Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háziasszonyok, ti nem unjátok...

Háziasszonyok, ti nem unjátok már? Csak én vagyok így? Mi a trükkötök, hogy elkerüljétek ezt az állapotot,

Figyelt kérdés
Én már teljesen belefásultam... 23 éve vagyok házas,és már herótom van a mindennapos bevásárlás-főzés- mosogatás-takarításból..Mindig azon morfondírozni, mit is főzzek?.Lehet,hogy ez egy tavaszi depresszió kezdete, de már felkelni sem szeretek, mert tudom ,hogy vár a mindennapos taposómalom, 2. műszak.Esküszöm, hogy még dolgozni is jobb...mert akkor nem kell itthon.(
2010. márc. 6. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Én még csak 1-2 éve "vezetek háztartást", de még nem mint házas... de nekem is van néha ilyen érzésem. Ilyenkor elpityergem magam a barátomnak, hogy milyen silány így minden... aztán rendelünk egy pizzát estére. :D

Szerintem néha nyugodtan elfelejtheted a házimunkát. Takarítani is elég hetente egyszer. Nagytakarítás meg 2 havonta egyszer.

Ez a "mit főzzek" meg szerintem kreatívkodj. Próbálj olyasmit főzni, amit még nem főztél. A neten rengeteg receptet találsz.

Vagy vegyél olyan magazint amibe receptek vannak, és munkába menet a buszon/vonaton, vagy a munkahelyeden amikor szabad perced van lapozd át... és tuti megkívánod valamelyik receptet...vagy ötletet ad majd valamihez.

Ha meg semmi ötlet sincs... akkor összecsapsz egy lecsós tojásrántottát, aztán azt mondod a családnak, most ennyi tellett. :) Akinek nem tetszik főzzön mást. :)

2010. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek veled, de nem tudom mit lehetne tenni ellene. Sztrájkolj, menj el kikapcsolódni, hagyj ott csapot-papot, majd megoldják. Neked is kell egy kis lazitás.
2010. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyetértek veled. Aztán kitaláltam egy praktikát. Szombat, vasárnap főztem annyi kaját, hogy betettem a mélyhűtőbe és csak fel kellett melegíteni és csütörtökig kitartott. Főzök pörköltet, amihez csak krumplit, vagy tésztát főzők, az adott helyzetbe. Egy nagy kondér babgulyát az is laktató. Zöldséglevest répával, zöldséggel, és puff bele a hűtőbe. Lesütök vagy 15 oldalast azt is bele a mélyhűtőbe. A sajtot felszelem, bepanírozom,és már csak ki kell sütni, azt is bele a mélyhűtőbe. Én így oldottam meg ezeket a robotnak nevezhető asszonyi dolgokat. Remélem hasznos tanácsot adtam.
2010. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
hát nem tudom, anyum már húszon akárhány éve van otthon, 5en vagyunk tesók,én vagyok a legidősebb, a legfiatalabb most 11. Nem panaszkodik, persze mondta hogy mindig voltak nehéz helyzetek, meg holtpontok amikor kivolt, de alapvetően szereti...meg msotmár, hogy nagyok vagyunk, különösen szereti, mert tök jól elvagyunk:)Két öcsém és egy húgom laknak otthon, én is sokszor átjárok, a másik húgom külföldön él.De mindent meg tudunk beszélni, sokat hülyülünk, az meg a legjobb mikor hétvégén összejön a család, és együtt ebédelünk.Utána beszélgetés, kártyázás, filmnézés...én nagyon szeretem a nagy családot, és én is azt tervezem, hogy otthon maradok a gyerekekkel.Tényleg baromi monoton, de megvan a pozitív oldala is.
2010. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Én két évvel régebben csinálom, mint Te:)Mondom a "trükköket".

A nagy bevásárlás családi program. Na persze nem egyszerre csináljuk (4 fiam+párom), hanem váltva. Ha a párom ráér, akkor együtt megyünk, közben jókat bolondozunk. A napi kis bevásárlást az csinálja, aki éppen ráér, ezt egyeztetni szoktuk telefonon.

A menü kitalálása többnyire a reggeli közben törénik. Ekkor tudom azt is megmondani, mit kell vásárolni aznap.

Főzni, sütni szeretek. Ettől függetlenül, ha a párom, vagy a fiúk közül valamelyik ér előbb haza, és van kedve/ideje, akkor meg szokták ők csinálni.A hét végi sütés-főzés az én kiváltságom. Olyankor mindenki ott sündörög a konyhában (lopkodási céllal), jókat szoktunk beszélgetni, közben be lehet fogni őket ezt-azt hámozni, darabolni.

A napi takarítás szinte magától megy. A mosó és mosogatógépet is profi módon kezeli mindenki.A seprűt és a porszívót is felismerik.

Havonta egyszer jön két takarítónő, és a nemszeretem dolgokat (ablakpucolás, ajtó-ablak lemosás, stb.) ők csinálják meg. Ez havi 3-4 ezerbe kerül, annyit ki lehet bírni. Vasalni a férjem szokott...mindenki szerencséjére:D

Alakítsd át kicsit a családod hozzá állását, vond be őket is! Lehet úgy csinálni, hogy akár szórakoztató legyen:)

2010. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Egy éve vagyok házas.


