Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szulok: nehéz elfogadni, hogy...

Szulok: nehéz elfogadni, hogy már felnott a gyermeketek?

Figyelt kérdés

hogy onállosul, stabil kapcsolata van vagy épp zavaros szerelmi élete, szexuális élete, elkoltozik vagy hazakoltozteti a párját??? kudarcok vagy sikerek érik az általa választott, általatok esetleg nem tul helyesnek itélt uton? amikor saját feje után megy és nem hallgat a véleményetekre?ilyesmire gondolok...

vagy nem szoktok ebbe belegondolni?


nekem pici babám van még, és kicsit ijesztonek tunik a gondolat hogy egyszer majd már nem ovhatjuk meg a saját, eseteleg rossz dontéseitol:)


2009. aug. 23. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
mintha csak en irtam volna.neharagudj segito valaszt nem adhatok,mert az en babam is meg pici,11honapos kisfiu,de annyira imadom,es annyiszor felmerul bennem is ez a sok kerdes,mi lessz ha olyan csaja lesz aki elveszi tolem;))mert valjuk be nem mindegyik lany szereti a parja annyjat;)meg mi lessz ha elmegy itthonrol el tolem,mert ez is eljon.ijeszto az egesz.anyumnak meseltem mitol rttegek,azt mondta ne felj ahogy fog nolni ugy fog ez az erzes is fakulni a szeretet megmarad,de ez a nagy ragaszkodas elhalvanyul.Hat remelem nem fog fajni;)))
2009. aug. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi hogy írok, de ez annyira tipikus fiús anyáknál. Lesz egy lány, aki elveszi tőlem. Pont így fogod elüldözni magad mellől a fiad, vagy pont hogy szomorúvá tenni, mert talán a tökéletes lány hagyja ott azért, mert te félted. És hidd el, ha az anyósok szeretnék a fiuk választottját, akkor a lány is szeretné az anyósát.
2009. aug. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Igen nagyon nehéz fiam17 éves nem tudom anyira szeretgetni mint amikor kicsi volt.Mi nagyon jo kapcsolatba vagyunk mindet meg tudunk beszélni mint két barát.Volt bennem egy kis féltékenység eleinte mikor elhozta a barátnőjét de tul tetem rajta magam hisz ez a élet rendje.Nagyon fontos hogy amikor kamaszodik a gyerek meg bizon a szűlőbe és ha kell tanácsot adjon neki.
2009. aug. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Az én anyósomnak 3 fia van. Az én férjem a legfiatalabb, de csak nálunk van unoka. Mindenbe bele akar szólni, meg úgy kezeli a fiat, mintha még most is gyerek lenne. Egyszerüen szánalmas nő. Nekem is fiam van, de én nem fogok így viselkedni vele. Amíg pici, úgy kell vele foglalkozni mint egy kisbabával, de ha már felnőtt meg kéne neki adni a tiszteletet, nem gyerekként tovább úgymond beleszólni az életébe. Sok anyós itt rontja el és a menyük ezért nem is akarja látni! Szóval megérdemli amit kap.
2009. aug. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura kérdés, kedves kérdező, mivel az élet pontosan erről szól, és épp ez a lényege. Szülőként épp az az ember feladata - és kutya kötelessége -, hogy felkészítse a gyermekeit az önálló életre, és ellássa őket minden ehhez szükséges hozzávalóval: tudással, józan ésszel, belátással, megfontoltsággal, empátiával - hogy aztán megállhasson a saját lábán, és ő is saját családot alapíthasson. Kezdettől fogva erre kell törekedni, ebben a szellemben nevelni.


Persze mindenképp lesznek saját hibái és baklövései, de ezek meg azért vannak, hogy tanuljon belőlük. Segíteni, támogatni lehet ilyenkor is, ha kell, de nem kell a széltől is óvni, mert azzal többet ártasz, mint amennyit használsz: az immunrendszer is teljesen legyengül, ha soha nem találkozik semmi kórokozóval, míg végül már az első megfázásba is belehal az ember. Ugyanez van akkor is, ha a gyerek mondjuk a halálod után hirtelen és abszolút felkészületlenül kerül ki az életbe. Ezt akarod? Ugye, hogy nem.


De ha rendesen, jól felnevelted és megtanítottad mindenre, amit meg kell, akkor nem kell féltened, mert NAGY bajai nem lesznek. A kicsiket meg megoldja - akár épp a segítségeddel, akár egyedül.


De hogyan tanul meg az ember biciklizni, ha soha nem adsz neki rendes kerékpárt az oldaltámasztós-kerekes helyett?


Ez itt a kérdés.


hogy onállosul, stabil kapcsolata van vagy épp zavaros szerelmi élete, szexuális élete, elkoltozik vagy hazakoltozteti a párját??? kudarcok vagy sikerek érik az általa választott, általatok esetleg nem tul helyesnek itélt uton? amikor saját feje után megy és nem hallgat a véleményetekre?ilyesmire gondolok...

vagy nem szoktok ebbe belegondolni?


nekem pici babám van még, és kicsit ijesztonek tunik a gondolat hogy egyszer majd már nem ovhatjuk meg a saját, eseteleg rossz dontéseitol:)

2009. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
(Pardon, benne maradt a kérdésed is... de nyilván látod, hogy az az :) )
2009. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Term0szetesen nem szeretnék gyugét nevelni a gyerekembol, tudom, hogy ez a dolgok rendje, csak picit ijeszto.

amiota gyerekem van, másként értékelelm a szuleim multbéli dontéseit,viselekedését is,igaz nem sokszor állítottam extrém helyzet elé oket:).

de nem csak a kicsi miatt fogalmazodott meg bennem a kérdés: ocsém most éli bolond korszakát, én probálom ot megérteni és otthon is szebb színben beállítani ot, de bizony elég sokszor látom, hogy hulyeségeket csinál. beleszolni persze nem lehet, amugy sem engedi, de csak belebonyolodik a dolgaiba és neki sem jo...

2009. aug. 24. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! edesanyam a mai napig nem tudja elfogani, hogy felnottem, onnalo szeretnek lenni. meg mindig mindrenrol gondoskodni akar, es ez engem kikeszit! allandoan problema, hova megyek, meddig ulok mit csinalok, mint egy 3 evessel. komoly kapcsolatom van (2 eve) de o meg most sem hajlando elfogadni, hogy esetleg nekem is van szexualis eletem. kepes lenne eluldozni itthonrol emiatt, pedig 19 eves vagyok. oktoberben koltozom itthonrol es alig varom! pedig szeretem a szuleimet, csak ez igy, ennyi idosen mar kicsit sok nekem...szeretnek onallo lenni vegre...sajat dontesekkel.

ne akard, sot azon legy, hogy a gyereked 19-20 ev mulva ne ezt erezze:)

sok boldogsagot

2009. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki nem adja meg a gyerekének a szabadságot az önálló életre, az elveszi tőle azt, amire szülte. Felneveljük őket, de ők nem a mi tualjdonaink. Öröm a kisbabákat dédelgetni, a kamaszokat felkészíteni, tanítani, de ha eljön az idő, akkor huss! Repüljenek! A madár is elengedi, szárnyaira bocsájtja a kis fiókákat.

Én az enyimeket semmiben sem korlátozom, amiben lehet segítem, és annak örülök, ha boldogok a maguk világában.

2009. aug. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!