Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek a gyermekével nem...

Akiknek a gyermekével nem foglalkozik az apja, hogyan tudták ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
Exemmel született egy kisfiunk, akit még nem is látott sohasem.. ennek már 1 éve, gyerektartást fizet mióta pereltünk, de a gyerekre sosem volt kíváncsi hiába adja elő mindenkinek másképp. Nagyon fáj nekem hogy a gyerekemnek ilyen az apja, tudom-tudom én választottam rosszul stb, de ettől független hogyan tudnék ezen végre túllendülni? Mindent meg tudunk neki adni, az én családom nagyon imádja, az a célom természetesen hogy a maximumot kihozzam a kialakult helyzetből. Viszont sajnos ez a dolog minden nap bánt hogy nincs egy apukája akit csak egy kicsit is érdekelne hogy él e vagy hal.. Az exemen én már túlléptem, de ezen a tényen hogy egy tervezett gyermeket így lesz*r ezen nehéz.. sokat okolom magamat hogy mit tehettem volna másképp, nem akarom hogy felemésszen ez az egész, muszáj hogy jó és kiegyensúlyozott anya legyek
2023. jún. 27. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A gyereknek kell elfogadni. Ahhoz persze az kell, hogy te normálisan kezeld a helyeztet.

Engem gyerekként nem viselt meg, hiszen apa nélkül is egy normális család volt körülöttem, anyukám családja részéről, nagyszülők, anyukám testvérei, unokatestvéreim. Nem éreztem hiányát, főleg, amikor már nagyobb lettem és láttam, hogy milyen sok osztálytársam szülei mennyire borzalmas házasságban élnek.

2023. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Ezt nem lehet elfogadni, hanem csak elengedni!


A gyerekre valszeg azért sem kíváncsi, mert ha meglátná, találkozna vele, félne a kötődés kialakulásától és azt meg nem akarja.


Tovább kell lépni, ismerkedni, keresni egy jófej pasit, aki apának való és akit majd a gyermeked is apaként tud szeretni.

2023. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Örülj neki. Legalább nem viszi el magával hétvégente, a nagyszülők nem erősködnek a láthatás miatt stb.
2023. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Teni úgy sem elhet ellene.
2023. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább fizet gyerektartást, nálunk még azt sem. Igazuk van a többieknek, örülj, hogy nem viszi el. Az ilyenek nem apák.
2023. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Tervezett gyerek és nem is látta még soha a saját gyerekét?

Szerintem ezt csak te tervezted, ő nem.

Mivel átverve érzi magát, természetes hogy nem kiváncsi egy (részéről) nem akart gyerekre.

De ez már mindegy, azt kell nézni mi a legjobb a gyereknek.

Szerintem jobb ha ezt nem erőlteted, fogadd el hogy nem kiváncsi rátok, ti ketten is értékesek vagytok és jobb ha ilyen viszonyban nem is ismeri meg az apját a gyerek.

Nem szabad hogy azt érezze a gyereked hogy téged ez bánt, vagy hogy hogy lehet nem kiváncsi egy apa ilyen szép pici csöppségre. Hidd el, jobb apa nélkül felnőni mint csalódni benne, meg az a nyilvánvaló tudat hogy leszar. Annál még egyedül is sokkal jobb.

Legközelebb meg ha gyerket akarsz jól gondold át hogy kitől.

2023. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell ezt elfogadni, hanem majd a gyereknek, hogy az apját sose érdekelte. Amúgy az exednek van valakije? Mert az is belejátszhat...
2023. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! én is így gondolom hogy jobb hogy nem kotnyeleskednek bele a képbe, de valahol mégis fáj ez az egész dolog.

Igen tervezett gyerek volt, előtte vetélésem is volt, utána ő annál jobban akarta hogy legyen babánk, de persze tudom én is hogy azóta ezt valószínű ezerszer megbánta.

Van párja, aki tud a gyerekről, bár biztos nem az igazi történeteket mert azzal nemhiszem hogy bevágódna bárkinél is

2023. jún. 27. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A legnehezebb dolog a világon, de akkor is kell találnod egy olyan társat,aki a gyerekeként elfogadja őt. A feleségeméknél is hasonló volt. Kiskorában elválltak és 17 éves koráig nem is volt rá kíváncsi, akkor a iskolai gyakorlati helyén meglátogatta és odavitte az akkori feleségét is meg a 14 éves féltestvérét. A nejem meg elzavarta, hogyha eddig nem voltál rám kíváncsi, akkor ezután se legyél. Igaz kb 5 éves korától volt egy normális nevelőapja, aki bár szigorú volt vele, de értékelt nevelt belé. Mikor az apja meghalt, a hagyaték miatt felkeresték, mindent visszautasított és a gyámügyön keresztűl a gyerekek nevében is ezt tettük, mert nejem féltestvére éppen börtönben ült és nem akartunk vele kapcsolatot. Még ott egy két rokonnal beszélünk néha, de lassan ők is feledésbe merülnek. A nejem teljes mértékben a nevelőapja családját tartja a saját családjának
2023. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!