Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férj és feleség. Hogy telnek...

Férj és feleség. Hogy telnek a mindennapok? Mennyit foglalkoztok egymással?

Figyelt kérdés

Nálunk van már egy 3 éves kisgyerek is, most megyek majd vissza dolgozni, itthon tanulok, ha van szabadidőm. Szeretek olvasni is. Esténként ezzel vezetem le a napot, fél óra olvasás este 11 után. :) Ha izgi a könyv kicsit több. A férjemmel beszélgetünk hébe-hóba, mert annyira nem egy szószátyár ember, és ha mogorva kedve van még érdektelen is bármit mondok. A kicsivel vagyok egész nap, itthon, házimunka és tanulás mellett, nemsokára dolgozni megyek; a férjem dolgozik, nem minden nap. Ha itthon van se igazán veszi ki a részét a házimunkából, max kint ügyködik valamit az udvaron, vagy megy horgászni, vagy ide-oda, velünk ritkán. Esténként is én látom el a gyereket, ő tévézik végig, vagy megiszik egy sört (ez nagyon ritka). A gyerkőc fürdése kb 1 órahossza. Imádom őt, de már néha jól esne nem nekem végigülni vele és mire odajutok, hogy alvás, addigra már kivagyok mint a kutya. Én ugrálom a kicsit körbe mindig, a férjem csak néha foglalkozik a kicsivel, de ha itthon is van, vagy alszik vagy tévét néz!Olyan nem volt még, hogy látja mennyi mosatlan van, ahogy főzők és a kicsi rángatja a ruhámat, hogy menjünk már játszani, lóg a belem, de nem igazán érdekli. Inkább bejelenti, hogy mindjárt jövök és elhúz valahová, kb 1-2 óra múlva vissza is ér. Állandóan elégedetlenkedik, sose jó semmi. A fejemhez vágja, hogy nem foglalkozok vele, nem számit ő nekem semmit... Ami persze hülyeség. Főzök(amit szeret), mosok rá, érdeklődök, kedveskedek, hülyéskedünk... Esténként tévézünk együtt kb 1 órácskát, vagy még többet, ha nem tanulok. Szex is van sűrűn, szinte naponta, neki még több kéne. :( Kifogásolja, hogy mindig olvasok és tanulok. Neki az esti fél óra olvasás mindig, tanulnom pedig muszáj. Nem tudom miket kéne tennem, ha odabújok hozzá az a baj, őszinte leszek állandóan taperol! És én ezt már útálom, komolyan. Csak a bugyimba tud nyúlkálni, pl csak a hátam nem elég, vagy a karom. Ezért nem is szeretek mindig hozzábújni, mert nem hiányzik minden fél órában, hogy fogdossanak, mikor van dolgom és itt a gyerkőc. Este azt is a fejemhez vágta, hogy elégeti az összes könyvemet, hogy vele is foglalkozzak. Nem normális sokszor. Állandóan nem tudok vele foglalkozni, magamra így sincs időm!!! Az kicsi olvasás, de én nem járok el sehova, mert nincs időm a gyerek mellett, nincs el nélkülem, most anyaidőszak van, ,indenhová kísérnem kell. Ami kis szabad időm van, abban jól esik kiengedni a gőzt nem mindig fogdostatni magam, kielégíteni a férjem vágyait minden perceb, mint egy rabszolga. Sokszor a hajamat elfelejtem megfésülni!

Nekem alig van időm magamra, bartánőim már elkoptak, mert apuka nincs meg a törpével. És a férjem állandóan elégedetlen, pedig ki van nyalva a segge.

Bocs kicsit hosszú lett :)


2010. okt. 20. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem rontottad volna el a gyerekedet,akkor nem lógna állandóan rajtad,és lenne időd magadra is.Három évesen már játszhatna egyedül is. Akkor talán a férjednek is több kedve lenne a beszélgetésre.

