Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben tényleg én...

Ebben az esetben tényleg én vagyok a bunkó, hogy nem adok neki neki a zöldségből, gyümölcsből?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom valóban nem sok rokkantságit kap 130E körül és folyamatosan szenved is miatta, mindenkitől próbál mindent kéregetni. Mi sem élünk nagy lábon, de ami van, abból próbáljuk a legtöbbet kihozni, például a kertben zöldséget termesztek. Nem fedezi a család teljes szükségletét, de azért sokat tudunk ezzel is spórolni. Állandó jelleggel megkapom a kedves rokonomtól, hogy neki bezzeg nem jut erre-arra, friss zöldségre, gyümölcsre nekem meg könnyű, mert csak ingyen leszedem a kertből és még annyira sem vagyok képes, hogy pár darabot neki adjak. Már felajanlottam neki, hogy adok palántát, mert mindig több lesz, mint ami nekünk kell, de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért. Nekem ez nagyon rosszul esett. Tegnap megint megint megkaptam mikor az epret szedtünk a gyerekekkel, hogy neki bezzeg nem telik eperre, de nekünk milyen könnyű! Csak pár szem volt rajta, igazaból inkább a gyerekek vadászták a már érett szemeket. Este beszéltem egy közös ismerősünkkel és ő azt mondta, hogy azért néha tényleg adhatnék neki is, mert úgy illene.

Nem tudom. Egyfelől adnék neki, hiszen csak rokon, a barátainknak például szoktam adni, de másfelől a stílusa, a beszólásai... Lehet, hogy kicsinyes vagyok vagy irígy, de neki nem szívesen adnék bármit is, hogy utána meg azt kritizálja.


2023. júl. 2. 07:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
94%
Hosszú évtizedek óta tartok tyúkot, kacsát. A kertben igyekszem minél többet megtermelni. Ha már nekem nem is de legalább a gyerekeimnek jusson egészséges, vegyszermentes étel. Anyósomek évekig szidtak a csirkeim miatt. Büdösek, sok vele a munka drága a kukorica búza, nem éri meg tartani. Évekig hallgattam. Egészen addig amíg aposom meg nem rugdosta a kakast amit utána le kellett vágnom mert megsérült a lába. Na akkor eldurrant az agyam. A tojás az nagyon jó volt...kitalálták hogy szalmonellas (persze nem az) akkor azt mondtam, hogy innentől nem kell enni az én tojasomat. Évekig kaptak a konyhakeszre pucolt csirkét tyúkot. Nem vetették meg de innentől egyet sem adtam nekik. Eltelt pár év. Megoregedtek nyugdíjasok lettek. Én is még mindig ugyanúgy megtermelem ami kell. A minap pont ki voltak engedve csipegetni amikor jöttek és elkezdték mondani, hogy milyen finom pörkölt lesz belőlük. Na mondtam is, hogy az a gyerekeimnek mert megfozom majd nekik. Megy a duzzogas de egy fuszalat nem tettek sosem arrébb csak gunyoltak meg szidtak.
2023. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
97%
Ő a bunkó, nem te
2023. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
91%

A rokon bukfencet vetett a kertjébe? Egye azt! 😜

Amúgy meg neki jobb, mert az egész nagy kert neki terem, ti meg négyfelé osztjátok ...

2023. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon is sértő a részéről! Irigy nagyon ez a probléma vele.
2023. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy bocsi, nem érek rá adni, mennem kell a földet túrni
2023. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én elküldeném a búbánatos fenébe és hozzá se szólnék többet. Szerintem minket is minősít, hogy kivel állunk szóba és a rokonság semmilyen kiváltságra nem jogosít fel senkit. Ha a rokonom egy szemétláda, akkor pontosan ugyanúgy fogom kezelni, mint egy nem rokon szemétládát. A kertbe meg fülessel mennék ki, aztán magyarázhat, meg se hallom.
2023. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Adna fene. Senkinek semmit. Minden nép olyan színvonalon él, amilyet megérdemel. Nem tud érdekelni mennyi a rokkantsági meg a nyugdíj, bérek, stb. Erre van itt igény, akkor senki ne pampogjon
2023. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
20%
Én nem adnék neki. Részleteket nem írtál a rokonodról, életvitel, táplálkozás, hobbi stb. 99%-ban azok az emberek kéregetnek, meg viselkednek így, akik simán kijönnének a pénzükből, de cigarettára, alkoholra, utazgatásra, drága ételekre stb. költik. Én biztos nem adnék neki. Eperre sajnálja de gondolom a cigit, vagy sört, vagy egyéb full olyan dolgot ami nem létszükséglet meg minden nap megvesz... Mi öten élünk 140 ezer forintból. Számla be van fizetve, és nem is éhezünk. Soha az életben nem értünk senkitől semmit. A 130 ezerből akkor nem tud kijönni, ha 100 ezer a gyógyszere... Ne adj neki, mert megvehetné az epret ha akarná valami felesleges kiadás helyett, na meg mert ennyire pofátlan...
2023. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
27%
Mond meg neki, hogy nem a fideszre kellett volna szavaznia, akkor most nem lenne ekkora szarban. Legközelebb jobban gondolja meg hová húzza az X-et. Persze nem fogja, ugyan úgy a fideszre szavaz majd aztán meg sír hogy milyen szegény, meg nem tud megélni. Abszolút agymosás...
2023. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg még kedvesen kérne talán néha néha adnék is neki, de ilyen megalázó stílussal biztos nem adnék neki egy darab epret sem! Ha nem paraszt, akkor meg oldja meg a saját pénzéből!
2023. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!