A bevásárlás java részét a férjemre lőcsöltem, elvégre ő jobban tud cipekedni. Mostanra tökééletesen kitanulta az árakat, hogy mi hol olcsóbb, és hogy néz ki a szép hús és zöldség. Hétközben nemigazán főzök meleget, mert menzára jár, ilyenkor maximum lecsó, virsli, lángos, rántotta vagy pizza van, ha meleget kíván vacsorára. Péntek délután-estefelé megfőzöm az egész hétvégi kaját, onnantól nincs rá gondom. A férjemet gyakran befogom kuktának (krumplipucolás, ilyesmik), nem érzi méltóságán alulinak, "így neveltem". :-) Takarítni hetente egyszer szoktam, és nem egyszerre, hanem egyik nap a fürdőt, másik nap törölgetek, harmadik nap rendet rakok, negyedik nap mosok két adagot - a teregetésbe szintén befogom a férjemet, hadd tanulja. Övék a zoknik és az alsógatyák, de már inget és lepedőt is ügyesen tereget.


Hogy mit főzzek, azt azintén a férjemtől kérdezem, hadd törje ő a fejét rajta. :-)


Szóval ha ketten együtt csináljuk, akkor élvezetesebb a házimunka, és nem is olyan mérhetetlenül sok.

2010. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Időnként én is vagyok így, azt rászólok magamra hogy azonnal fejezzem be a hisztizést és a vinnyogást, mert nevetséges vagyok magam előtt is. És befejezem és főzök valami finomat:)
2010. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Kipanaszkodom magam így névtelenül mert szemtölszembe cikinek érzem ezt a témát.Ímádom a tisztaságot látni de csinálni utálom.Hú én nem is tudom szavakba foglalni hogy mit érzek...

Gyesen vagyok itthon, és reggeli porszivozás mert gyapjuszönyegem van és borzasztó,reggeli után pakolás,már mosogató gépem is van már mert utálok mosogatni.Na szoval az a gondom hogy nem tudok szakszerüen ,megfelelöen tisztogatni.

Felmosást is utálom mert szerintem csak símogatom ezekkel a cirokás felmoso fejekkel a követ.A fugám az most olyan fajta hogy beszívj az olajat és foltos mindenhol.A körömkefe nem használ. A burkolonak is mutattam nem tud micsinálni vele.A étolaj foltoktól hülyét kapok,minden ragad -ragacs töle.

Már majdnem készen vagyok a tavaszi nagytakarítással.Azért kezdtem korán mert a függönyök már olyan porosak voltak hogy alig bírtam elviselni.GYerek a kiságyban játszott én meg gyors mozdulatokkal forogtam.De állandó fürdöszoba konyha takarítástól hányok.

Nem tudok megfelelöen vígyázni a rendre v. nem csinálom minden órában a nyalogatást.

Nem tudom hol a híba.Ígaz ha átgondolom van olyan ismerösöm aki már reggel készen van a rántott hússal én meg még akkor kezdem el.

Jó mi késö kelök vagyunk,ez lehet a csúszás okka.Havat lapátolni se járunk ki hajnali órákban mint egyesek.Szóval nem jó az ídő beoszásom se. Mert én ídőbe lefekszek és nem éjszaka vasalok.

Na én nem lennék jó takarítónő.

2010. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha meglátom valakinél a még ragyogobb lakást akor elfog a méreg.Remélem ha hazamegyek az én lakásom is így nézki.Na de voltam már olyan lakásba is hogy öklendezni tudtam volna náluk.Akor ha hazaérek meg vagyok elégedve a mi tiszta házunk látványátol.

Kelleme Tavaszi nagytakarítást kívánok!!!

2010. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok házas, albérletben élek, és már most azon agyalok, hogy lehet ezt egy életen át csinálni. 21 vagyok, 3 éve meló és két egyetem mellett megállás nélkül takarítok a lakótársam, a kutyám, és a lakótársam macskája után. Nem elég hetente egyszer, hiszen az állatszőr mindenhol ott van... Felfoghatatlan, hogy édesanyám munka és fősuli mellett hogy tud rendet tartani a lakásba, én folyton elúszok valamivel, ha tanulok, akkor a lakással, ha takarítok, a tanulással...

A főzés meg... Szerencse, hogy senki nem várja el, mert már megbolondultam volna. Ha van időm főzök, és a lakótársam nagyon hálás érte. Ha nincs időm, akkor meg csendkúrázik, mást nem tehet...


Bár még el sem kezdődött a családi életem, előre rettegek tőle, de azért jó tudni, hogy van, akinek sikerül megoldani. Ha arra is van tippetek, hogyan csinálhatnék a nap 24 órájából minimum 36-ot, esetleg 48-at, hogy mindenre legyen időm, akkor írjátok le léci.

2010. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!