Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is olyan nagy bűn?

Szerintetek is olyan nagy bűn?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gyerekkoromban (8 évesen), elkövettem egy hülyeséget az osztálytársaimmal. Csokit és rágót loptunk a helyi boltból. Az ügy kitudódott a suliban, volt rendkívüli szülői értekezlet stb. Persze nem vagyok rá büszke, de azóta meg sem fordulna a fejemben ilyesmit tenni. Mindig is jól tanultam, nem voltam problémás gyerek.

Most végzős hallgató vagyok egy főiskolán és a mai napig felhozza nekem az ügyet, néha azt is mondja, hogy egy bűnöző vagyok. Szerintetek jogosan mondja?


2010. okt. 10. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg ha nagyon eleges van belőle mond neki, hogy az ő hibája, miért nem nevel rendesen? :P
2010. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyetlen gyerekkori hiba. Lapozhatna már.
2010. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

jajjjj, kis korban sok hülyeséget csinálnak a gyerekek

az öcsém 4 éves volt amikor lopott rágót a boltból

elmagyaráztuk neki hogy nem szabad, de nem mondtuk neki azóta se

igaz hogy már vagy 15 éve történt a dolog

2010. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Menj el abba a boltba és fizesd ki azt amit anno még elloptál. Így már nem tud rá hivatkozni :)
2010. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Quegmire válasza:
49%
nem jogos régen én is loptam gyufát xD és elvoltam... :) de ha anyum felhozza akkor csak visszavágok valami múltbéli hülyeségével és vége ennyi :D keress rajta fogást és vágj vissza
2010. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Van valami lelkiismeret-furdalás a hangodban, így először is: nyugodj meg!

Ha ez könnyít rajtad, akkor itt a GYK-n is láthatod: nem vagy egyedül az ilyen gyerekkori csínyekkel. Az a "tetted" akkor és abban a formában jó volt arra, hogy megtanuld tisztelni a magántulajdont. A büntetés akkor megvolt, Te pedig szépen felnőttél, és tanulva az esetből, nem csináltál ilyet. Az lenne a baj, ha ilyet még mind a mai napig is csinálnád.

Amit anyud tesz, az egyszerűen zsarolás. Igazából ő az, aki nem tanult az akkori esetből. Bent volt a rendkívüli szülőin, megvolt a fejmosás neki is, majd Neked is. És KÉSZ, itt le kellett volna zárni a sztorit. Tudod mikor hozhatná fel a sztorit? Ha még ma is lopnál!

Anyuddal való kapcsolatodban valami nincs rendben, és ezért él ezzel az "eszközzel". Gyanítom mással is visszaél, csak ez egy ilyen konkrét példa, amit itt leírtál.

A feladat az, hogy rendbehozzátok a kettőtök közti abnormális hozzáállású anya-fia kapcsolatot. Nem könnyű, de nem is nehéz ez a feladat, a kulcsszó az őszinteség. Merjél őszinte lenni vele, és ugyanígy, merjen és legyen is őszintő ő is Teveled.

Indulásnak, javaslom mutasd meg ezt a GYK-s beírt kérdésedet és a rá érkezett válaszokat!

Minden jót!

32/F, akinek szintén vaj volt a füle mögött anno :)

2010. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen. Gyerekkoromban kaptam egy hármast, ami nagy szó volt mert szinta szín ötös voltam, néha becsúszott egy négyes, de ritkán. Na mikor kaptam a hármast elkeztem sírni a tanítónéninek, hogy engem meg fognak otthon verni( soha enm vertek meg, csak reménykedtem, hogy hátha így nem írja be a jegyet XD)Aztán a tanítónéni beszélt a sulipszichológusal és felhíták anyámat beszélőre. Anyám persze köpni-nyelni nem tudott mikor meghallotta, aztán behozták az osztáyba és előttem kérdezték meg, persze akkor megmondtam az igazat. Utána évekig hallgattam anyáméktól, hogy hazudós vagyok, még most is felemlegetik néha, pedig eltelt azóta vagy 15 év.
2010. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Anyukád még mindig nem heverte ki a megaláztatást, amit akkor érzett. Fél, hogy hajlamod van más tulajdonát ellopni. Hiába mondod, hogy csak egyszer történt meg.Nem hisz neked.
2010. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen csináltam hasonlo hulyesegeket, de aztan megjott az eszem, tanultam, egyetemet vegeztem. A szuleim sose hoztak fel a dolgot.
2010. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kommunikáció: üljetek le és beszéljétek át utoljára. Majd kérd meg, hogy ez legyen az utolsó, hogy ez téma még köztetek.

:)

2010. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!