Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy a...

Szerintetek jogos hogy a testvéreim nem csinálnak semmit de én baba mellett mindent is csináljak?

Figyelt kérdés

21 vagyok, jelenleg itthon élek mert a kapcsolatom toxikus lett így haza kellett költöznöm a babával. A fiam 7 hónapos. Délután nem alszik csak 2szer fél órát este 7-8 kor alszik el.

Két testvérem van (2 lány) mind a kettő itt lakik az egyik 31éves a másik 18. Édesanyám még dolgozik, de már fáradt azért sokszor.

Minden nap én főzök mindenkire. Sajnos tényleg naponta kell... A testvéremmel (az idősebbel) ezen összevesztem (a 18 éves sulizik töle nem várnám el), mert "ő nyolc órát dolgozik én meg itthon vagyok egésznap". Egyszerűen nem tudom neki megmagyarázni hogy édesanyánknak kéne segíteni mert ő nem szeretne főzni nekem meg nincs rá lehetőségem mert a baba nem bírja (üvölt sokszor ha nem veszem fel megfulladásig képes hergelni magát, este miután elalszik lenne rá lehetőségem de a szüleim akkor már alszanak és zavarná őket, mivel a konyha mellet van a szobájuk). Így is az egész lakást porszívózom, felmosom, rendben tartom a kicsi miatt (kúszik). Mit tegyek hogy megértse, hogy egyenlően ki kéne vennünk a részünket mert nem a házvezetője vagyok?!

Amikor megjegyeztem neki hogy nagyon gáz hogy 31 évesen hazajön és elvonul szobájába majd lejön enni de még a tányérját sem képes a mosogatóba tenni kiakadt hogy én ne mondjam meg neki mit tegyen.

Kinek van igaza hogy oldjam meg?


2023. nov. 8. 09:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Beszélj anyukáddal, hogy hasson a nővéredre! Nagyon gáz, amit csinál.
2023. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Próbáltam de azt mondta akkor inkább megcsinálja ő, mert nem akar balhét. Ezt meg én nem szeretném mert látom hogy sokszor nincs jól.
2023. nov. 8. 09:31
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűen ne főzz rájuk,van 2 másik felnőtt nő is a családban...vagy ne takaríts, te főzz. 18 éves húgod mondjuk besegíthet minimum szinten a takarításban.
2023. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%
Foglalkoznék a saját dolgommal. Egy 31 és 18 éves nő ellátása nem az én feladatom.
2023. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%
Főznék kis adagot, és ellátnám a babát, illetve anyuka feladataiból csinálnék, amennyi belefér. De nem csinálnék naponta mindenkinek kaját meg nem pakolnék utánuk.
2023. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
37%

Figyelj, kérdező, ha hazakullogtál 21 évesen babával, akkor fogadd el, hogy neked kell alkalmazkodni.


Te nem vagy főnök abban a házban, ne utasítgassál senkit, ezt maximum anyád tehetné meg, ha neki pedig megfelel úgy élni, ahogy, az az ö dolga és felelőssége.


Ha nem akarsz, ne főzz meg takar8ts a tőbbiekre, majd ha anyádat zavarja, hogy rá marad, szól. Te ne magyarázz bele mások életébe, ők is elviselik, hogy Te meg csecsemővel vagy ott.


Ha dirigálni akarsz, tedd a saját otthonodban. Ja, az nincs, mert 21 évesen sz7ltél a semmire egy bántalmazónak.... Akkor ne te játszd az okosat, mert neked sincs több eszed.

2023. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%
Főzne a fa.szom rájuk. Oldják meg. Ha főznek, esznek, ha nem, akkor nem.
2023. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
37%

Miért vagyok gyökér?


Mert megmondom az igazs@got?

2023. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%
31 éves dolgozó nő a szüleivel lakik és elvárja, hogy kiszolgálják? Ez nagyon gáz. Ne főzz mindenkire, lásd el saját magad és a babát, anyukádnak segíts be és ennyi. Ha a 31 éves ezt kifogásolja, én még össze is vesznék vele, a hozzáállása elfogadhatatlan. A 18 éves is nyugodtan kiveheti a részét a házimunkából.
2023. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
78%
Segítsen apád a feleségének.
2023. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!