Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben tényleg én...

Ebben az esetben tényleg én vagyok a bunkó, hogy nem adok neki neki a zöldségből, gyümölcsből?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom valóban nem sok rokkantságit kap 130E körül és folyamatosan szenved is miatta, mindenkitől próbál mindent kéregetni. Mi sem élünk nagy lábon, de ami van, abból próbáljuk a legtöbbet kihozni, például a kertben zöldséget termesztek. Nem fedezi a család teljes szükségletét, de azért sokat tudunk ezzel is spórolni. Állandó jelleggel megkapom a kedves rokonomtól, hogy neki bezzeg nem jut erre-arra, friss zöldségre, gyümölcsre nekem meg könnyű, mert csak ingyen leszedem a kertből és még annyira sem vagyok képes, hogy pár darabot neki adjak. Már felajanlottam neki, hogy adok palántát, mert mindig több lesz, mint ami nekünk kell, de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért. Nekem ez nagyon rosszul esett. Tegnap megint megint megkaptam mikor az epret szedtünk a gyerekekkel, hogy neki bezzeg nem telik eperre, de nekünk milyen könnyű! Csak pár szem volt rajta, igazaból inkább a gyerekek vadászták a már érett szemeket. Este beszéltem egy közös ismerősünkkel és ő azt mondta, hogy azért néha tényleg adhatnék neki is, mert úgy illene.

Nem tudom. Egyfelől adnék neki, hiszen csak rokon, a barátainknak például szoktam adni, de másfelől a stílusa, a beszólásai... Lehet, hogy kicsinyes vagyok vagy irígy, de neki nem szívesen adnék bármit is, hogy utána meg azt kritizálja.


2023. júl. 2. 07:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
98%

Milyen rokon ez? Mármint kid neked? Miért kell ezt tűrnöd?

Nem lehetne valami komolyabb takarás a kerítésre, hogy ne egye oda a fene, ha kimégy a kertbe?

Amúgy én visszajajonganék, hogy milyen gyötrelmes túrni a sz@rt, meg mennyire nehéz etetni az éhes gyerekeket vagy valami hasonló genyóságot. :D

De mondjuk én ilyen kis rohadék vagyok, ha szívóznak velem.

2023. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
92%

140 ezerből élni öten? Nem érted, hogy hogyan nem lehet megélni 130-ból? Azért tegyük hozzá, hogy nem mindenki tud és akar létminimum alatt élni.


A rokon meg egyértelműen megkeseredett, szerintem ő már az az eset, aki az élőfába is beleköt. Nem tudod esetleg zártabb kerítéssel vagy sövénnyel egy kicsit jobban szeparálni a kerteteket? Plusz ahogy a többiek is írták fejhallgató.

2023. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
15%

“ nekem meg könnyű, mert csak ingyen leszedem a kertből”


Megveszed a magot, a palántát, elveted, elülteted, locsolod ( a víz pénzbe kerül), sok munkád van vele.


Tehát nincs ingyen.


Mindazonáltal havi 1-2 alkalommal vinnék neki egy lecsóra valót, kis gyümölcsöt.

2023. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

“ de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért”


Akkor ennyi. Aki nem becsüli a másik munkáját, az ne akarjon az eredményéből részesülni!

Felé sem néznék. Boldoguljon, ahogy tud.


Amúgy meg a városi polgárnak is volt kertje, ahol a családnak való megtermett.

Nagyanyám tanárnő, a férje közgazdász értelmiségiek voltak. Zöldséges, gyümölcsös kertet, nyulat tartottak, szép barackosuk volt!

2023. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

"Már felajanlottam neki, hogy adok palántát, mert mindig több lesz, mint ami nekünk kell, de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért."


Én meg nem vagyok jótékonysági intézmény, hogy ingyen adjakabbol, amiért én a cart túrtam. Ennyi lett volna a válaszom

2023. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
17%

Az eddigi válaszolók miért gondolják, hogy a kérdező meg fogja tudni a határait húzni? Ismeritek?

Elárulom. Nem fogja. Akkor nem lenne kiírva a kérdés.

2023. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
68%
Addig meg amrad ebben a helyzetben.
2023. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
85%
#36 Attól függetlenül hogy igazad van (olyan kérdezőt még nem láttam aki leírta volna x időre rá hogy pfú tényleg megcsináltam amit mondtatok és beszéltem vele és ez meg ez lett), segítő szándékú válaszokat mindig lehet írni. Hátha majd egyszer mégis rászánja magát hogy a sarkára álljon, vagy legalább elgondolkodik a válaszokon. Meeg persze páran csak unalomból válaszolgatnak és igazából mindegy nekik hogy meg lesz-e fogadva a tanácsuk.
2023. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

""Már felajanlottam neki, hogy adok palántát, mert mindig több lesz, mint ami nekünk kell, de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért."


Okos!

Az élet törvénye: "ne halat, hanem hálót adj az éhezőnek".

Segítsd hozzá az eszközhöz. Dolgozzon meg a betevőért.

Te megtetted. Ennyi.


Ráadásul becsmérli az erőfeszítéseidet, lenézi a munkádat?


Vannak a rokkantaknak is munkahelyeket. Otthonról is lehet folgozni.

Aki akar, talál magának munkát.


A proli élősködik másokon. Ráadásul követelőzik.

Semmit neki!

2023. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
El vagyok képedve, hogy léteznek ilyen emberek, mint a szomszédod. Így instant ismeretlenül is rosszul esik ezt olvasni, nemhogy még neked átélni. Nem adnék!! Ingyen? És a munkaidő, energoa, pénz, amit belefektetsz?? Ingyenélő kankós fasz.
2023. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!