyan. Ha te nem vagy boldog vele, mert féltékeny, akkor... és ha ő sem boldog, mert fél, hogy elveszít (aki fél, az nem boldog, hanem szorong!), akkor... Biztos, hogy ez olyan nagy szerelem?

2010. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
köszönöm és tudom,hogy igazad van mindenben.De az elején minden olyan jó és szép volt.És attól félek,sosem fog annyira senki sem szeretni mint ő engem.
2010. okt. 22. 11:18
 13/25 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy a barátnőd vagyok, vagy a tulajdonod?
2010. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ez az ember szeret?Hat kosz az ilyen szeretetet.Ez nem szerelem, hanem birtoklasi vagy.Es en is azt javaslom, hogy szabadulj meg tole.
2010. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy körülöttem csak azt látom,hogy a legtöbb fiú csalja a barátnőjét.Semmibe veszi stb.Ő legalább sosem csalt meg engem.Félek,ha új kapcsolatom lenne akkor velem is az lenne,hogy csalnának.
2010. okt. 22. 11:31
 16/25 anonim ***** válasza:

"Nem beszélhetek fiúval,mert akkor szakit"

:) Egyszerű. Csináld azt, amit akarsz. Beszélj fiúkkal, menj el a barátnőidhez. Nem kell engedélyt kérned, elvégre nem az anyád. Aztán hozzácsaphatod, hogy "ha nem tetszik, akkor el lehet menni" :) Így a saját dugájába dől bele. Vagy elfogadja, hogy ilyen vagy, és hiányzik a régi életed, és kellenek a barátaid, vagy szakíthat veled. Add a kezébe a lehetőséget. Így lehet, hogy megváltozik, de ha meg nem, akkor tudtok szakítani, elvégre az már az ő döntése lesz.

Sok sikert :) Csak állj a sarkadra.

24/N

2010. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerelem ide vagy oda butus vagy, hogy hagyod már bocs. Barátommal 9 hónapja vagyunk együtt...ugyan ez (volt). Ő azt mondta nem mehetek el a bnöimmel én azért is elmentem meg mondtam neki, hogy ez túlzás amit csinál és ilyet tőlem ne is várjon el és ha ezért szakít szakíson mert ugyse menne. Úgy voltam vele ha tényleg szakít ahogy monjda egy részt nem is szeretett másrészt nem bírnám hosszú távon ugyh ugyis ugyan az lenne a vége. Mostmár el jutottunk arra a szintre ha közlöm, hogy megyek nem fenyegetőzik csak duzzog. Akármennyire szeretem sose bírtam ha dirigálni és kisajátítani akarnak! Ez csak rajtad múlik mennyire hagyod magad neki!!!
2010. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%
Szerelem ide vagy oda butus vagy, hogy hagyod már bocs. Barátommal 9 hónapja vagyunk együtt...ugyan ez (volt). Ő azt mondta nem mehetek el a bnöimmel én a
2010. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Bocsi nem tudom miért ment el még1x:S
2010. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) köszönöm szépen.
2010. okt. 22. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!