Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem szeretek...

Mit csináljak, ha nem szeretek a barátomékhoz menni? Elég koszos a házuk, én nem vagyok a piszokhoz hozzászokva.

Figyelt kérdés
Pl a fürdőben végig tiszta pókháló a fal, tiszta retek a wc előtti kis szőnyeg, a csempék, a zuhanyzó tiszta rozsda, szag is van, vastagon porosak a polcok, a konyhában koszos a járólap, és a cigarettaszag átjárta a házat. Nálunk ilyenek nincsenek. Mi sem állunk jól anyagilag, de a kis házunk mindig szépen rendbe van téve. Már nem szívesen megyek nála, pláne úgy hogy ott is alszom.
2010. okt. 8. 17:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%

Nem megyek nála, hanem hozzá.

Ha kitakarítotok akkor tiszta lesz, az meg hogy esetleg régi és nem olyan szép az miért lenne baj?

Ha a szülei tényleg olyan öregek akkor neki kellene takarítania.

2010. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Hidd el, segít a takarítás. Mi egy totál lerobbant házat tudtunk kibérelni a párommal, minden minimum 30 éves benne, csempék, linóleum, stb... sírtam, mikor megláttam, büdös volt és koszos és nem hittem el, hogy ki lehet takarítani.

Mégis nekifogtunk, jó erős vegyszerekkel - és láss csodát, kiderült, hogy egy jófajta súrolószer még a tízéves koszt is lehozza. Emellett amikor végigértünk, nagyon jó, tiszta illat lett, ami azóta is megvan (persze most már rendszeresen takarítok :) ).

Pont amiket leírtál, ott mindegy a kor, a csempe 500 év múlva is csempe marad, csak a műanyag az, ami magába szívja a koszt. Takarítsatok ki és kész.

2010. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%
A takarítás valóban segít, ne legyél ennyire finnyás. Az, hogy kosz van, elhiszem, hogy zavar, de, hogy régi minden...Ráadásul írtad, hogy ti sem laktok palotában. Fogj meg egy rongyot, porszívót és állj neki a takarításnak. Ha pedig rosszul vagy az egésztől, ne menj át hozzájuk.
2010. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%

Megnyugtatlak,nálam is minden rendben van rakva.És még mindig nem ijedtél el?

Ezek szerint nem jut minden újjadra fiú,mert már lecserélted volna Mr.Görényt.Amit látsz az egy minta,melyet a barátod már felvett a lelkébe.Túl sokáig ne járj vele.

2010. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
Hosszútávon nem segít a takarítás,mert nem fogják ápolni,vigyázni a tisztaságra.Te meg gondolom nem szeretnél bejárónő lenni,és hetente ott takarítani.Ne haragudj h ezt mondom,de a barátod is igénytelen lehet,ha ott tud lakni,abban a fertőben.Aki nem az,az nekiáll takarítani,és rendszeresen rendbentartja a környezetét.Nem tudom hány éves vagy,komoly e a kapcsolat,de nem ajánlom h vele maradj,mert rossz asszonysorsod lesz mellette.
2010. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Én mikor átjártam a barátomhoz aludni (én is abban a városban tanultam, ahol lakott), mindig azzal kezdtem, hogy kitakarítottam az egész lakást. Vetettem vele mosószereket, szivacsokat, felmosót meg minden amire úgy gondoltam szükséges. És megcsináltam.

Persze voltak dolgok amiket nem lehetett változtatni, de én tudtam, hogy most nincs baci sehol és higiénikus. Ez megnyugtatott.


Szóval szerintem tedd te is ezt.


A többiekre meg ne hallgass abban, hogy ne járj vele túl sokáig. A férfiak TÖBBSÉGE nem tud takarítani. Úgyhogy semmi sem garantálja, hogy ha őt elhagyod, akkor majd a következőnél rend lesz.

Ha már megengedik a szülei, hogy ott aludj és ezzel időt és pénzt spórolnak neked, megteheted, hogy besegítesz a háztartásba.


És vetethetsz egy két dolgot a barátoddal. Persze nem csempéket, de egy-két új olcsó (kínai) szőnyeget pl. simán... az máris feldobja a lakást.


És hogy hogy mondd meg?! ... így: amikor belépsz az ajtón: "pfujjj mi ez a mocsok? nem ártana takarítani egyet" Nem kell cifrázni.

2010. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Írhatnál vmit,h hány éves vagy,mennyi ideje jártok,stb..Ha pl.18 éves vagy és 1 hónapja jártok,akkor eszem ágágban nem lenne kitakarítani.De ha 2 éve és mondjuk 25 vagy,akkor én is rendszeresen megtenném,mielőtt ott alszok.Amúgy nem értek azzal egyet h a férfiak többsége nem tud takarítani.Porszívózni,felmosni,mosogatni,kitakarítani a kádat,wct,mindenki tud.Mi van abban ördöngösség?
2010. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Egyébként,egy ilyen ház több éves mocskot rejt magában.A kérdező nem fog tudni 1 órával az elalvás előtt kitakarítani,legfeljebb egy kicsit maszatol itt-ott.Annak a háznak egy átfogó,többemberes v több idejű nagytakarítás szükségeltetik,A -tól Z-ig.
2010. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

kb 2 hónapja vagyunk együtt! én 20 vagyok, ő 27

köszi a válaszokat

2010. okt. 8. 18:53
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
Hat nem azert, de szegyellhetne magat a srac anyja, hogy az ujdonsult "kislanynak" kell kitakaritani...pffff
2010. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!