Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit adsz bele a közösbe a...

Mennyit adsz bele a közösbe a szülőknek?

Figyelt kérdés
Természetesen dolgozó, szülőkkel élő embereknek szól a kérdés. Szerinted az rendben van, ha a gyerek nem fizet a közösbe?
2010. okt. 21. 15:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

16.06! Ők már letudták feléd a rezsi nagyobb részét, nem tartoznak neked, örülj, hogy van mód, hogy visszadhatsz abból amit a szüleidtől kaptál!

Ez a kommunikálni kell csak szerintem hülyeség, egy felnőtt önálló keresettel rendelkező embernek legyen annyi esze, hogy magától rájön, hogy segít a szüleinek a fizetéséből, ezt ne kelljen mondani!

A szülők nem igáslovak!

2010. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 50 ezret szoktam,nettó 200 ezret keresek.
2010. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ki tudok akadni azon, mikor az ismerősöm dicsekszik, hogy neki nem kell semmit fizetnie, és ez természetes abban a családban. Az apuka meg is kérdezte tőlem egyszer, hogy nekem is van olyan rendes édesapám, mint ő, hogy házat akar nekem venni? Igen van, sőt...csak pénze nincs rá. ÚGy pofán verném az ilyen tapló beszólású embereket!

Azért ha az anyósodéknak ennyi pénzt leadtok, akkor ők már túlzásba viszik ezt, mivel így az életbe nem lesz saját életetek. SZokták mondani, hogy gyereknek kényelmes otthon stb., a ti esetetek pont az ellenkezője. A szülőnek kényelmes, hogy ennyi plusz pénz áll a házhoz a menyük miatt, de nem gondolnak a közös életetekre.

2010. okt. 21. 16:36
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

16:06 vagyok


Én is lepontozhatnék meg lehülyézhetnék másokat, amiért nem teszem, annak több oka van.


Az egyik legfontosabb, hogy szülő IS vagyok már. Így látom mindkét oldalt. Az, hogy eltartom a nyugdíjas anyukámat, aki velünk él, nekem nem gond. Ám az sem gond, amíg jól keresek, ha nem kapok a fiam keresetéből. Ha nekem nincs szükségem rá, miért kellene kérnem? Az is egy felfogás, hogy amit tőlem kap, adja majd tovább a saját gyerekének. Én ebben hiszek, és remélem, hogy nem fogok rászorulni anyagilag később sem a gyerekeimre. Mert az árt a léleknek. Látom a saját anyukámon is. Sokkal jobb egy felnőtt embernek, ha ő tud adni a gyerekének, mintha kérnie kell tőle. Persze a legjobb, ha egy felnőtt gyerek külön éli a maga életét és mind a szülő, mind pedig a gyerek el tudja tartani a saját családját, fenn tud tartani egy saját házat stb. Csak most nem ez az idő van sajnos. Azonban azt nem árt látni, hogy ez most nem JÓ, hanem csak VAN. Szükségből.

2010. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

22 éves koromig otthon laktam, és érettségi után dolgoztam, jól is kerestem, de Anyu soha nem kért egy fillért sem. Persze a nevelőapám megkövetelte, hogy igenis fizessek, ami úgy érzem, tőle elég jogtalan volt, hisz ő nem csinált semmit, csak költötte Anyu pénzét mindenféle hülyeségre (sötétben világító billentyűzet...).

Olyankor eljátszottuk, hogy adok pénzt, amit aztán másnap Anyu betett a számlámra. Egyszerűen nem volt rám szorulva, jól keres, és most is, hogy elköltöztem, állandóan segít.

2010. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp adni kellene haza, pl. egy jelképes összeget. Mondjuk befizetni a villanyszámlát és akkor mégis csak segíteni a szülőket. Bár amelyik szülő annyira pénzéhes. Én 18 évesen elköltöztem otthonról, majd 21 évesen 1 évre vissza. Akkor 35 e ft-ot adtam haza 2003-ban, szívesen adtam, csak sajnos anyám az a tipusú ember, aki szeret másokból megélni. Én szívből gyűlölöm aki vallja ezt az elméletet, de az anyám csak az anyám. Azt viszont megtanultam, hogy ilyesmiben nem bízok benne.
2010. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 7 éve dolgozom, havi 50ezret adtam a szülőknek, bár nem nagyon akarták elfogadni. A múlt hónapban jutottam el odáig, hogy elkezdtem foglalkozni a saját lakás gondolatával. Ki is néztem álmaim lakását és elkezdtem törni a fejem, hogy is tudnám megvenni. Nem fogjátok elhinni, de a szüleim egyből mondták, hogy kipótolják a meglévő pénzemet és nem kell hitelt felvennem, mert az évek során nekik adott pénzecskémet nem költötték el, hanem egy számlán gyűjtötték nekem. Sőt, még hozzá is raktak egy nagyobb összeget és teljesült a legnagyobb álmom. Mindennél jobban szeretem őket!
2010. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetemre járok, de itthon lakom, olyan 100 körül összejön havonta, ebből attól függ, ha nincs nagyobb kiadásom, mint most pl egy notebook, vagy valami, akkor azért heti 1-2x bevásárolok, ma pl elvittem tesómat kajálni, meg vettünk neki pár dolgot. De mondjuk én is kapok pénzt, ha kérek valamire, de adok is, ha kell. Tul képpen majdnem közös a kassza, csak azért picikét nagyobb anyagi biztonságban vagyok, hogy van havi fix 100 e forint körül, és ha kell valami, akkor meg tudom venni.


Félrerakni nem tudok, pedig nem élek luxusban.

2010. okt. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
havi 13.000 ft...
2010. okt. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok az aki a párjával a fizetésünk felét adjuk le.

azért adunk le ennyit mert párom úgy döntött,hogy ő nem akar elköltözni mert ez az ő háza is.ő így gondolja"nekünk van egy szobánk ,tető a fejünk felett van hol laknunk nem kell elmenni"csak azt nem érti meg hogy ha gyerekünk lesz akkor az ágyban kettönk közt fog aludni meg lenni amíg el nem hagyja az otthonát.Régebben úgy volt hogy nem volt pé és azt mondta a doki hogy nem lehet babám.Anyósom nem is gondolkodik rajta ,hogy esetleg hogyan lehetne kialakítani egy kisszobát a gyerekünknek.A mama meghalt az ő szobája nappali lesz van egy előszoba ami megmarad és akkor a gyereket nem tudom hova rakni,annyit mondott hogy gyerek nélkül is lehet élni.Ma meg már úgy néz ki hogy minden kezd a helyére zökkenni és baba is lehet.akkor most mit csináljak?Ezt nem érti meg a párom,hogy a gyereket nem lehet "a nyakadba szülni"hely kell neki,kiságy pelenkázó stb ami nálunk már nem fér el a szobában.Az a baj hogy semmi félre tett pénzünk nincs ezért semerre sem tudunk lépni.Neki jó és kényelmes így.:(

2010. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!