Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háziasszonyok, ti nem unjátok...

Háziasszonyok, ti nem unjátok már? Csak én vagyok így? Mi a trükkötök, hogy elkerüljétek ezt az állapotot,

Figyelt kérdés
Én már teljesen belefásultam... 23 éve vagyok házas,és már herótom van a mindennapos bevásárlás-főzés- mosogatás-takarításból..Mindig azon morfondírozni, mit is főzzek?.Lehet,hogy ez egy tavaszi depresszió kezdete, de már felkelni sem szeretek, mert tudom ,hogy vár a mindennapos taposómalom, 2. műszak.Esküszöm, hogy még dolgozni is jobb...mert akkor nem kell itthon.(
2010. márc. 6. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Bár én még csak 20 vagyok, de próbálok mindent pozitívan felfogni.

Takarítás közben vidám zenéket rakok be, amitől táncra perdülni van kedvem és úgy pakolászok, takarítok, közben táncikálok (persze nekem egyszerű, mert egyedül vagyok, párommal csak hétvégén találkozok). :)

Főzés is egyszerű, kigyűjtök netről, magazinból recepteket, listát vezetek, így mindig van valami, amit szívesen készítenék és tényleg a neten rengeteg jó recept van.

Bevásárolni én meg szeretek, próbálok mindent olcsón begyűjteni és közben is agyalok, hogy mivel lehet feldobni a napjaimat, valami finomat, valami extrát beszerezni.

Lehet később nekem is elegem lesz belőle, de jól esik még rendet rakni, főzögetni és a munka után kikapcsolódni egy kellemes ebéd és tiszta házban pihengetni. :)

2010. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem könnyű az biztos.Mi úgy oldottuk meg,hogy hozatjuk az ebédet mindennap.Persze nem pizza meg egyebek,ahol 1000 ft egy kaja,hanem van a városunkban olyan cég,amelyik direkt házhozszállítással foglalkozik heti menüsprral stb nagyon kedvező áron.Egyszer kiszámoltam,hogy mire mindennapra kitalálom,hogy mit főzzek,megveszem a hozzávalókat és ráadásul meg is kell főznőm,sokkal jobban jövök ki,ha hozatom.Olcsóbb.A takarítás általában hétvégére marad,este már csak arra van energiám,hogy berakjam a mosást és reggelre megszáradjon,aminek feltétlenül meg kell.

Poszívó,felmosás stb már hétvégi meló és akkor a férjem is segít.Van egy mosogatógépünk,így a vacsora után azt is bepakolom és másnap nem áll halomban az sem.Persze a lakás lakjuk,így nálunk is előfordul,hogy szanaszét fekszenek a ruhák,meg a gyerek cuccai.

2010. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah,azt elfelejtettem mondani,hogy dolgozom,nem otthon vagyok,ezért marad hétvégére a takarítás.
2010. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Babával vagyok itthon, egyelőre még a szülői házban. Hatalmas hassal is takarítottam reggeltől estig. Aztán mikor megszületett a gyerek akkor is, mikor aludt pihenés helyett. Aztán már szerencsésen meguntam, hogy mindenki tesz egy nagyot arra, hogy rend, főtt kaja, vasalt tiszta ruha és egy hullafáradt anyuci van itthon...és bevettem a Lesz@rom kapszulát!!!! Hamarosan költözünk, majd a saját házunkba, ahol meg lesz becsülve a munkám ott takarítok rendesen.A szobánkban patika rend és tisztaság van meg pesze a konyhában. Ennyi belefér, de kedvem ehhez sincs már nagyon.

Ja, mit főzök??? Van, hogy mindenki eszik, amit talál napot tartok. Persze a párom ilyenkor este hoz pizzát vagy valami.

Nekem jelen pillanatban a kihasználós- mindennapi taposómalomból van elegem.eddog rendmániásnak kiáltott ki apám, most trehánynak:S Konkrét stratégiát dolgoztam ki, hogy mi hogyan fog menni, ha már elköltöztünk.

Pl. Előre, egész hétre kitalálom mit főzek és elég egy hétvégi bevásárlás. Hetente magunkra csak egyszer mosok majd(a babára muszáj többször). A napi takarítós macerát reggel megcsinálom, ameddig még alszik a kicsim, jobb lesz egész nap a kedvem és rá is több idő jut. Vasárnap szigorú kikapcsolódás családostól!!!!

Neked pedig azt tanácsolom, hogy egy héten legalább egy fél napra szabadulj el otthonról és ne foglalkozz semmivel. A férjed nagyot nézne, ha most bevágnád neki, hogy neked innentől kezdve eleged van és kezdjen el besegíteni, ha eddig nem tette. Inkább húzd ki magad a munka alól.

2010. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
h 23 év után milyen lehet, azt nem tudom, de én a főzésben próbálom örömemet lelni, szeretem a különböző konyhákat, érdekes alapanyagokat.....anyu is ilyen, ő sose csinál két egyforma kaját (kis tulzással) és ezt szerintem lehet élvezni....a bevásárlást én is utálom, épp ezért próbálom turbó gyorsasággal, listáról.....takarításba meg befonni a férjet, gyereket....akkor legalább megbecsülik a rendet
2010. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
20 évesen még én is lelkesen csináltam...De ahogy telt múlt az idő... Gondolkoztam én is ,hogy hozatni kéne a kaját....Igen, ezt fogom kérni majd szülinapi ajándékul, hogy 1 hétig ne kelljen főzni:(
2010. márc. 6. 18:12
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy! :) Más azt sem tudja mit kérjen, te pedig csak egy hetet kérsz, mikor nem kell szakácskodni:)

Ha erre a férjed nemet mond....

2010. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

én lassan 4éve leszünk párommal és imádok mindent itthon csinálni szeretek takartani sütni főzni stb!És nem kell segíteni,párom megcsinálja a férfi munkát én meg a háztatrtást 3műszakban vagyunk ő 7végén is maszekol!Pihenni is van idő!Szeretem mikor rend van és tudom hogy én csináltam,mindennap egy kicsit 7végén meg nagy takarítás !Kellemes takarítást ne keseredj el sztem pihenned kellene

24/L

2010. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy csak 20 vagyok és lelkesebb még, de több éve én vezetem a háztartást (5-6 éve), amióta anyu meghalt, apám nem segít, csak iszik, ha egyáltalán otthon van, így egy kicsit másabb, mert hamarabb kellett felnőnöm. De azért se fogom megadni magam a negatív résznek, rajtam kívül nincs senki, aki segíthetne így próbálok mindenben jót találni, hogy jó kedvvel álljak neki. (plusz nehezebb, mert nincs meleg víz, meg alap dolgok, így sokat kell gürizzek) Mellette tanulok, ami lehet nem durvább, mint a munka.

Hajrá még mindig. :)

2010. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves szavakat mindenkinek!Neked is hajrá:),és kivánom,hogy 22 év múlva még mindig így állj a dolgokhoz,és ne égj ki ,úgy mint én, sajnos...:((
2010. márc. 7. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!