Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szeretem a férjem....

Már nem szeretem a férjem. Vissza lehet ezt az állapotot még fordítani?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, van egy gyönyörű 3 éves fiunk, és én ha mélyen magamba nézek, akkor kimenekülnék az egészből. A férjemmel már alig beszélgetünk, szinte nincs is témánk, ha van az a gyerek, vagy a pénz, utóbbi miatt általában szóváltás. Szexuálisan egyáltalán nem kívánom, sőt! Már attól is rosszul vagyok, ha meg akar puszilni. Pedig semmi rosszat nem csinált. Jó apa, sokat tesz a családjáért. Sokat dolgozik, csak nekem már nem az, aki volt. És nincs senkim, még kilátásban sem, nem emiatt van, egyszerűen csak ez van. Én azt szeretném, ha élnénk boldogan tovább, szerintetek van erre még esély? Szakemberhez kéne fordulnom? Vagy ha már egyszer kiszerettem valakiből, akkor már nem lehet újra visszaszerelmesedni? A legrosszabb, hogy eltelnek napok úgy, hogy két értelmes mondatot alig váltottunk. És ez annyira borzasztó! Ő nem látja, hogy olyan nagy lenne a baj, persze azt nem mondtam meg neki, hogy én már nem igazán szeretem. Én vagyok a hülye? VAgy mit kéne csinálnom?
2010. okt. 9. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

ami engem az ilyen történetekben érdekelne, hogy hogy jutott el a kapcsolat idáig. Hogy ismerkedtetek meg, mennyi idő volt, amig lefeküdtetek, mi történt aztán, mikor és miért és hogyan házasodtatok, mennyi idő múlva jött a pici, hány évesek és milyen érettek voltatok az esküvőnél és a gyerekvállalásnál, utána hogy éltétek meg az első 1 évet, mikor kezdődött az elhidegülés, volt-e korábban más probléma (megcsalás, stb), és miért alakult egyáltalán ez így? és hogy hogyan képzeled el az életet nélküle...

annyi ilyen sztorit hallani... én rajongok a páromért, 5 éve halálosan szerelmes vagyok belé, házasok vagyunk, gyerekvállalás előtt... és rettegek, hogy mi is így járhatunk... és nem értem, hogy miért járnak így oolyan sokan és mivel lehetne ezt megelőzni..

2010. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát van egy ötletem a számodra /számotokra.

Talán olvasd el ezt a könyvet (meg se kell hozzá venned, itt olvashatod a gépen, vagy ki is nyomtathatod, ha meg tudod oldani.) Aztán ha elolvastad, akkor a segítségével gyere rá mi a férjed szeretet-nyelve, ill. a tiéd.

Hogy utána mit tegyél, már menni fog a könyv segítségével. Pl. a "Szeressem, akit gyűlölök?" rész ebben sokat segít, ha jól emlékszem, de az egész könyv ezt szolgálja. Aztán elolvastathatod a férjeddel is. Szerintem nagyon tuti!

[link]

2010. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok.:(

10 év házasság 2 gyerek.

Fordulj szakemberhez,vagy olvas valamilyen párkapcsolati könyvet,hogy rájöjj az alapvető kapcsolati problémáitokra.Ha ezt megérted,és az érzéseidet HIGGADTAN meg tudod beszélni a férjeddel,és benne van készség arra,hogy megértse és változtatni is tud akkor talán...

Mindkettőtöknek változtatni kell a hozzáállásán,hogy megoldjátok.


Mi most a talán szakaszában vagyunk....

2010. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem marad meg örökké, bárki bármit is mond.

Mi 20 éve vagyunk együtt. Ahogy telik az idő, mindenki változik és változnak az érzések is.


Hogy te majdhogynem irtózól a férjedtől - mindamellett, hogy ő erre nem szolgált rá - elég szomorú.

Próbálj kedvesebb lenni vele, ettől mindketten jobban fogjátok érezni magatokat. És próbáljatok meg időnként csak kettesben lenni és csak egymásra figyelni.

2010. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

1. Nem vagy hülye!


2. Visszafordítható! A szakemberek szerint (mozogtam ilyen körökben, mert tanultam erről) akkor van esély a rendbetételre, ha van hová visszakanyarodni. Az alapján, amit írtál, Te nagyon is szeretted a férjedet. (Csak most nem érted, mi van veled/veletek.)


