Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szeretem a férjem....

Már nem szeretem a férjem. Vissza lehet ezt az állapotot még fordítani?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, van egy gyönyörű 3 éves fiunk, és én ha mélyen magamba nézek, akkor kimenekülnék az egészből. A férjemmel már alig beszélgetünk, szinte nincs is témánk, ha van az a gyerek, vagy a pénz, utóbbi miatt általában szóváltás. Szexuálisan egyáltalán nem kívánom, sőt! Már attól is rosszul vagyok, ha meg akar puszilni. Pedig semmi rosszat nem csinált. Jó apa, sokat tesz a családjáért. Sokat dolgozik, csak nekem már nem az, aki volt. És nincs senkim, még kilátásban sem, nem emiatt van, egyszerűen csak ez van. Én azt szeretném, ha élnénk boldogan tovább, szerintetek van erre még esély? Szakemberhez kéne fordulnom? Vagy ha már egyszer kiszerettem valakiből, akkor már nem lehet újra visszaszerelmesedni? A legrosszabb, hogy eltelnek napok úgy, hogy két értelmes mondatot alig váltottunk. És ez annyira borzasztó! Ő nem látja, hogy olyan nagy lenne a baj, persze azt nem mondtam meg neki, hogy én már nem igazán szeretem. Én vagyok a hülye? VAgy mit kéne csinálnom?
2010. okt. 9. 09:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Nincsen párom, gyere, szeress engemet.
2010. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az említett filmet én "Tűzbiztos házasság" címen láttam, és tényleg nagyon hasznos, és elgondolkodtató... érdemes megnézni!
2010. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szint biztos vagyok benne,hogy az alapvető gondotok a házasság,és gyereknevelés közös felelősségeinek megosztásának hiánya miatt alakult ki.

Gyes alatt csúcsosodik ez ki,azzal,hogy én úgyis itthon vagyok,úgyis több időm van,úgysem dolgozom,ő meg dolgozik,ha itthon van fáradt....

És ennek semmi köze az emancipációhoz!Azzal,hogy kivonta magát a közös felelősségből elvesztette a tekintélyét előtted mint férfi,férj és apa.Nem tudod tisztelni.Ugyanakkor te is feladtad a nőiességedet,anyává,gondoskodóvá léptél elő,így nem találod magadban a nőt...

Ezekkel kellene tisztába jönni,helyretenni,mindkettőtöknek változtatni,és akkor lehet esélyetek.

2010. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Én is jártam már így, igaz nem volt házasság meg gyerek, de akkor is rossz. Sajnos én nem hiszem hogy az undort vissza lehet fordítani. Mert úgy érzed hogy muszáj lenne kedvelned, és valahogy ezzel tartozol neki, és ettől még jobban taszít a férjed... hát ez van.


Szerintem akkor lehetne talán javítani, ha elmondanád neki, hogy egy ideig külön szeretnél élni. Akkor hátha csökken a nyomás, és hátha javul a dolog. Szerintem akkor alakul ez ki, amikor látod a másikon hogy ácsingózik utánad, te meg menekülnél de tudod hogy nem lenne szabad, és ettől csak rosszabb lesz.


Azért sok sikert!

32/N

2010. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is 8 év házasság után éreztem ugyanígy. Szerettem a férjem, mint egy társat, barátot, de nem tudtam felnézni rá. Alig beszéltünk, monoton lett minden, így elváltunk. Én mondtam, ő nem ellenkezett. Ez négy éve volt, és néha az jut eszembe, talán küzdeni kellett volna. Nem csak nekem, neki is! Párterápia pl. Mert lehet, hogy érdemes, ha szereted a másikat.
2010. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hé, nem te voltál a párom, mert velünk ugyanez történt.
2010. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ. Tudom, hogy a nagyobb baj inkább velem van, nem szeretném feladni, nem szeretnék válni, sem a gyerek miatt, sem magunk miatt. Én azt szeretném, hogy minden működjön közöttünk rendesen. Mindketten 25 évesek elmúltunk, amikor összejöttünk és 5 év után vállaltunk gyereket, eléggé megfontoltan. Nagy szerelem volt. A könyvet elolvasom, remélem segíteni fog. A filmet is megnézem.
2010. okt. 9. 12:30
 18/19 anonim ***** válasza:

"visszaszerelmesedni" - végre egy új fogalom a magyar nyelv sivár egén.

Nincs mit szépíteni,a házasságod zátonyra futott.Nem kérdeztél meg az esküvő előtt,mert akkor elmondtam volna,hogy ne szerelemből válassz,hanem barátságból,a szerelem csak a barátság csúcsa,mint tortán a hab.A szerelem elkopott,és most már nincs miről beszélgetni,a barátság sem tud összetartani benneteket.A fiadra hárul ez a feladat,de az ő gyenge ereje nem tud hosszútávon fenntartani benneteket mint egy titán.

Beszéljétek meg,mert ha nem beszéltek róla,olyan mintha nem is létezne ez a probléma.Az hogy nem kívánod őt fizikailag,ez az elhidegülés jele.Ne lepődj meg,ha semmire sem juttok,és végül kénytelen kelletlen,de változtatni kell.Elég értelmes a kommented,a belsőn nem fog múlni,hogy találsz valakit akivel ismét boldog lehetsz,de garancia nincs rá.

2010. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
...
2010. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!