Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog-e valaha is úgy szeretni...

Fog-e valaha is úgy szeretni engem, mint a volt nejét?

Figyelt kérdés

A párom már több mint 7 éve elvált, mégis azt érzem mostanság, hogy a volt felesége felé húz vissza, annak ellenére, hogy már nekünk is van gyerekünk. Nagyon kedvesen beszél vele, vásárol neki élelmiszert, néhanapján a múltat taglalják, hogy mi lett volna, akkor ha ez és ez máshogy történt volna..ha újrakezdhetné másként csinálná

Ott is van egy közös gyermek.

Szóval a kérdés adott, örök életem erről fog szólni??

Van valami jó tipp, vagy tanács, ami segíthetne ebben a helyzetben?


2010. okt. 11. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Eh, én a féltékenységbe halnék bele, ha csak hozzá szólna. Esetleg beszélsz vele, megmondod neki, hogy zavar ez, megbeszélitek... én elég drasztikus vagyok, választás elé is állítanám, de persze személyiségfüggő, ki meddig megy el, csak azt tudom, hogy szenvednék a helyedben nagyon.
2010. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, ilyen problémával is ritkán találkozom és talán a te kérdésedre a legnehezebb most választ adnom, de azért megpróbálom:


Szerintem mindössze fél, hogy olyan döntést hozott, ami senkinek sem volt jó, viszont ilyen kételyek mindenkiben vannak, elváltakban főleg, de ezt nem kellene veled megosztania. Az, hogy jóban van a volt feleségével nem probléma, keresztszüleim is jóban vannak, pedig annál ocsmányabb válásról nem hallottam soha, amilyen az övéké volt, mégis barátok maradtak és ha szükségük van a másikra kölcsönösen segítik egymást, holott keresztapunak a jelenlegi feleségénél már 4 gyereke van, 18 éve házasok. Szóval ezen ne bukj ki, de kérd meg, hogy az elmélkedéseit tartsa meg magának, mert neked rosszul esik.

2010. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Férfi szemmel azt mondom, hogy mind a kettőtöket szeret. Téged is, és a volt nejét is.

Viszont veled él, és lehet, hogy a szíve a másokhoz is húzza, de vele nem tudna együtt élni.

Érzelmileg, szerintem soha nem leszel nála, csak te.


De, olvastam itt (más témában) több női hozzászólást, amiben nem egy nő elárulja, hogy van férje, gyereke, szereti a párját, de azt bizonyos „nagy” régit mindig is szeretni fogja.

Nem egyedi jelenség, csak van aki bevallja, van aki meg nem.

2010. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyerek és a közös múlt mindig össze fogja őket kapcsolni. A távolság és az idő pedig megszépit olyan dolgokat is, ami akkor igen rossz volt. Valamiért elváltak, nem működött a dolog.Tényleg személyiség függő, én biztosan rákérdeznék,mit akar, visszamenni vagy nem: ha menne, menjen, mert ha marad, csak neked okoz fájdalmat, zárjuk le minél előbb. Ha nem, akkor viszont most már ne romantikázzon mással. Ha én kellek, velem legyen, ne az exszel.A gyerek persze más dolog, ő örökké a gyereke marad, ez természetes.De ne fájditsa a szivedet az exszel közös beszélgetésekkel, esetleg közös programokkal, mert ez neked fáj. Ha szeret, ezt elfogadja és igyekszik majd csökkenteni az exszel töltött időt. Ha jól sejtem, neki még mindig nincs párja,különben nem a férjed vásárolna be neki. Lehet, hogy éppen ő akarja visszaállitani az régi állapotot.Emiatt fontos, hogy tisztázd és a sarkadra állj!!
2010. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mikor megismerkedtem a mostani feleségemmel,Ő már hét éve özvegy volt.Én az exfeleségem elmebetegsége miatt váltam el.
2010. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
inkább örülnél neki, hogy békében tudtak elválni és nem a gyerek miatt ölik egymást vagy a tartásdíj miatt
2010. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, véletlenül ment fel az eleje.

Mikor megismerkedtem a mostani feleségemmel,Ő már hét éve özvegyen élt egy nyolc éves gyereke.Én az exfeleségem elmebetegsége miatt váltam el.Első találkozás után fél évvel később véletlenül találkoztunk. Így kezdődött.Már több, mint harminc éve élünk együtt. Sokan írigyelnek, mert békében élünk.Kézen fogva sétálunk, de!

Már többször végig gondoltam, ha feltámadna az ex férje,az első lépésem az lenne, vissza adnám az exének.

Én félre vonulnék.Az Ő életében már létezett a nagy Ő.

Nem szeretnék a te helyedben lenni, a párod kiszámíthatatlan.Nem tud megszabadulni az elsőtől.

Szomorúan mondom, téged sosem fog úgy szeretni, ahogy neked jó lenne.

2010. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18.45-nek: sajnálom, hogy ennyi idő után még igy gondolod.Ha én szeretek valakit és ő is engem, nem hagyom el, nem mondok le róla ilyen könnyen, " nem adom oda" senkinek.Ha ő akar,elmehet, nem gátolom benne, de nem ajánlom fel, hogy "menjél vissza, mert te úgyis őt szereted, még ennyi év után is."
2010. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 08:46

Lehet, hogy nem érthetően fogalmaztam?

Én is úgy látom a kérdést, mint te. Csak...hát...

Ha a feleségem első férje nem hal meg, velem sosem ismerkedett volna meg a nejem. Az első szerelem emléke csak akkor tud megszűnni, ha nagyon elmérgesedik a kapcsolat.

A kérdező arra volt kíváncsi, fogja e ŐT valaha úgy szeretni a férje, mint az első feleségét? Erre válaszoltam a saját tapasztalatomból. Én, a kérdezővel együtt úgy vagyunk, ha "ló nincs jó a szamár is".Szerintem, és Sajnos.

2010. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 12.05: értem, mire gondolsz, csak nem fogadom el ezt a nézőpontot. Egy kapcsolatban nem várhatom, el, hogy első legyek, ha már volt előttem valaki. De azt igenis elvárhatom és el is várom, ha velem él, akkor tényleg velem éljen, szivében, lelkében, mindenhogy. Akárhányan voltak előttem, nem számit, de azokat a kapcsolatokat le kell zárnia, akár mert meghaltak, akár mert szakitottak.Nem élhetünk ketten hármasban, a másik láthatatlan jelenlétével !! Én biztos nem viselném el az állandó második helyet. Sosem érezném magam egyenrangúnak. Nem vagyok szamár a ló helyett!!!Ne haragudj, de ezt azért teszik meg veletek a párotok, mert ti belementek ebbe a kimondatlan megállapodásba és elfogadjátok ezt a második helyet.Természetes, hogy aki meghalt, az pótolhatatalan. Nektek nem is pótolni kell őt, mert ti mások vagytok, de ugyanúgy egyediek, mint ők voltak!!! Egy új kapcsolat egy új partnerrel, új alapokon, nem a régit keresve.Én is megpróbáltam valakinél második lenni, de rájöttem, hogy nem fog működni, igy elváltak útjaink és örülök, hogy igy döntöttem. Sajnos ez sokszor későn derül ki.
2010. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!