Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy a...

Szerintetek jogos hogy a testvéreim nem csinálnak semmit de én baba mellett mindent is csináljak?

Figyelt kérdés

21 vagyok, jelenleg itthon élek mert a kapcsolatom toxikus lett így haza kellett költöznöm a babával. A fiam 7 hónapos. Délután nem alszik csak 2szer fél órát este 7-8 kor alszik el.

Két testvérem van (2 lány) mind a kettő itt lakik az egyik 31éves a másik 18. Édesanyám még dolgozik, de már fáradt azért sokszor.

Minden nap én főzök mindenkire. Sajnos tényleg naponta kell... A testvéremmel (az idősebbel) ezen összevesztem (a 18 éves sulizik töle nem várnám el), mert "ő nyolc órát dolgozik én meg itthon vagyok egésznap". Egyszerűen nem tudom neki megmagyarázni hogy édesanyánknak kéne segíteni mert ő nem szeretne főzni nekem meg nincs rá lehetőségem mert a baba nem bírja (üvölt sokszor ha nem veszem fel megfulladásig képes hergelni magát, este miután elalszik lenne rá lehetőségem de a szüleim akkor már alszanak és zavarná őket, mivel a konyha mellet van a szobájuk). Így is az egész lakást porszívózom, felmosom, rendben tartom a kicsi miatt (kúszik). Mit tegyek hogy megértse, hogy egyenlően ki kéne vennünk a részünket mert nem a házvezetője vagyok?!

Amikor megjegyeztem neki hogy nagyon gáz hogy 31 évesen hazajön és elvonul szobájába majd lejön enni de még a tányérját sem képes a mosogatóba tenni kiakadt hogy én ne mondjam meg neki mit tegyen.

Kinek van igaza hogy oldjam meg?


2023. nov. 8. 09:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy valószínűleg nem örülnek, hogy kisgyerekkel hazaköltöztél.


Én se örülnék, mi is 3an vagyunk testvérek, ketten itthon vagyunk, húgom bepasizott, ő a legkisebb, de a barátja már piszkálja ilyenekkel, hogy gyerek, pedig csak 25 évesek, albérletben.


Én se örülnék neki, ha terhes lenne, és hirtelen szétmennének, akkor hozna egy kisbabát magával.


Nézd meg a két tesód szemszögét is.

31 évesen, nem tud otthonról elköltözni, nincs saját élete, valószínűleg depressziós, ezért nincs kedve semmihez.

És, mint legnagyobb gyereknek sosem egyszerű, főleg, hogy a két kisebb testvér jóval fiatalabb nála, gyerekkorban gondolom kellett rátok vigyáznia, most, hogy felnőttetek, megint gyerek van a háznál.


18 évesnek se az az álma, hogy kisgyerek mellett éljen, tanul, biztos zavarja a tanulásban is, mondjuk, ha sír, stb. .

Barátai se tudnak átmenni bármikor, mert egy kisbabával más élni.


Anyukád is biztosan szintén depressziós, és már öreg a gyerekhez.

2023. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Nem tudom nektek mi bajotok de csak sajnálni tudnak titeket.

Attól hogy gyeden vagyok még az is munkának számít plusz attól hogy itthon lakok nem kötelességem más után pakolni és másra főzni.

Ha lejár a gyedem meg visszamegyek dolgozni ahonnan nem fognak kirúgni hisz ha jól tudom törvény véd. Nem tartom gáznak magam mert egy csokit nem vett senki ennek a gyereknek. És nem a nővérem pénzéből élek, hanem a sajátomból.

2023. nov. 8. 12:58
 23/39 anonim ***** válasza:
20%

#21


Nagyon szép, hogy az állam pénzeli.

Erre azért ne legyen nagy arca.

2023. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
80%
Csak amíg a gyest kapod 1 évig, addig vagy védve. Utána már nem.
2023. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

#22 emeletes a házunk a tesóim nem hallják amikor a nappaliban sír a pici.

Amúgy ebben lehet valami lehet depis. Igyekszem nézni az ő szemszögeiket is de ha fejre állok se tudom gyerek mellett tartani ezt a helyzetet.

Amúgy nem gondolom hogy a baba bárkinek befolyásol bármit egész nap az utcán vagy a szobában vagy konyhában vagyunk, senkinek nem kell rávigyáznia stb.. Anyum lehet fáradt lenne a babához de nem az ő fia az enyém én látom el teljesen.

2023. nov. 8. 13:01
 26/39 anonim ***** válasza:
26%

#23


Nem kötelességed más után főzni.


De ott lakni se.

Ha olyan nagyon független vagy, keress egy lakótársat, fizess lakbért!


Ha meg erre nem vagy képes, alkalmazkodj!

2023. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
96%

"attól hogy itthon lakok nem kötelességem más után pakolni és másra főzni"


Így van, ezt mondtuk, hogy nem vagy köteles, és anyád se kérte, akkor mit mártírkodsz helyette?


Megjegyzem, nem véd törvény már, mihelyst visszamész dolgozni, az első naptól elküldhető vagy.

2023. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
88%

Míg nem költöztél haza, addig ki főzött?


Javaslom, hogy rendeljetek kaját, és mindenki arányosan szálljon be (kivéve a 19 évest)!


Ne főzz rájuk.


Itt néhány válaszoló nem látja át a helyzetet. Nem vagy köteles főzni rájuk.

2023. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
81%

29, még mindig ott tartunk, hogy senki nem mondta, hogy köteles. Se az anyja, se mi.


Egyébként is ez csak ilyen cicaharc, van még 2 felnőtt a háztartásban (apja, húga), de csak a nővérére orrol a semmit nem csinálásért, mert őt utálja.

2023. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%

Attól hogy gyeden vagyok még az is munkának számít plusz attól hogy itthon lakok nem kötelességem más után pakolni és másra főzni.


Ez tiszta sor, és senki nem is kötelez rá. Ha viszont anyádnak akarsz segíteni, és helyette csinálod, akkor az a te dolgod, és ne másokra mutogass, hogy ők miért nem...Apádat anyád választotta és tűri évtizedek óta, a 31 éves tesódat meg ugyanúgy anyád nevelte és tűri el ilyennek. Majd ha anyádnak valami nem tetszik, ő lép ellene. TE feleslegesen pörögsz rajta, ne a te házad, nem te hozod a szabályokat. Örülj, hogy befogadtak,és éld a magad életét!

2023. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!