Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit adsz bele a közösbe a...

Mennyit adsz bele a közösbe a szülőknek?

Figyelt kérdés
Természetesen dolgozó, szülőkkel élő embereknek szól a kérdés. Szerinted az rendben van, ha a gyerek nem fizet a közösbe?
2010. okt. 21. 15:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

10-et szoktam hazaadni, bár édesanyám nem ragaszkodik hozzá. Ha úgy jövök ki többet, de 10 a minimum és fix. 70-et keresek egyenlőre.

És sztem nincs rendbe, ha a gyerek nem ad haza. Még ha a szülők jól is állnak anyagiakban, akkor is jobb ha tisztában vagy vele, hogy ők fizetik a rezsit, és te is ott laksz, tehát ehhez vmilyen formában hozzá kell járulni... Meg sztem elég nagy arcon csapás, ha a gyerek 2-5 évig nem ad haza semmit, csak szórja a pénzét, aztán ha nagy hévvel külön költözik megvan lepődve, hogy bizony azért is fizetnie kell, ha elmegy WC-re, ha kidobja a szemetet sötöbösötöbö

2010. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Nincsen rendben, de ez engem is érdekel mert a tesóm 27 éves és egy Ft-ot nem ad le otthonra, persze teljesen ott lakik és dolgozik is, állítólag többet iskeres jóval, mint az "átlag"

Innen nem értem én sem a dolgot, erre kíváncsi vagyok én is.

Tőlem sem kértek anyuék soha kp-t. De én mindig megvettem a mosópor, öblítő, stb. húsok meg ilyeneket és mindig csentem el csekket amit feladtam.

2010. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen rendben van, mert nagyobb részt én tartom fenn a házat a saját keresetemből. A kérdés itt már megfordul: ők mennyit adnak be?


Persze ettől még értem az eredeti kérdést is.


Lehet rendben. Sok mindenen múlik, leginkább megegyezés kérdése. Kommunikálni kell, ha valami gond van. Ha valamelyik félnek valami nem tetszik, változtatni szeretne, akkor annak a félnek kell felhozni a témát és nem arra várni, hogy a másik majd kitalálja, valami probléma van.

2010. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, akinek a szülei nem kérnek semmit, mert hogy nem nekik dolgozik a gyerek, és nem baj ha spórol lakásra pl.
2010. okt. 21. 16:09
 5/22 Tinker Bell ***** válasza:
65%
Lehet úgy spórolni, hogy közben beleadsz a közösbe is!
2010. okt. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nincs rendben.Én még tanulok de már beszéltünk róla mert fél éven belül szakmám lesz.Anyu azt mondta ne adjak haza fizessem a saját dolgaimat(telefonszámla,internet,ruhák stb) és mivel ő nem tud majd segíteni ha külön szeretnénk költözni (ezért rakjuk el a pénzt amit neki adnánk).De én nem tudnék abban a tudatban élni hogy van x fizetésem és 2ftot nem adok le.Ha másképp nem a csekket fizetem majd.Amúgy tesóm is igy csinálja csekkeket fizet,a cigijét ha kell elmegy boltba stb stb.
2010. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
hát szerintem amíg tanul valaki tehát pl. egyetem végéig, addig ne fizessen. na jó, nem az, hogy ne fizessen, mert ha szükséges akkor igen, de ha nem szükséges, csak ilyen formaiság lenne akkor ne. így mindent félre tud tenni későbbi saját lakására. az én szüleim amíg tanulok nem hagynák, hogy fizessek, csak utána.
2010. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Szia,hál istennek most már én tartom el anyámat:DOtthon élek,25 vagyok "friss diplomás",mivel jól keresek,ezért az én pénzemből újitjuk a lakást és fizetjük a rezsit apámén a kaját vesszük,anyámat rábeszéltem a nyugdijra,mert nagyon idegtépő állása volt,igy vállaltam hogy eltartom,vagyis minden esetben kipótolom a nyugdiját.Nekem azért jó,mert a lakás az enyém 3-an vagyunk és 200négyzetméterünk van...Nem gond,hogy anyuékkal egy lakásban élünk:)
2010. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Lóvém felét :(

De az havi 18 E Ft ebédjegyet megtartom (nem is tudják hogy kapok még azt is haza kéne adnom :( )

2010. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
nálunk úgy van hogy én költöztem a páromhoz és az anyjához.párom is és én is a fizetésünk felét adjuk le a rezsibe,mellette még be is szoktunk vásárolni,cukort ,lisztet olajat.mi fizetjük az előfizetésünket és ha vmit veszünk hitelre pl fűnyíró persze azt nem csak mi használjuk.a párom 100 körül kap én most jelenleg lábtöréssel táppénzen vagyok és kaptam 60at így akkor 80 ezret adtunk oda.a többiből meg gazdálkodunk hogy kövi fizuig elég legyen.sajnos félre tenni nem tudunk,hogy külön tudjunk költözni:(
2010. okt. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!