Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul hogy a...

Jogosan esik rosszul hogy a családom egyre többet hazudik nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 19 éves srác vagyok.

Mindig őszinteségre neveltek a szüleim, és én mindig az is voltam. Mindig próbálták éreztetni hogy szeretnek, mindent megpróbálnak megadni stb(szokásos családi dumák).

De ahogy egyre nagyobb leszek látom hogy elég fura helyzet van.


Először is ez a kis "szent családi őszinteség" nagyon nincs meg. (vagyis csak nálam)

A család többi része titkolózik egymás előtt, pl. anyám is apám előtt. Vagy akár az egyik tesóm előttem, vagy anyám vagy hasonlók.


Vagy csak simán hazudnak valamiről. Vagy igazából teljesen leszarnak.

Elmondják hogy pl. tanuljak meg így meg úgy, de szerintem az iskola nevét nem tudják hogy hol tanulok.

Vagy pl. mondták (megint csak a szavak ugye) hogy érettségi milyen szép öltönyt akarnak nekem venni. Mondom oké, legyen. Aztán ennyibe is maradt mert elfelejtették, pedig érettségi szóltam többször nekik. Utolsó pillanatra hagyták azt is, de ekkor már sokszor szóltam.

Anyám (aki állítása szerint nagyon szeret) annyit nem képes hogy konkrétan messengeren visszaírjon xd


Eléggé fáradt vagyok szóval nem nagyon tudtam jó példákat felhozni meg összeszedetted írni, bocsi. Inkább kérdezzetek ha valamit nem értetek és akkor talán jobban átmegy az üzenet.


2023. márc. 20. 19:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát úgy érzem hogy ki vagyok közösítve, úgy érzem hogy én mindenkivel őszinte és nyílt vagyok, ők meg ennek az ellenkezője.
2023. márc. 20. 19:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szembesitsd őket ezel amit ide le írtál,
2023. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Beszélj velük. Ez most elég kusza lett, úgyhogy szedd össze a gondolataid és egy normális párbeszéd keretein belül mondd el nekik a problémádat. Nyilván jogos hogy zavar téged, de fontosabb hogy miért csinálják ezt
2023. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik, semmit nem ér.
2023. márc. 20. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lényegében mit vársz a válaszolóktól? Mondjuk hogy jogos és ez már jó? Vagy megoldást szeretnél? Sajnos csak az a megoldás ha beszélsz velük, egyenként vagy egyszerre mindenkivel, ahogy jobbnak érzed.
2023. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdj el a saját életeden dolgozni, mármitn tölük külön majd.
2023. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Szép történet, csak épp hazugsagrol nincs benne szó.
2023. márc. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Velem is ez volt, én megszakítottam a kapcsolatot mindenkivel. Csak mondom, ez is egy opció. Ez változni nem fog, tapasztalat.
2023. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit te leírtál az inkább elhanyagolás ami nem a hazudozás kategória. Az elhanyagolás mögött lehet elfoglaltság, túlterheltség is. Azért nem tudják pl a suli nevét, mert túlóráznak, éjszakáznak, hogy te tanulhassál és nekik is meglegyen, ami nekik kell. Másrészt, és sztem amit leírtál, az nem ez: az ilyen nagy őszinte családokban szokott kiderülni, hogy pl. az apa nem az apa, vagy még rosszabb: az anya meg valaha apa volt, stb. :D Én is ismerek ilyen történeteket, valami csontváz mindig van a szekrényben.
2023. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!