Az pedig,hogy nem segít semmiben,a te hibád is. Ha eddig nem vártad el,hogy segítsen,akkor neki ez a természetes munkamegosztás.

Sürgősen üljetek le megbeszélni a továbbiakat. Eddig otthon voltál,csak a háztartás volt a dolgod. Ha viszont dolgozni mégy,akkor megkell osztanotok az otthoni munkát is! Ezt neki is bekell látnia.

2010. okt. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Ahhoz képest, hogy semmire sincs időd, egész szép regényt írtál..


Sztem csak LUSTA vagy!!

2010. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Előző vagyok, mellesleg a férjed egy elkényeztetett f@szjancsi!

Jól alá kéne rúggnod, hogy repüljön mint a győzelmi zászló!


Ha nem nyalnád ki a seggét akkor talán nem lenne annyi energiája szexre, és neked is több időd maradna magadra, a barátnőket meg sose sajnáld..

2010. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszéljetek a dolgaitokról, mert ha nem előbb utóbb rosszabbodni fog a helyzet. Én a férjemmel jól megvagyok, igaz nem sokat tudunk együtt lenni mert mindketten dolgozunk ő reggel 6-tól este 10 ig,legtöbbször még szombaton is, én 7 től 5-ig. Gyerekünk még nincs. Most készülünk házat venni, ez köt le jelenleg mindkettőnket a munkán kívül. Nehéz úgy élni hogy alig látom a férjemet, mire ő hazaér már mindketten hullafáradtak vagyunk. Ő fizikai munkát végez, én meg az ügyfelekkel bajlódom így szellemileg vagyok lefáradva. A ti esetetekben nem lehetne vmelyikőtök szüleire bízni néha a kicsit, hogy egy kis időt együtt töltsetek? Vagy szomszédra, akiben megbíztok?
2010. okt. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem túlliheged a dolgot!Igaz hogy nem lóghattok mostmát mindig egymás nyakán,DE!Ha házasság,család van,akkor nyílvánvalóan nem kell ezért még ellustulni.A párod is másképp viselkedne veled,és a te szavaiddal élve nem csak taperolna ha foglalkoznál vele.Persze a szex az egy dolog egy fontos pont egy párkapcsolatban,de ha látná hogy ugyanúgy szereted,foglalkozol vele akkor ő is másképp viszonyulna hozzád,és nem csak taperolni tudta.És ahogy írtam a házasság nem azt jelenti hogy akkor most már innestől kezdve lazulunk hisz megkaptuk a másikat,mostmár nem kell harcolni érte.Ez nem így van.Elhiszem azt is hogy tanulnod kell,de nagyszülő vagy vki rokon nincs ahova elvihetnéd a gyereket ameddig egy kicsit tanulsz???!!!Mellesleg egy 3éves gyerek nem olyan kicsi már hogy mindig rajta kelljen lógni és figyelni hogy mit csinál.Házimunka pedig egyelőre a te dolgod,te vagy otthon a kicsivel.Sztem ez így helyes amíg gyesen vagy.Apa pénzt keres te háztartást vezetsz.Persze ha te is dolgozni fogsz az más.És hát napközben a gyerek nem alszik egy kicsit?Nem néz mesét...stb?Akkor is olvashatnál,mert őszintén szólva lehet hogy egy kicsit én is pipa lennék ha minden este azt látnám hogy a párom csak olvas-olvas ha már ott fekszem mellette....az én páromnak az is kikapcs ha beszélgethet velem,mindegy miről akár a napjáról vagy bármiről...a gyereket meg teljes mértékben te látod el?Ő dolgozik,pénzt keres értetek,ne várd el tőle hogy ha hazaér akkor majd átveszi tőled az irányítást és ő babázik estig amig el nem alszik a gyerek...persze attól törődhtne vele,igazad van de elsősorben te cseszted el hogy kiskorától kezdve nem vontad be a gyerek etetésbe,fürdetésbe,játszásba...stb...
2010. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elmondom a saját tapasztalatom, ha érdekel.


