Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy a...

Szerintetek jogos hogy a testvéreim nem csinálnak semmit de én baba mellett mindent is csináljak?

Figyelt kérdés

21 vagyok, jelenleg itthon élek mert a kapcsolatom toxikus lett így haza kellett költöznöm a babával. A fiam 7 hónapos. Délután nem alszik csak 2szer fél órát este 7-8 kor alszik el.

Két testvérem van (2 lány) mind a kettő itt lakik az egyik 31éves a másik 18. Édesanyám még dolgozik, de már fáradt azért sokszor.

Minden nap én főzök mindenkire. Sajnos tényleg naponta kell... A testvéremmel (az idősebbel) ezen összevesztem (a 18 éves sulizik töle nem várnám el), mert "ő nyolc órát dolgozik én meg itthon vagyok egésznap". Egyszerűen nem tudom neki megmagyarázni hogy édesanyánknak kéne segíteni mert ő nem szeretne főzni nekem meg nincs rá lehetőségem mert a baba nem bírja (üvölt sokszor ha nem veszem fel megfulladásig képes hergelni magát, este miután elalszik lenne rá lehetőségem de a szüleim akkor már alszanak és zavarná őket, mivel a konyha mellet van a szobájuk). Így is az egész lakást porszívózom, felmosom, rendben tartom a kicsi miatt (kúszik). Mit tegyek hogy megértse, hogy egyenlően ki kéne vennünk a részünket mert nem a házvezetője vagyok?!

Amikor megjegyeztem neki hogy nagyon gáz hogy 31 évesen hazajön és elvonul szobájába majd lejön enni de még a tányérját sem képes a mosogatóba tenni kiakadt hogy én ne mondjam meg neki mit tegyen.

Kinek van igaza hogy oldjam meg?


2023. nov. 8. 09:20
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Jó akkor hagyom megdögleni igazatok van nem is értem miért próbálok segíteni az anyámon...
2023. nov. 8. 16:59
 32/39 anonim ***** válasza:
55%
24 te fogyatékos. Előtte volt munkagiszonya, különben nem kapna ennyit! Te anyád is pénzele anno az állam.
2023. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
64%
Basszus, kérdező, ennél még egy anyaotthon is jobb... Ilyen családba menne haza a faxom gyerekkel... Ameddig nem baxol oda az asztalra és mindent megcsinálsz, addig sajnos ez lesz. Azt akarod, hogy a gyereked ne nézzen majd semmibe? Hogy még a here nagynénjei is többet számít neki, mint ő?
2023. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem te hagyod megdögleni, hanem ő saját magát. Felnőtt vagy, gyereked van, ideje megtanulnod helyén kezelni mindenkinek a felelősségét.


Anyádnak a saját felelőssége a saját élete, a te felelősséged a saját életed és a gyereked iránt van, ennyi.


Tetszik vagy sem, neked akkor sincs jogod a testvéred számon kérni, ő se kér számon, mert gyereket vittél oda.

2023. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%
Nem az a baj, hogy TE segíteni akarsz az anyádon, hanem hogy a másokat is számon kérsz evégett. Ők nem akarnak segíteni neki, neked meg semmi jogod őket számon kérni emiatt, ha már jogos/nem jogos kategóriaként kezeled a kérdést, Segítsél te, ha ennyire akarsz olyannak segíteni, aki saját magán se segít, sőt, a semmirekellő férje mellé még nevelt egy herét is a maga nyakára. Csináljad, de ne basztass másokat, főleg ne azon az alapon, hogy apádat meg se piszkálod, mert nem, a nővéredet meg ezerrel ekézed, holott a kettő ugyanaz.
2023. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Neked se kötelező mindent megcsinálnod.
2023. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Vajon a kérdező ma is megfőzött? :D
2023. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Nem nem főzök 2 napja másra még a kérdés napján beüzemeltem a hűtőm qmit magamnak megcsináltam az még holnapra is lesz. Iszonyat megkönnyebbültés.

Azóta a többiek szendvicset esznek.

2023. nov. 9. 23:36
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű előtte is pont így volt, mielőtt odaköltöztél. Nekik így megfelelt, senki nem halt éhen, anyád sem "döglött meg",apád akkor is tojt mindenre. A te értékrended más a kisgyerek miatt, de hát ez van. Ha te majd úgyis elmész dolgozni meg hagyjuk, hogy egyedül, mert pont akkor kell majd a segítség.
2023. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!