3. 8 éve vagytok együtt. Szintén a szakemberek szerint, a 7. év tájékán eljut(hat) a kapcsolat egy krízisközeli helyzetbe. Ami majdhogynem természetes. Ha ezen a pár együtt túl tud lépni, akkor hihetetlenül megerősödik a kapcsolat.


4. Szerintem érdemes szakemberhez fordulnod. Tényleg tudnak segíteni - legalábbis, ha az ember ezt tényleg szeretné.

(Ha kell szakember telefonszáma, írj email-t.)

2010. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Újra a 2. vagyok. Kedves 1. válaszoló!

Hogyan előzhető ez meg? Az előző válaszomban említett könyv segítségével megtalálod erre is a megoldást. Amúgy jó kérdéseket tettél fel...

Sok boldog évet, és a kérdezőnek pedig remélem kimondottan sokat segítettem ezzel a könyvvel!

2010. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok butaságokat írni, de ahogy el olvastam, az ugrott be, hogy neked inkább magaddal kellene tisztába jönni - nem lehet, hogy egyszerűen nem tudod élvezni azt amid megvan? Mivel írod, hogy nincs más még kilátásban sem, tehát nem az van, hogy már érdekel, csak a férjed nem - kicsit olyan érdektelennek tűnsz. Azt írod, nem tudsz a férjedre rosszat mondani, illetve nem tett semmit - plussz ő szeretne megpuszilni, de te ettől már szinte irtózol - ebből gondolom, hogy nem ővele van a gond elsősorban...

Én úgy gondolom, hogy nálatok van esély arra, hogy rendbe hozzátok a dolgot, hisz senki sem bántotta meg a másikat, nincsenek komoly sérelmek, inkább "csak" ellaposodott a dolog - és persze teljesen jogos, hogy ezt nem érzed elfogadhatónak! Az egyetlen megoldás pedig a beszélgetés, nem kell, hogy azt mondd neki, már nem szereted, csak célozgass rá, hogy szeretnéd azt a z érzést, ami rég volt, mikor megismerkedtetek - menjetek el olyan helyekre ahol közösen jártatok, maradjatok picit kettesben gyerkőc nélkül... Ne add fel!

2010. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Az elsőnek:

A legtöbb házasság ide jut,azoké is akik nem válnak el,csak sínylődnek egymás mellett.Talán 100-ból egy amelyik nem.

És az ok a neveltetésünkből fakad.

"A férfi hordja a kalapot vagy/és nadrágot,az asszony köténye meg sok mindent eltakar,a jó asszony engedelmes stb..."Ez hibás nevelés.


És az a baj,hogy mi ugyan így neveljük a gyerekeinket...

2010. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

hát amig csak a kérdésed láttam az jutott eszembe hogy csk a szerelem hűlt ki, az nem baj. Ha viszont szexuálisan undorodsz tőle, az baj. Próbáld szerintem kezdetnek a szexuális életeteteket feldobni valamivel, valami játék amit élvzel, hátha. Tudom ez most nagyon szexmániásnak hangzik :) de nem az....sokat számít. NEkem is ezért lett vége egy kapcsolatom, amúgy tökjól elvoltunk, de ha hozzám akart érni elment a kedvem mindentől. azt hittem már ilyen aszexuális lettem, de rájöttem hogy nem... Próbálj ezen változtatni, aztán próbálj vele közös programokat csinálni. Esetleg beszélj erről vele, hogy ő is jobban igyekezzen.

Mindenképpen adj neki még egy lövést, de ha ezek után sem megy akkor válás... semmi értelme olyan emberrel leélned az életed akivel nem szeretsz együtt lenni, akit nem szeretsz.

2010. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9.52-es vagyok.


Az említett könyv tényleg nagyon jó!!!!

Közben eszembe jutott mégy egy könyv. Nemrég jelent meg. Egy filmhez kapcsolódóan készült, amiben egy házasság épp tönkremenőben van. Arról szól, hogy hogyan lehet esély arra, hogy helyrejöjjön minden.


A film:

Fireproof (Tűzálló): (online nézhető)

[link]


A könyv:

(Egy 40 napra szóló feladatsort tartalémaz, amit ha becsülettel végigcsinálsz, akkor kicsi az esély annak, hogy nem lesz minden másként.)

Merj szeretni!

[link] (itt megrendelheted)

2010. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!