Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így tényleg még nehezebb...

Így tényleg még nehezebb elfogadnia egy szülőnek a gyermeke halálát?

Figyelt kérdés
Pl ha valaki fiatalon meghal balesetben, és a párja pár éve elhagyta, vagy elvált tőle, és úgy halt meg, hogy nincs senkije, nem lesz senki, aki a párja volt és majd mellé temethetnék el?
2013. ápr. 7. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elfogadni egy gyermek halálát a szülőnek, pontosabban nem is lehet. Csak élni a tudattal, hogy már nincs..

Szerinted számít egy anyának, apának, hogy nem lesz kit mellé temetni? Az ő drága kincsét lepi a sírhalom, mit érdekli, kerül-e mellé valaki..

Ha fiatalon meghal, és van párja, szerinted elvérható az életben maradt féltől, hogy ne legyen új társa? Nem.

Mindenképp egyedűl marad a sírban. De ez olyan mindegy.

A halottnak, a szülőnek is.

2013. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

jól írja az első, ezért a kérdésed értelmetlen.. Nincs nagyobb fájdalom amikor egy szülő túl éli a gyermekét. Teljesen mindegy hogy fiatalon vagy idősebb korban hal meg, és az is teljesen mindegy hogy volt-e párja vagy sem..

Az ember sosem szeretné túlélni a gyerekeit..

2013. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek. Ha egy szülő túléli a gyermekét, baromira nem az fogja érdekelni, hogy volt-e párja avagy sem. Ilyen helyzetben sokszor közös, családi sírt csináltatnak és majd a szülők kerülnek mellé, avagy senki. Ez már szerintem részletkérdés, senkit nem érdekel.

Ezen felül én fiatal vagyok még, de ha hirtelen meghalnék, a párom elé támasztott elvárásom éppen az lenne, hogy idővel igenis keressen magának új párt! Joga van a boldogsághoz... Ha pedig új szerelme, új élete és családja lesz, akkor senki nem várhatja el, hogy sok tíz év elteltével mellém és ne a családja/felesége mellé temessék, ez ésszerű!

2013. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!