Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még semmit sem értem el az...

Még semmit sem értem el az életben, mi lesz ezután?

Figyelt kérdés
21 leszek nyáron. Most kezdem az egyetemet. Eddig nem volt párkapcsolatom, nem voltam szerelmes, az egész tinikorom egy nagy depresszió volt, nem jártam el sehova, magányos voltam, ott elromlott szinte minden. Munkám sincs, most a szüleimmel élek. Annyira rossz látni, hogy mások mennyi mindent megéltek, én meg nem. Nagyon elkeserítő. Be lehet ezt még pótolni? Vagy lemaradtam mindenről?
2013. máj. 16. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagy, az égvilágon semmiről nem maradtál le. Aza lényeg, hogy felfedezted a problémát, és tenni is akarsz ellene. Csak így tovább.
2013. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Az élet néha olyan, hogy évekig semmi nem történik, aztán pár hónap alatt olyan változások jöhetnek, hogy csak pislogsz, mint hal a szatyorban. :)
2013. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez ellen csak te tehetsz, senki más. Nem, 21 évesen még nem maradtál le semmiről. De kezd el alakítani az életed. Ezt tényleg csak te tudod megtenni. Menj ki külföldre tanulni, dolgozni egy időre, járj el az egyetemi bulikba, ismerkedj, tanulj stb. Nem akkora ördöngőség ez :)
2013. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiről nem maradtál le. Valósággal új élet kezdődik majd az egyetemmel. És meglátod majd, 21 év tanulmányai, tapasztalatai, amiket csendben szemlélődve megéltél ott vannak, és minden helyzetben, döntéseidben "működnek". Minél mélyebbre jutni a megismerésben és kifejezni azt- talán ez az életünk fő mozgatója, ezzel az erővel haladunk az utunkon. Szándékosan nem "a cél" kifejezést használtam.

"A boldogsághoz nem vezet út, az út maga a boldogság" -mondják a buddhisták. De hát Madách is mondja: "A cél halál, az élet küzdelem,/ S az ember célja e küzdés maga."

2013. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezt most látod, észrevetted, és úgy érzed, változtatni kellene, változtatni akarsz rajta és azt meg is teszed:

sokkal többet teszel le az asztalra, mint azok, akiket felsoroltál. Arra mondják, hogy: nem semmi!

Mert nem semmi felállni a gödörből és elkezdeni kimászni belőle!

Fogj hozzá, tedd meg, lehet hogy az első lépések egy kicsit nehéznek, nehezebbnek fognak tűnni, de minden egyes megtett lépés után egyre könnyebb és könnyebb lesz.

És amikor már reggel te is észreveszed, hogy a nap terád is süt nemcsak másra, amikor már arra ébredsz, hogy meghallod a kismadárka hajnali énekét .... akkor elmondhatod, hogy nagy dolgot vittél véghez!


De tudd, amit mások szerinted eddig elértek az életükben, azt nem 1-2 nap, 1-2 év alatt érték el!

Ezért ne keseredj el, ha neked sem sikerül 1-2 hét alatt, bár ki tudja? még az is meglehet!

Bátran fogj hozzá, és haladj előre a saját tempódban, amikor úgy érzed, megpihensz, senki sem fog ebben sem hajtani, sőt senki sem fog tudni ebben téged megakadályozni.

Én már csak előre gratulálni tudok neked! Sikerülni fog! :)))

2013. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

21 éves vagy, majd 40 évesen kezd siránkozni.

Menj el dolgozni, keress társaságot magadnak, járj el otthonról.

2013. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.

Mindig féltem attól, hogy mindjárt 21 leszek, "öreg" leszek és még semmit sem csináltam.

Nyárra munkát keresek, de sehol semmi..Ősztől pedig megpróbálok élni.

2013. máj. 16. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem maradtál le semmiről, de most már csináld a dolgokat! Járj el otthonról, építs kapcsolatokat, stb. :)
2013. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:

Legyenek céljaid, utána tervezd meg a megvalósítást!

Mi az amit el szeretnél érni?

Ovass, ismerkedj, barátkozz, utazz, sportolj, kirándulj, stb.

Nem maradtál le semmiről.

2013. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!