Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az életben minden tettünkért...

Az életben minden tettünkért fizetni kell?

Figyelt kérdés
Ismertek a családban ilyen példákat?
2013. jan. 24. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szinte csak olyan embereket ismerek,akik önzőek és jól is megy a soruk,vagy olyanokat,akik szenvednek,pedig nem érdemelnék meg.
2013. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a-a. Az élet után!
2013. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

valamilyen formában igen

és nem biztos h azonnal lehet h csak évek múltán jön meg a "büntetés" vagy a "dicséret"

2013. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne, hogy az életben minden jó és minden rossz cselekedetünknek meglesz a maga következménye, még ha nem is azonnal.
2013. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Halál után lehetséges,de az biztos,hogy a jelenlegi életben nincs igazságos elosztás.Nincs összefüggés az ember jósága és aközött,hogy milyen a sorsa.
2013. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egy apróság mint példa (a sok közül):

egyszer kölcsönkértem egyik ismerősömtől. amit külföldre kerülésem után két részletben akartam kifizetni, az első elküldtem, a másodikat (150euro) már nem. próbáltam én neki küldeni de kb. 1 hónapra "eltűnt". miután "előkerült" közöltem vele hogy nem küldöm a másik részletet mert ha olyan fontos lett volna akkor nyilván jelentkezett volna a pénzért. 3 év múlva az édesanyám kért tőlem kölcsön, el is küldtem neki 300eurót. majd ő ezt elfelejtette visszaküldeni nekem. nem mondom hogy borzalmasan fontos lett volna de jól is jött volna az a pénz. eléggé meg is haragudtam rá, és csak hónapokkal később fogtam fel hogy kb ugyanúgy jártam az anyámmal mint az ismerősöm énvelem csak éppen én a duplájával "fizettem". akkor abbahagytam az anyámmal való veszekedést és már nem zaklatom többé a pénzemért.


szóval röviden. igen , én hiszek benne, már nagyon sokszor bebizonyította nekem az élet hogy bizony visszakapja az ember a jussát. az a baj hogy sokan nem jól értelmezik az egészet, sokan azt mondják hogy nagyon jól eléldegélnek mások mert teszem azt gazdagok. de honnan tudhatják hogy a pénz ellenére mennyire boldogtalanok esetleg? az emberek nagyon szeretik kifele a jót mutatni, nem egyszer találkoztam már olyan esettel hogy a másiknak látszatra fényűző, irigylésre méltó élete volt és amikor elbeszélgettem jobban vele, rájöttem hogy borzasztóan boldogtalan. nem szabad azzal sem összekeverni hogy esetleg szegénységben élnek és csak sajnálják magukat, panaszkodnak az emberek. az élet semmit nem ad ingyen! ha valamiért megkűzdesz annak mindig megkapod a gyümölcsét! de sokan elmennek a gyárba, felveszik a munkát és sajnálkoznak hogy hát nincsen pénz, viszont nem is gondolkodnak hogy mit tehetnének azért hogy legyen még több. (külföld, tanfolyam, továbbtanulás)


ezt a végletekig is lehetne boncolgatni. a lényeg hogy az életben bizony mindig minden tettedért fizetni fogsz! ahogyan más is leírta, nem biztos hogy most, lehet hogy pár év múlva, lehet hogy 10 év múlva, de az élet mindig behajtja a számlát .

2013. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt látom csak, mint az első, és nem hiszek abban, hogy a halál után kiegyenlítődnének a viszonyok. (Mivel materiális gondolkodású vagyok, az anyag elvász, meghalunk, kész, caput, vége, nem él se szellemünk se semmink utána.)
2013. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Ebben az életben meg lehet úszni úgy dolgokat, hogy nem fizet az ember semmit.

Hitem szerint azonban egyetlen tettet sem lehet megúszni: majd a következő körben (amikor a lélek egy új testtel újraszületik) fizetni fog azért, amit tett. Ez a karma törvénye.

2013. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!