Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben tényleg én...

Ebben az esetben tényleg én vagyok a bunkó, hogy nem adok neki neki a zöldségből, gyümölcsből?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom valóban nem sok rokkantságit kap 130E körül és folyamatosan szenved is miatta, mindenkitől próbál mindent kéregetni. Mi sem élünk nagy lábon, de ami van, abból próbáljuk a legtöbbet kihozni, például a kertben zöldséget termesztek. Nem fedezi a család teljes szükségletét, de azért sokat tudunk ezzel is spórolni. Állandó jelleggel megkapom a kedves rokonomtól, hogy neki bezzeg nem jut erre-arra, friss zöldségre, gyümölcsre nekem meg könnyű, mert csak ingyen leszedem a kertből és még annyira sem vagyok képes, hogy pár darabot neki adjak. Már felajanlottam neki, hogy adok palántát, mert mindig több lesz, mint ami nekünk kell, de azt mondta, hogy ő nem paraszt, hogy a cart túrja az ételért. Nekem ez nagyon rosszul esett. Tegnap megint megint megkaptam mikor az epret szedtünk a gyerekekkel, hogy neki bezzeg nem telik eperre, de nekünk milyen könnyű! Csak pár szem volt rajta, igazaból inkább a gyerekek vadászták a már érett szemeket. Este beszéltem egy közös ismerősünkkel és ő azt mondta, hogy azért néha tényleg adhatnék neki is, mert úgy illene.

Nem tudom. Egyfelől adnék neki, hiszen csak rokon, a barátainknak például szoktam adni, de másfelől a stílusa, a beszólásai... Lehet, hogy kicsinyes vagyok vagy irígy, de neki nem szívesen adnék bármit is, hogy utána meg azt kritizálja.


2023. júl. 2. 07:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
97%

Biztos, hogy nem adnék neki ilyen beszólások után.

"Túrja ő is a sz*rt", vagy vegye meg, ha ilyen nagy a pofája.

2023. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%
Én megmondanám neki, hogyha ahhoz úr, hogy túrja földet, akkor a termésből se akarjon enni. Aztán közölném vele, ha mégegyszer odajön kéretlenül dumálni, akkor vasvillával kergetem vissza a házba. Egyébként meg füldugó, zene bekapcs, oszt' had mondja. A fszomat sem érdekli. Attól nem esem hasra, mert rokon. Nincsen szükségem ilyen rokonra. Nyisd ki a szád, különben sosem szabadulsz tőle.
2023. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
95%

Hát itt most annyi jó hozzászólást kaptál, hogy válogathatsz belőle, mit válaszolsz neki legközelebb.

Nevetséges a hozzáállása. Annyit mondanék neki, hogy:Nem vagyok te földtúró, cartúró parasztod, aki beszolgáltat az uraságnak a terményből. Azt hittem megköszönöd a felajánlott palántákat és értesz a szóból, vagyis megtermeled magad, amit akarsz. De nem kellett, ugyhogy most már ezt sem fogom felajánlani.És ha neked büdös a munka, akkor vedd meg a boltban. Vannak nekem gyerekeim, akik megegyék ami a kertben terem, nem kell nekem egy here, akit pluszban tömhetek.

2023. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

De te miért nem érzed hogy ez a rokon egy idióta?

Ha szomszédok vagytok akkor neki is lehet kertje. Hát álljon neki.

Neki is ugyanannyi mint neked megcsinálni.

2023. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
93%
"Aki a palántát elutasítja, az a termést is." - én ezt mondanám neki minden alkalommal, amikor kunyerál.
2023. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Szóval az nem baj, ha más túrja a földet, csak neki legyen. Ez az ember meg van keseredve, amit rajtatok vezet le. Én a helyedben nem adnék neki semmit és hozzá sem szólnék, aztán kicsit hátha megvilágosodik.
2023. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
69%
Na a 40%-os is ilyen megkeseredett, lusta here. Vagy rabja az illik a rokonnak minden szövegnek.
2023. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék ilyen beszólogatások után.Tehát földet" túrni" nem akar de a finom zöldséget, gyümölcsöt meg enné mi? Vessen ő is és akkor lesz és akkor neki is olyan " könnyű" dolga lesz csak leszedni a kertből.Jól is teszed hogy nem adsz belőle. A kertgondozás sok munkával jár, tartsátok meg a termést magatoknak.
2023. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
95%
Még csak szóba sem állnék vele. De elgondolkodnék a költözésen is, hogy ne kelljen napi szinten hallgatnom.
2023. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
1%
Ha mást kell pocskondiázni meg szidni akkor hogy összetud ide gyűlni mindenki..
2023. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!