Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul?

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Nővérem kislánya 16 éves. Az elmúlt években mindig én vigyáztam rá a nyári/téli/tavaszi/őszi szünetekben, vagy bármikor amikor csak kettesben akart lenni a férjével. Amíg egyetemre jártam könnyen meg tudtam oldani a vigyázását, aztán amikor dolgozni kezdtem, vettem ki szabadságot. Szóval rengetegszer segítettem ki a nővéremet (a szüleink nem élnek).

Most az én fiam 6 éves, neki is most volt szünet. Kértem a nővérem, hogy esetleg be tudna-e vállalni 1 napot. Rámförmedt, hogy hívjak babyszittert, mert ő nem az. Rosszul esett nagyon, hogy én évekig segítettem, sokszor kockáztattam a munkámat is, erre tessék ez a hála.

Hozzáteszem nővérem 2 éve nem dolgozik, tehát neki még csak nem is lenne nehéz megoldani.

Tudom, hogy erre való a babyszitter és nem rokontól kéne elvárni, de akkor ő miért várta el tőlem ingyen?


2023. ápr. 11. 16:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Jogosan, de nem lehet mit tenni.
2023. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Finoman jelezni kellett volna, hogy amikor neki volt szüksége rád te segítettél és most neked lenne szükséged rá. Családon belül ez normális kommunikációval megbeszélhető.

Amúgy nem lehet, hogy volt valami fontos dolga pont azon a napon? Nyilván azt is el lehet magyarázni, és nem egyből ráförmedni az illetőre.

2023. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%
Nehezen hihető sztori.
2023. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
A novered ektelenul onzo, mar elnezest. Ha te eveken at, meg tizeneves koraban is vigyaztal az o gyerekere, pusztan azert, hogy neki kenyelmesebb legyen, akkor o igazan vigyazhatott volna egy napon at a te gyerekedre, akit a koranal fogva sokkal kevesbe lehetett egyedul hagyni. Es meg raadasul rad is formed, ahelyett, hogy udvariasan elnezest kerve terne ki elole. Gondolom, az jart az eszeben, hogy ha most elvallalja, akkor maskor is meg fogod kerni. Ha valakitol ennyire tavol all a kolcsonosseg, azt jobb kerulni, amennyire lehet.
2023. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3%
Ha ígérte a nővéred, hogy cserébe azért, hogy te vigyázol az ő gyerekére, majd ő is vigyáz a tiédre, akkor igen, jogosan. Ha nem, és te szívességből segítettél neki annak idején, akkor őszintén szólva nincs alapod semmi viszonzást elvárni. Persze, nyilván szép gesztus lenne tőle, ha ő is elvállalná a te gyerekedet, de kötelessége nincs. Akkor sem, ha éjjel-nappal dolgozik, és akkor sem, ha még a papucsát is más teszi arrébb helyette.
2023. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
17.20, a pofátlanság csúcsa évekig megkérni valakit, vagy elfogadni valakitől azt, hogy vigyázzon a gyerekemre szívességből, majd amikor viszonozni illene a segítséget, ilyen stílusban válaszol testvérének. Nem, nincs olyan elv, hogy ha nem ígért semmit a nővér, akkor nincs erkölcsi kötelessége se a másikkal szemben. Ez pusztán önzés, egocentrikus gondolkodás.
2023. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"viszonozni illene a segítséget"


#6, pont azért kérdeztem, hogy szívesség volt-e, vagy előre lebeszélt üzlet.

Ráadásul, a te logikád mentén, ha a húgom pl. vigyáz az én kisgyermekemre, én tartozom neki ezért azzal, hogy majd vigyázok az övére. De ő úgy dönt, hogy nem szül gyermeket. Akkor ezzel engem belekényszerít egy "önző, egocentrikus" szerepbe, hiszen nem tudom kötelezően ugyanazzal viszonozni a szívességét? Ez egy kicsit marhaságnak hangzik.

2023. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
17.46, a segítség viszonzása számtalan más is lehet, mint a gyerekvigyázás, ha a másiknak nem születik gyereke, pont az a lényeg, hogy abban segítsek, amire a másiknak szüksége van. Pofátlanság csak elfogadni a segítséget, de soha nem viszonozni és nem csak akkor pofátlanság, ha nem volt előre megbeszélve, mivel viszonozza a másik. Értelmes embereknél evidens, hogy nem használom ki a testvéremet.
2023. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Hat ez elegge szomoru

Mert erdekes forditva elvarta hogy te babysitterkedj neki

Nem kell belole nagy ugyet csinalni

Tobbet ne vigyazz a kicsire

Hidd el ha te meg oldod

O is megoldja

2023. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Ja.


De elég borzalmas kapcsolatotok lehet.

2023. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!