Én is a gyerek mellett fejeztem be a főiskolát(igaz csak levelezős voltam) és kezdtem bele egy másikba. Otthon én is főzök mosok takarítok és a kicsivel vagyok, aki most 19 hónapos. Kicsit egyforma a szitu.

Mikor megszületett Törpe, akkor a férjem kijelentette, hogy amint lehetőség nyílik rá, szeretne ő is kettesben lenni vele, meg addig én el tudok menni edzeni, a suliba, és ha van kedvem, akkor találkozni a barátnőimmel. Eleinte nehéz volt otthagynom a kicsit(nem hazudok, 20 percenként telefonáltam haza, hogy minden rendben van e, persze a párom hiúsági kérdést csinált belőle :) )Aztán mostmár kedden és péntek délután (mikor hazajön a melóból) Havonta egy hétvége van, amit kettesben töltünk, mert a gyerkőc mamázik, sőt akad olyan, hogy 2 is jut nekünk :) Nagyon szerencsések vagyunk, hogy mind a két mama ilyen felfogású... egyrészt szeretnek az unokájukkal lenni, másrészt pedig azt mondják, ők is örültek volna, ha a nagymamák ilyenek lettek volna, mert nem mentek volna el egymás mellett a házasságban.


Próbáljátok ki ezt a lehetőséget... ha nem is heti két nap, de heti vagy kéthetente egy délutánt az édesapa töltene a gyermekkel, míg te elmész fodrászhoz vagy egyet futni (most mondtam valamit... de bármit, amihez kedved van és jobban érzed magad tőle, mert ez nem nagy idő, max 2 óra, de...) És ha van lehetőség arra, hogy a gyerkőc a nagyinál legyen 1-1 hétvégén, akkor használjátok ki, fontos a kapcsolatokban.

2010. okt. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

én háztartásbeliként itthon vagyok, a férjem dolgozik. mikor hazaér, együtt vacsizunk, beszélgetünk, összebújva filmet nézünk stb. foglalkozik velem, de még többet is el tudnék viselni. :D

hát ha az én férjem olyan lenne, mit a tied...már rég leütöttem volna...

2010. okt. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Ismeros az eseted, mivel nem vagy ezzel egyedul. En hibaztatlak, mivel mindannyian elkovetjuk ezt, hogy a szeretetunkkel szinte hajlamosak vagyunk elkenyeztetni a parunkat, Aki aztan elvezi ezt, es megszokja, aztan mar elfelejti azt, hogy Neki is van feladata, s ugy viselkedik, mint egy "gyermek".

Legy okos es most valtoztass!

Nem kell durvan, de amikor a parod vidam es jo kedve van, akkor kell Neked elkezdeni azt a beszelgetest, amivel tudsz javitani a jelenlegi problemadon.

Most Te kezdesz el panaszkodni, hogy mennyire hianyzik O Neked, de nagyon elfoglalt vagy es sok a tenni valo, s mar unod azt, hogy egyedul a konyvek vannak, de Neked igazabol az O szeretete, simogatasa hianyzik.

S itt valahogyan finoman megemlited Neki, hogy amikor besegitene pl. akkor nem lennel annyira faradt este, s milyen jo lenne ugy, mint regen!/ekkor bedobsz 1 par regi

szep kozos emleket/

Amikor igy fogod eloadni, akkor hatasos lesz, mivel erezni fogja azt, hogy Neked O fontos, es hogy mennyire szenvedsz a "hianya" miatt.

Ilyen dicseretekkel tudod ugy iranyitani a Ferjedet, hogy ezt ne vegye eszre, hogy Te "tudatosan" teszed ezt, azt kell hogy erezze, hogy Te nagyon szereted.

Egy ferfi neha olyan, mint egy gyermek, s hidd el, hogy amiket leirtal a parodrol, Ot igy lehet kezelni.

