Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis miért éljek, ha nem...

Mégis miért éljek, ha nem értem el semmit az életben?

Figyelt kérdés

Én mindig csak csalódok, és sehol sincs egy sikerélmény sem életemben. Általános iskolában és a gimiben is ki voltam közösítve, mert csendesebb voltam, de ha visszaszóltam, vagy csendben maradtam sem értem el vele semmit, mert többen is összefogtak ellenem, és kiröhögtek. Voltak barátnőim, de már egyikkel sem tartom a kapcsolatot, mondjuk nekik se volt rám igényük.

De a felnőtt életem sem a legjobb, nem értek semmihez, és nem is vagyok semmiben sem elég ügyes. Csak egy nagy lúzer vagyok, akinek szerintem kár is élnie. Engem sosem kedveltek különösképp az emberek, nem vagyok népszerű. 30 éves vagyok, de mikor valaki aki egykorú, mint én és meghal, azt gondolom, hogy ő érte biztos nagyobb kár volt, hogy meghalt, mintha én haltam volna meg.

Volt egy párkapcsolatom, de abban is kihasználtak, mindig próbálom kerülni a volt barátomat, nehogy összefussak vele, mert nekem van szégyellnivalóm, míg neki nincs.

Bár most van kapcsolatom, de még ő is azt mondja, hogy ő sokkal sikeresebb az élet minden területén, mint én, és nem érek fel hozzá.

Másoknak bezzeg olyan könnyen megy minden, és sokan kedvelik őket, népszerűek, eltudják adni magukat.


2023. nov. 23. 11:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Még tök fiatal vagy. Találd ki mi az amit szívesen csinálnál. Én 33 éves vagyok, tavaly kezdtem az egyetemet. Diplomás ápolónak tanulók, ha befejeztem, megcsinálom a mesterfokozatot is.

2 éve találtam ki, hogy ezt szeretném csinálni. Előtte sok mindent kipróbáltam, de az a munka volt ( 3 évig dolgoztam segédápolóként kórházban) ami azóta is hiányzik és valóban szerettem csinálni, szívből.

2023. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Akkor a lehetőség nyitva. Tedd hasznossá magad.
2023. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Helyetted senki nem fogja boldoggá és sikeressé tenni a Te életedet. Ez a feladat rád vár és sokat kell érte dolgozni.
2023. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Hát nehéz szeretni valakit, akiből dől a masszív önsajnálat és mindenért más a hibás ráadásul.
2023. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Zanzásítva a kérdésből kimásoltam, ezt mindt Te írtad:

"csalódok, sehol sincs egy sikerélmény, ki voltam közösítve, egyikkel sem tartom a kapcsolatot, nekik se volt rám igényük, nem értek semmihez, nem vagyok elég ügyes, lúzer vagyok, sosem kedveltek az emberek, nem vagyok népszerű, párkapcsolatomban kihasználtak, van szégyellnivalóm, másoknak könnyen megy, kedvelik őket, népszerűek"


Kérdés: HOL VAGY TE A TÖRTÉNETBEN?

Mi lenne, ha elengednéd ezt a megfelelési kényszert, elengednéd ezt az örökös összehasonlítgatást, a mésok elismerése és figyelme iránti kóros mértékű függőséget és esdeklést???

Pl.: önmagadra is koncentrálhatnál, figyelembe vehetnéd a saját igényeidet is, nem mindig a külvilághoz képestiségre fókuszálni, hanem az önbecsülésre, önszeretetre.

És szard már le azokat, akik nem szeretnek, nem sok barát kell, hanem néhány minőségi. Érdemes megtanulni a szellemi autonómia azon fokát, hogy oké társaslények vagyunk, oké szeretjük a figyelmet, DE NE FÜGGJÜNK!!! Ne adjuk más emberek kezébe a hogylétünk kulcsát!

Miért is élj? Pl a lét öröméért. Az, hogy vagy, az, hogy tudsz tapasztalatokat és élményeket gyűjteni. Nem megfelelni kell, hanem csak élni, létezni...

2023. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig igenis élj! Valakinek össze kell raknia az új terepjárómat a gyárban.
2023. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
6, kissé maradi vagy. Már simán összerakják maguktól a robotok.
2023. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

,,Bár most van kapcsolatom, de még ő is azt mondja, hogy ő sokkal sikeresebb az élet minden területén, mint én, és nem érek fel hozzá."


Ez sem hangzik igazán egészséges kapcsolatnak. Ha még a párod is csak lehúz, mélyebbre ránt a gödörben akkor lehet, hogy könnyebb lenne egyedül megtalálni azt, hogy ki vagy te és mi az ami örömet okoz számodra, mivel foglalkoznál szívesen.

Nem kell elérni semmi nagy magasztos célt az életben, nem kell nagy ház, szép autó, házasság és gyerek sem kell, nem kell sikeres karrier, csak az a fontos az életben, hogy jól érezd magad. Ha te egy gyárban dolgozva, albérletben élve az aranyhaladdal vagy macskáddal vagy gekkóddal vagy boldog akkor élj úgy.

2023. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Kérdés: HOL VAGY TE A TÖRTÉNETBEN?

Mi lenne, ha elengednéd ezt a megfelelési kényszert, elengednéd ezt az örökös összehasonlítgatást, a mások elismerése és figyelme iránti kóros mértékű függőséget és esdeklést???"


Ezt egészen gyerekkorom óta, így érzem. Hogy mások mindig mennyivel jobbak, mint én, és eddig nem tudtam elengedni ezt a gondolatot.

Amúgy a normális válaszokat köszönöm.

2023. nov. 23. 12:33
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Fordulj pszichológushoz!
2023. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!