Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul?

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Nővérem kislánya 16 éves. Az elmúlt években mindig én vigyáztam rá a nyári/téli/tavaszi/őszi szünetekben, vagy bármikor amikor csak kettesben akart lenni a férjével. Amíg egyetemre jártam könnyen meg tudtam oldani a vigyázását, aztán amikor dolgozni kezdtem, vettem ki szabadságot. Szóval rengetegszer segítettem ki a nővéremet (a szüleink nem élnek).

Most az én fiam 6 éves, neki is most volt szünet. Kértem a nővérem, hogy esetleg be tudna-e vállalni 1 napot. Rámförmedt, hogy hívjak babyszittert, mert ő nem az. Rosszul esett nagyon, hogy én évekig segítettem, sokszor kockáztattam a munkámat is, erre tessék ez a hála.

Hozzáteszem nővérem 2 éve nem dolgozik, tehát neki még csak nem is lenne nehéz megoldani.

Tudom, hogy erre való a babyszitter és nem rokontól kéne elvárni, de akkor ő miért várta el tőlem ingyen?


2023. ápr. 11. 16:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiába mondják, hogy családot nem választ az ember...


Jogosan esik rosszul, de sajnos nem tehetsz semmit ellene.


Lehet, hogy van valami más problémája, stresszes, hogy nem talál munkát, vagy ilyenek, de akkor sem így kéne.


Én lehet finoman jelezném neki legközelebb, hogy ha valamit kér, hogy hát neked mekkora nagy igénybevétel, de megteszem neki, majd később én is kérnék hasonló, akármilyen kis dolgot, és ha akkor is így áll hozzá, akkor nem segítenék többet neki. De ez én vagyok.

2023. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

A nővérednek már nem kislánya van . 16 éves. A csajt kellett volna megfűznöd akár valami kis pénzt is ígérni érte, hogy vigyázzon rá ő.

Amúgy ha ez így van hogy régen mennyit vigyáztál rá, akkor ne itt rágódj mert mi nem tudunk segíteni. Mindig annak kell és akkor mondani akire tartozik. Rögtön szólnod kellett volna a nővérednek hogy hohó én mennyit is vigyáztam a gyerekedre. Emlékszel?

De te a kiscsajt fűzd meg egy kis pénzért. Biztos vállalja, minden kamasz gyűjt valamire.

2023. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Akkoriban nem beszéltük meg egyértelműen, hogy majd ő is viszont segít, de néhányszor mondta nővérem, hogy "majd ha neked is lesz gyereked, akkor vigyázok rá, sokat lesz nálam".

Még tizenévesen is sokat vigyáztam az unokahúgomra, mert pár órára már magára tudták hagyni, de amikor péntek este elmentek moziba a férjével, akkor elhozták hozzánk.

Volt, hogy 2 hetet nálunk volt egyhuzamban, nálunk fürdött, evett, vittük fizetős programokra. Soha nem kérdezte meg nővérem, hogy tartozik-e valamivel. Persze nem is fogadtuk volna el, de azért jól esne most, hogy viszont segít.

2023. ápr. 11. 18:59
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Én azt nem értem, hány évesen vigyáztál te arra a lányra "az elmúlt években"?

Aki 16 éves, arra már évek óta nem kell vigyázni.

2023. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen jogosan.
2023. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez az egyik oka, hogy nem állok már szóba a testvéremékkel. Évekig több gyerekre is vigyáztam. Nekem már gyerekvállalás előtt bejelentették, hogy ők biztos nem fognak az enyémre vigyázni. Nem is kellett, megoldottam. Viszont egyszer a kisebbikkel kórházba kerültem és egy szombat délelőttre kellett a segítség a nagyobbikhoz, nem kértem meg őket, máshogy oldottuk meg, de a párom beszélt telefonon a sógornőmmel és mesélte neki, hogy mi történt. A sógornőm csipőből rávágta, hogy hát ő nem, de tud egy olcsó bébiszittert ajánlani. Még jó, hogy nem nekem mondta, mert megkérdeztem volna, hogy évekig miért nem annak a segítségét vette igénybe
2023. ápr. 12. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

Én csak azt nem értem hogy ezt miért nem a tesódnak mondod. Adhatunk mi tanácsot de akkor is a nővérednek kell így ahogy nekünk elmondani. És ha ő azt mondja hogy nem segít és akár le is tagadja a te segítséged( ez előfordulhat) akkor lekell zárni vele a kapcsolatot mert ilyen emberrel kár foglalkozni.

De lehet hogy teljesen jó indokot mond amire te nem gondoltál. Ezt meg kell beszélnetek felnőttek módjára. Ne tartogasd magadban.

2023. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
29%
Nincs munkája?! Tele az ország hirdetéssel. Csak az nem dolgozik, akinek büdös a munka.
2023. ápr. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!