Elo a regi baratnokkel, es 1 heten 1 alkalommal legyen egy szabad napod, amit a tarsasagukban toltesz el, de a gyermek es a parod nelkul, ez szukseges ahhoz, hogy feltoltodj.

Ne keseredj el, hanem valtoztass, de csak a szeretettel tudod ugy megtenni, hogy ez sikeres legyen.

2010. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Első körben, ha már úgy is szeretsz olvasni, olvasd el ezt:


[link]


itt az eredeti könyv:

[link]


Ha elolvastad, sok mindent meg fogsz érteni a jelenlegi helyzetetekről és azt is tudni fogod, miért alakult ilyenné az életetek.


Több problémát is látok nálatok.


Te elkövetted azt a típushibát, hogy a gyereketek megszületése után a férjedet egész egyszerűen kihagytad a bensőséges, meghitt életetekből. Ok, ellátod, mosol, főzöl rá, takarítasz utána, de "minőségi időt" csak a gyerekeddel töltesz, érzelmileg leginkább hozzá kötődsz.

Lehet, nem tudatosan, de olyan életet alakítottál ki, hogy a gyereketek csak veled hajlandó kettesben ellenni, ez is nagy hiba.

2010. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, valamiért véletlenül elküldtem a kommentemet, de folytatnám:

A férjed így azt érzi, hogy nem része az életeteknek, kirekesztődött. Ő alapvetően ott hibázott, hogy hagyta ezt a helyzetet kialakulni, nem tett ez ellen semmit. Először csak passzív szemlélőként, később sértett félként kivonult az életetekből és inkább TV-zik, horgászik, elvonul.


Ha elolvasod a könyvet, látod majd, hogy alapvetően 5 féle módot mutat a szeretet kifejezésére:


1. Elismerő szavak: szerintem ezen a téren elég gyengén álltok, mert úgy érzem, ez mindkettőtöknek fontos lenne, talán a férjednek még erősebben.


2. Minőségi idő. Ez szinte teljes mértékben hiányzik a kapcsolatotokból, pedig a férjednek nagy szüksége lenne rá, Te viszont ezt az igényedet csak a gyerekeddel éled ki, vagy magadban (1 óra fürdetés?, fél óra ágyban olvasás 11-ig?.


3. Ajándékozás. (erről nem írtál, így nem tudom, fontos-e valamelyikőtöknek)


4. Szívességek. Ez is ütközőpont nálatok, mert valószínűleg neked ez az elsődleges "szeretetnyelved" (elmosogathatna, besegíthetne, stb), viszont a párodnak más hiányzik nagyon, pl az elismerő szavak, a minőségi idő, és a testi érintés, így ha nem is tudatosan, de azzal büntet, hogy nem segít.


5. Testi érintés. Itt is nagy eltérés van köztetek, ami alapvetően a férfiak, nők eltérő igényeiből adódik. Egy férfinak gyakran a testi érintés = szex működik, míg egy nő alapvetően a gyöngédségre, simogatásra vágyik, ami aztán, ha minden rendben van a lelkében, átfordul szexuális vággyá.


Úgy sejtem, hogy alapvetően ott a hiba nálatok, a gyereketek megszületése óta, hogy mindegyikőtök úgy szereti a másikat, ahogy neki tetszene és nem úgy, ahogy a párjának.

Ok, a férjed dolgozik, eltart titeket, ezzel kimutatja, hogy fontosak vagytok neki, de neked figyelmességre, szívességekre lenne szükséged és gyöngédségre.

Ok, Te mosol, főzöl rá, ellátod Őt is, neki viszont az lenne fontos, hogy elismerd őt, bevond a közös életetekbe, ne fürdess egy órán át, ne olvass 11-ig, mikor vele is foglalkozhatnál (minőségi idő).


A legjobb lenne, ha a párod is elolvasná a könyvet, de lehet, nem fogod tudni rávenni, viszont ha Te elkezdesz vele másképp viselkedni, betartod a könyv utasításait, akár még csoda is történhet:).

2010. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!