Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátommal?

Mit csináljak a barátommal?

Figyelt kérdés
Barátommal 2 éve vagyunk együtt.Én 18 ő 21 éves.Én nagyon szeretem őt és én is engem.De már megőrülök attól,hogy féltékeny.Nem beszélhetek fiúval,mert akkor szakit.A barátnőimmel nem mehetek el sehova,csak a suliba tudok velük beszélni.Mondtam neki változzon meg,mert igy nem megy.Erre aztmondja fél,hogy megcsalom.Pedig én egy teljesen normális lány vagyok,sosem csalnám meg,nem vagyok olyan.Nem tudom mért érdemlem ezt,mikor én mindenkivel aranyos vagyok.Véleményetek ?
2010. okt. 22. 10:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A barátod önértékelési zavarban szenved. Sajnos sok ilyen van, nagyon félt és így mutatja ki. Igazi megoldást még nem láttam erre a problémára, talán a sok sok beszélgetés erről a témáról. Valahogy próbáldd növelni az önbizalmát. Apró jelekkel, a kevés néha sok.
2010. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hugom barátja is pont ilyen..én vagyok már kész tőle..hugomat még hozzám sem engedi el...nem hiszem hogy tudsz vele mit kezdeni..hugom már egy éve rágja a fülét de nem használ...
2010. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Neki vannak félelmei, önértékelési gyengeségei. Ez nem a te hibád. A legjobb, amit tehetsz, ha TE szakítasz vele.

(Ettől talán Ő is felébred, és nem fogja azt hinni tovább, hogy zsarnoksággal megtartható egy kapcsolat, Te pedig találhatsz egy olyan társat, aki jobban illik hozzád, felnőttebb, magabiztosabb az életben.)


Kemény volt? Talán. Persze, ha szereted, úgy sem fogsz rám hallgatni, tehát nagyjából mindegy. ;)

2010. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de ne hagyd magad zsarolni. Ezt a "de akkor szakit" cimu aljas erzelmi zsarolast csak ugy tudod leszerelni, ha legkozelebb az ilyenre ranezel, es hidegen, komolyan es hatarozottan kozlod vele, hogy nem kotelezo veled lennie ha nem tetszik, ott az ajto, barmikor elmehet. Soha ne hagyd magad zsarolni, ez nem olyasvalami amit o kegyesen nyujt neked amig te ugy viselkedsz ahogy o azt elvarja.

Kozold vele hogy te nem adtal okot arra hogy ne bizzon benned, de ha meg az alapveto bizalom sincs meg, ha az a minimalis tisztelet sincs meg, hogy a szavad szamitson neki, akkor lehet hogy tenyleg jobb ha abbahagyjatok es komolyan gondolkozzon el magan, met te nem a tulajdona vagy. Bizalom es tisztelet nelkul ugyanis szerelem sincs.

Azt is megmondhatod neki, hogy ha ezt a pitianer gyerekes viselkedest nem hagyja abba, akkor te vagod ki de ugy hogy megnezheti magat.


Tudom hogy ijesztonek hangzik, meg nyilvan nem akarod elvesziteni, de az ilyen dolgoknak elejet kell venni, es hidd el, ha szeret, akkor magaba nez, es nem fog elhagyni. Ha meg azert mert a sarkadra allsz ott hagy, akkor jobban is jarsz ugy.


26F

2010. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Tudom,hogy igazatok van,de szeretem és már nagyon sokszor kidobtam,de mindig visszakönyörögte magát és kezdődik minden előről.Pedig én csak egy boldog kapcsolatot szeretnék semmi mást.Mért nem kaphatom meg ezt ?
2010. okt. 22. 11:01
 6/25 anonim ***** válasza:
Kistesom is kb a helyzetedben volt: 17 eves koraban jottek ossze a baratjaval aztan 18 evesen eljott egyetemre o is es akkor a baratja iszonyu feltekeny lett( hozzateszem nem volt oka egyaltalan). En is, szuleim is mondtuk neki hogy az o dolga, de ez igy nem buli, aztan 1 ev elteltevel o is rajott erre es szakitott a sraccal. Nem tudom ha erre mas megoldas van-e, ha a gyerek nem fogja fel hogy nem csalod meg, akkor ki kell tenni es akkor ha nem lesz baratnoje, tuti nem csalja meg senki.
2010. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Annyira igaza van az előttem szólónak, hogy nem is nagyon lehet mit hozzáfűzni. Hasonló helyzetben voltam, csak négy évig. Visszatekintve nagyon-nagyon haragszom, hogy tönkretette a középiskolás éveimet, és most nincs kihez hazamennem egyetemről, mert senkivel nem tudtam mellette megfelelően erős barátságot kialakítani. A vége az lett, hogy szakítottam. Az emberek nem változnak. Vagy csak nagyon nehezen, és ahhoz sem elég egy elbeszélgetés. Nem kizárt, hogy ha szakítasz, megváltozik, de akkor meg már mindegy lesz.
2010. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Kettővel előttem szólóra gondoltam.
2010. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Mert ilyen. Kesz. Mond meg hogy az erzelmi zsarolasnak vege. Vagy elmehetsz vagy o mehet el. Egyebkent meg mindenki magabol indul ki...
2010. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mielőtt nem jártam vele rengeteg bnőm volt.Most is vannak,csak nem enged el velük sehova és ez nem olyan viszony a lányokkal.Meg nem érzem magam nőnek mellette.Nem engedi,hogy nőisen öltözzek,mert hogy másnak akarok tetszeni meg minden.Tudom,hogy szakitanom kell vele és örökre csak nem megy.
2010. okt. 22. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!