Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy a...

Szerintetek jogos hogy a testvéreim nem csinálnak semmit de én baba mellett mindent is csináljak?

Figyelt kérdés

21 vagyok, jelenleg itthon élek mert a kapcsolatom toxikus lett így haza kellett költöznöm a babával. A fiam 7 hónapos. Délután nem alszik csak 2szer fél órát este 7-8 kor alszik el.

Két testvérem van (2 lány) mind a kettő itt lakik az egyik 31éves a másik 18. Édesanyám még dolgozik, de már fáradt azért sokszor.

Minden nap én főzök mindenkire. Sajnos tényleg naponta kell... A testvéremmel (az idősebbel) ezen összevesztem (a 18 éves sulizik töle nem várnám el), mert "ő nyolc órát dolgozik én meg itthon vagyok egésznap". Egyszerűen nem tudom neki megmagyarázni hogy édesanyánknak kéne segíteni mert ő nem szeretne főzni nekem meg nincs rá lehetőségem mert a baba nem bírja (üvölt sokszor ha nem veszem fel megfulladásig képes hergelni magát, este miután elalszik lenne rá lehetőségem de a szüleim akkor már alszanak és zavarná őket, mivel a konyha mellet van a szobájuk). Így is az egész lakást porszívózom, felmosom, rendben tartom a kicsi miatt (kúszik). Mit tegyek hogy megértse, hogy egyenlően ki kéne vennünk a részünket mert nem a házvezetője vagyok?!

Amikor megjegyeztem neki hogy nagyon gáz hogy 31 évesen hazajön és elvonul szobájába majd lejön enni de még a tányérját sem képes a mosogatóba tenni kiakadt hogy én ne mondjam meg neki mit tegyen.

Kinek van igaza hogy oldjam meg?


2023. nov. 8. 09:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%
Anyádnak sem lehet egyszerű ezzel a három jomadarral. Az egyik 31 évesen egy nagy baba, a másik középiskolából kiesve egy igazi babával állít haza... Talán a 18 évesben lehet némi reménye.
2023. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%

Neki van igaza. Most lehet itt véleményezni azt, hogy 31 évesen hogy él a testvéred, de te sem vagy különb, nézz már magadba.


Azt hiszed, az nem gáz, hogy te 20 évesen elmész felnőtteset játszani, és korodból adódóan normális végzettség, munkatapasztalat, anyagiak nélkül gyereket vállalsz egy bántalmazónak, aztán rohansz haza és te akarsz ott rendezkedmi?


A leírásod alapján amúgy senki nem mondta, hogy te főzzél és takarítsál mindenkire, te mártírkodsz. Ne főzzél, majd főz anyád, és ha neki ez derogál, majd ő kiosztja a saját házában a feladatokat. Nem neked kell megmondani, ki mit csináljon, te majd a saját házadban eldöntöd, he lesz egyáltalán olyanod, és nem te is 31 évesen otthon fogsz élni gyerekestől.


Ezt kell felfognod. Ne csináld, és kész. A testvéred "nevelése" nem a te feladatod, akkor sem, ha ez láthatóan anyádnak sem megy, ha két ilyen semmirevaló gyereket neveltek eddig, mint ti a nővéreddel.


Persze, anyád sincs felnőve agyilag, ha nem mer szólni, de ez is az ő dolga, nem a tiéd.

2023. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Anyám beteg. Az utolsó vitatkozásánál kórházba került. Nem szól senkinek inkább semmiért. Inkább megcsinálná ő a dolgokat annak ellenére hogy tényleg nincs jól.

Egyáltalán nem osztottam parancsokat csak megkértem hogy osszuk be a munkát mert az tarthatatlan hogy én csináljak mindent mert ő 8 óra után fáradt.

Nem vagyok semmirevaló, nem gondolnám hogy megérdemelném a sértéseket. Hoztam egy döntést ami nem jött be nyílván én sem így terveztem, nem tudtam hogy nem lesz tartható a gyerek apjával a kapcsolat. És igen hazabattyogtam és megköszöntem a szüleimnek akik tetőt adtak a fejünk felé mert 230 ezer forintból (gyed+családi) nem tudnék egyedül albérletet béreli. De én mindent magamnak és a gyereknek fizetek nem vagyok eltartva szóval kikérem magamnak ezt a stílust. Nem vagyok tökéletes de nekem is sok az hogy mindent egyedül csináljak.

Lehet ő is ilyen hülyén fogja fel a dolgokat tanulságos válaszok voltak.

Lehet az a legjobb ha ezt a csatát nem én vívom meg és külön hűtőbe költözök (van rá lehetőség mert van külön hűtőm, amit még rég vettem mikor elköltöztem).

2023. nov. 8. 11:50
 14/39 anonim ***** válasza:
80%
Apádról miért nincs szó?
2023. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Mert ő egy mosogatószivacsot nem képes megemelni. Őt nem érdekli hogy de legyen étel meg tiszta ház különben kötekszik meg üvölt. Nem támogatja anyám semmiben. Ezért próbálom én megoldani a helyzetet.
2023. nov. 8. 11:58
 16/39 anonim ***** válasza:
58%
Miért vagy gyökér? Mert 2 mondat alapján ítéletet hozol valakiről. Pár ève még 18-20 évesen szültek a lányok, sokan együtt éltek a szülőkkel, nagyszülőkkel és senki nem semmirekellőzte le őket! Változott a világ, most már 40 évesen kell szülni, ok, attól mèg az EMPÁTIA nyugodtan megmaradhatna az emberekben. Kérdező kap gyedet (tehát dolgozott és fog is) egyedül neveli a gyerekét, nem adta állami gondozásba, nem rossz anya! Veled is történhet még rossz dolog az életben és szarul fog esni ha 2 mondat alapján elítélnek majd… Miért nem segíteni akarsz? Miért rombolni?
2023. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
69%
De így sem világos, miért a tesódat baszogatod. Ő sem hajlandó csinálni semmit, hagyd ugyanúgy békén, mint apádat. Nem kell a punci miatt csak a nőket vegzálni.
2023. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk, ha nem dolgozol, akkor bizony te is abból élsz, amit a 31 nővéred is keres.


Gondolom beszáll a rezsibe, vesz kaját.


És, hogy így elrontottad az életedet, jó eséllyel te is ott leszel 31 évesen, csak neked még gyereked is van.

2023. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
72%

Igen, mindjárt gondoltuk kérdező, hogy te magadat nem tartod olyan problémásnak, mint a testvéredet, magával az ember mindig elnézőbb. Pedig te is "gáz" vagy, hogy felelőtlenül vállaltál gyereket, sőt, ez még nagyobb gáz.


Ha lejár a gyed, a munkáltató meg elküld, mert 2 hetente táppénzen vagy a gyerekkel, ki fog eltartani? A szüleid? Akkor az nem lesz gáz, bezzeg a tesód...?

2023. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
53%
#19 olvass már, nem 0 forinttal ment haza, hanem kap gyedet, meg csaladit :D ha mar rosszindulatuan szeretnel beszolni, legyel ugyesebb :D
2023. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!