Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis miért éljek, ha nem...

Mégis miért éljek, ha nem értem el semmit az életben?

Figyelt kérdés

Én mindig csak csalódok, és sehol sincs egy sikerélmény sem életemben. Általános iskolában és a gimiben is ki voltam közösítve, mert csendesebb voltam, de ha visszaszóltam, vagy csendben maradtam sem értem el vele semmit, mert többen is összefogtak ellenem, és kiröhögtek. Voltak barátnőim, de már egyikkel sem tartom a kapcsolatot, mondjuk nekik se volt rám igényük.

De a felnőtt életem sem a legjobb, nem értek semmihez, és nem is vagyok semmiben sem elég ügyes. Csak egy nagy lúzer vagyok, akinek szerintem kár is élnie. Engem sosem kedveltek különösképp az emberek, nem vagyok népszerű. 30 éves vagyok, de mikor valaki aki egykorú, mint én és meghal, azt gondolom, hogy ő érte biztos nagyobb kár volt, hogy meghalt, mintha én haltam volna meg.

Volt egy párkapcsolatom, de abban is kihasználtak, mindig próbálom kerülni a volt barátomat, nehogy összefussak vele, mert nekem van szégyellnivalóm, míg neki nincs.

Bár most van kapcsolatom, de még ő is azt mondja, hogy ő sokkal sikeresebb az élet minden területén, mint én, és nem érek fel hozzá.

Másoknak bezzeg olyan könnyen megy minden, és sokan kedvelik őket, népszerűek, eltudják adni magukat.


2023. nov. 23. 11:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, igen, a 8-asra reflektálva ezt a kapcsolatot a helyedben sürgősen megszüntetném. Nekem egyszer lehetne ilyet mondani, hogy ő fenneb vagy előrébb van, mint én, mehetne is a levesbe.
2023. nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz úgy, hogy szinte semmi sikerélmény nincs az életemben, és látni azt, hogy másoknak mennyivel jobb.
2023. nov. 23. 12:36
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hozzáállással csak lehúzod az emberek hangulatát! Valahogy próbáld meglátni a dolgok pozitív oldalát is! Akkor téged is kedvelnének, talán népszerű is lennél. De gondolj bele, nagyon nehéz egy full negatív emberrel barátkozni. Változtass dolgokon, aztán meglátod, minden jobb lesz! Ne azt nézd, hogy eddig meg most mi szar, hanem, hogyan tudod jobbá tenni a helyzeteket. Pl. Hú de rossz, hogy nem értek semmihaz ➡️ mit tudnék tanulni, vagy Kihasznált a párod ➡️ keress normálisabb embert és pozitív dolgokkal foglalkozz, tegyél a kapcsolatért (élmények, közös programok, pozitív beszélgetések).

A lényeg, hogy TE tedd pozitívvá a negatív dolgokat, utána ez magával vonzza a többit.

2023. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon nehéz úgy, hogy szinte semmi sikerélmény nincs az életemben, és látni azt, hogy másoknak mennyivel jobb."


Már a krábbi válaszomban is említettem, mi lenne, ha nem hasonlítgatnád össze magadat s az életedet a másokéval? Önmagadat próbáld mindig meghaladni, a tegnapi énednél a mai legyen jobb, de ne foglalkozz állandóan másokkal!

2023. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Másoknak mennyivel jobb? Milyen helyen élsz te, és honnan gondolod hogy jobb? Lehet, hogy ez csak a látszat. Gondolj bele mennyi ember ér egyedül, pár nélkül. Mennyi ember él nagyon kevés pénzből. Mennyi beteg van, mennyi depressziós. Mennyi ember idősebb nálad, aki még annyit se ért el mint te. Az előző válaszoló jól írta, hogy ne másokhoz mérd magad, hanem mindig magadhoz. A párod meg elmehet a b***ba, ha ezt az orrod alá dörgöli, hogy ő mennyivel több mindent elért. Meg amúgy is mi ez az elérési kényszer? Magad határozod meg hogy mit szeretnél elérni, és hogy. Nem másoknak kell megfelelni. Vagy hogy kell elképzelni, ezt hogy mennyi mindent értél el az életben? Vezeted egy naplóban, hogy épp hol tartassz? Szerintem egyáltalán nem fontos, csak hogy milyen ember vagy, hogy állsz a világhoz, milyen az értékrended, mennyire vagy jóban magaddal, és mennyire tudod elfogadni a hibáidat. Értékeld azt amit elértél, és amid van. Ne akarj olyan célokat kitűzni, ami irreális, és ha eléred akkor is mi lesz? Majd te fogod a párod orra alá dörgölni, hogy ezt meg azt elérted, és másoknak is dicsekedni fogsz vele? Vagy csak akkor leszel nyugodt? Mint sokan mondják nem az a fontos hogy elérd azt a célt amit elterveztél, hanem az addig tartó út, és közhelyes, de addig is élvezd azt az utat, becsülj meg mindent , és légy boldog, mert amíg itt a földön vagyunk ez a legfontosabb. Ha nem megy, legalább törekedjünk rá.
2023. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 babyboom567 ***** válasza:
25%
A kérdező egészen biztosan ugyanaz a troll, aki a mérgező nagyi kérdést kiírta.Ugyanolyan mondatalkotás, ugyanaz a stílus.
2023. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Milyen nagyis kérdést? Ezt a kérdést írtam csak ki. Mert én csak troll lehetek, mert leírtam a problémáimat. Lakhelyet, nevet ne írjak?
2023. nov. 23. 17:07
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok.

Nekem sincs túl sok sikerélmény

az életemben. Nekem még munkahelyem sincs, annyi csak

hogy szereztem egy szakmát.

Különféle problémák miatt

sajnos nem tudok dolgozni.

Engem is piszkáltak suliban

mert csendes voltam.

Barátaim sem nagyon vannak

legalábbis olyanok akikkel tudnák találkozni személyesen beszélni

nem nagyon. Az egyik óvodás kori

barátnőm most ment ki külföldre

anélkül hogy egy találkozót is

össze tudtunk volna hozni

( mondjuk ez nagyrészt miattam

alakult így. ) A másik barátnőmel

nem nagyon jön össze a találkozó

csak írásban beszélgetünk

( ez inkább miatta van )

Aztán volt/van olyan barátságom

is akivel egy kicsit megszakadt a kapcsolat csak neten beszélgetünk néha. A családommal sincs túl jó kapcsolatom. Az egyik jó dolog

hogy van párom aki mindig mellettem áll és támogat.

A különbség csak az hogy

én már nem nagyon bánkódom

emiatt mert probálok a pozitív

dolgokra figyelni és mindig

vannak apró örömök jó dolgok

az életben.

2023. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

Régebben hasonló problémával küszködtem.

Nekem úgy sikerült megoldanom, hogy azokat az embereket, akik gátolnak abban, hogy normálisan éld a saját életedet, teljesen ki kell zárnod az életedből.

Szerintem a párod is megérett a cserére, a hozzád való állása miatt.

Nagyon fontos lenne egy szemlélet váltás is, ne azt nézd kinek milyen élete van, ezek lényegtelen dolgok.

Kizárólag magadra próbálj figyelni és arra, hogy mik azok a dolgok, amelyek érdekelnek, felkeltik a figyelmedet, örömet okoznak neked.

Hidd el megér egy kis fáradtságot, mert utána meglátod kinyílik a világ, csak tudni kell meglátni benne a szépet és jót.

Ha van kedved szívesen, beszélgetek veled, írj bátran, bármikor.

2023. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Majd lehet érsz még el valamit.
2023. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!