Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarják folyton a...

Miért zavarják folyton a családi életet az állandó telefonos "felmérések", és "árubemutató" meghívások?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 12:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Mert manapság mindent megtesznek egyesek a pénzért.
2010. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Ha a telefonmarketingesekre gondolsz, akkor a reklám miatt. Amíg Pesten laktam, napi 5-10 ilyen hívást is kaptam, és a pofátlanabb fajtából: ha nem vettem fel a telefont, újra és újra felhívott a gép. Ha felvettem, letette. Szerencsére sikerült kideríteni a számukat a rendőrség és a szolgáltató segítségével, egy "egészséges" étkezést propagáló cég embere volt, aki úgy akarta növelni a sikeres hívásai számát, hogy nem mondta el a szokásos mondókát, csak letette a telefont. Így is megvolt a fejkvótája.

Végül vettem egy üzenetrögzítőt, és azt az üzenetet állítottam be, hogy a sok marketinges miatt aki beszélni szeretne velünk, az mondja rá a rögzítőre, és akkor majd felvesszük a kagylót. Néhány hét alatt megszűntek a felesleges hívások.

Most vidéken lakom, és itt még nem hívott marketinges.. de nem is tud, mert nemsoká lemondom a vezetékes telefont is.

Egyébként már hívtak mobilon ilyenek, szuper...

2010. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%

Felveszed és közlöd vele, hogy nem vagy kíváncsi az adott ajánlatra. ennyi az egész 15 másodperc az életedből.


De abba belegondolsz, hogy egyeseknek ez munkalehetőség? Hogy fiatalok százai gyűjtenek ezzel a továbbtanulásra, mert másképp nem tudják fizetni? Hogy anyukák végzik ezt részmunkaidőben, hogy a gyereknek legyen étel a szájában.

Nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, ők különösebben élveznék, hogy folyton telefonálgassanak és elutasít, hangban legyen részük.

De nincs más.

Csak egy percig gondolj bele így...

2010. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Minket újabban azzal hívnak, hogy éppen múlt héten válaszoltunk a kérdőívükre (sosem szoktunk, úgyhogy ilyenkor már röhögünk magunkban) és ezért MEGAJÁNDÉKOZNAK x dologgal (itt hosszú lista következik), amiért mindössze x forintot KELL FIZETNÜNK :=). Nem tudom, hogy ki dől be az ilyennek...
2010. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Engem is szoktak hívni, de ha nem érdekel, kulturáltan megbeszéljük és annyi. Ha érdekel, akkor meg elcsevegünk :)

De tényleg. Nekik ez a munkájuk. Bármikor kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy ilyen munkát kell végeznie, mert nem lesz más lehetőség.

2010. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
Abszolút egyetértek a 13:05-tel. Csak még annyit tennék hozzá, hogy azzal, hogy a telefonkönyvben szerepel a neved, Te kvázi a hozzájárulásodat adtad ahhoz, hogy bárki felhívjon. Nagyon könnyű ezt kikerülni: felhívod a szolgáltatót, és megmondod, hogy direkt marketing céljára nem adhatják ki a számodat. Ezt jelzi egyébként a telefonkönyvben a nevek melletti § jel is. Ha ennek ellenére továbbra is hívogatnak, akkor joggal lehetsz felháborodva.
2010. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Én már kifejezetten szeretek borsot törni az orruk alá.

-nemrég hívtak, és egy hihetetlen jó hitelt ajánlottak nekem. Mondom nem kell hitel, mert én kp-ra vásárolok. Erre, hogy ha nagyobb házat akarok venni,..mondom elég nagy házban élek. De esetleg egy nagyobb kocsi..mondom ettől nagyobb kocsi nincs amivel most járok. Akkor nyaralás...már be van fizetve. Mire végső elkeseredésében megkérdezte, hogy áruljam már el, hogy hol dogozom.

-hihetetlen jó áron tudnék venni porszívót. Mondom neki, hogy én nem szoktam takarítani, nem használok porszívót, mert szeretem a koszt, és a rendetlenséget..

-él e a háztartásban 18-45 év közötti nő, mert vele szeretne dumcsizni, mondja ezt a telefonos hölgy. Válaszolok neki készségesen, hogy nem. Erre tovább erőlködik, hogy nekem olyan fiatalos női a hangom. Mondom neki erre, hogy higyje el, a házban egyedüli nő az egy éves kislányom,aki viszont nem áll szóba idegenekkel.

2010. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és semmilyen telefonkönyvben nem szerepel a nevem, a mobilszámom is titkos, mégis megtalálnak..
2010. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
Akkor reklamálhatsz. Ilyen esetben nyugodtan kérdezd meg, honnan van a számod, hiszen elvileg titkos.
2010. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
13:05-ös! Azért tettem fel a kérdést, hogy lássam, milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban az embereknek. Nagyon szenvedek, mert nálunk, itt a kisvárosban nincs más munkalehetőség, és ezt kell csinálnom. Annyira szégyellem magam, hogy ilyenekkel kell zargatnom az embereket, és mindig mondogatom magamnak, hogy csak így tudom kifizetni a számlákat, de nagyon nehéz... Másképp kellene hozzáállnom, hogy boldogulhassak, de annyira átérzem a családosok, és öregek helyzetét, akiket zavarok ezzel... noha tudom, hogy ha nem akarnak válaszolni, 2 másodperc alatt letehetik... Főiskola mellett is ezzel kerestem pénzt, és most sincs más... :( Bárcsak el tudnék helyezkedni pedagógusként.
2010. okt. 19. 13:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!