Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy tanár felhívja az orvost az igazolás végett?

Figyelt kérdés
Főleg tesi felmentés mert az van csak nem ugyanazt mondtam az orvosnak és nem ugyanazt a tanárnak majd... szept-okt felmentés
2010. okt. 8. 14:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A tanárodnak nincs semmi joga, hogy a te magánéletedben kutasson. Ha kaptál egy hivatalos igazolást, orvostól, akkor semmi joga utána nyomozgatni. Az orvosodnak volt oka az igazolást kiállítani, vagy nem volt, az az Ő baja, a tanárnak el kell fogadni. Nyugodtan mond meg neki, hogy hívogassa az édes anyukáját, ne az orvosodat, különben szólsz a szüleidnek, vagy az igazgatónak.
2010. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ha az igazgatónak szól, rosszabbul jár, mert annak akkor már hivatalból ki kell vizsgálnia az ügyet, nem az orvost fogja hívni, hanem a gyámügyet, ők pedig a felettes szervnek szólnak, az orvost pedig a felettes szerv fogja ellenőrizni. Én nem vállalnám be, főleg, ha nem volt beteg, mert ebben az esetben a dokit elég alaposan ellenőrzik, és kevés olyan orvos van, ahol minden 100 %-osan szabályos. Ezt a legtöbb orvos nem vállalja fel, de hálát sem fog rebegni annak, aki a hatóságokat rászabadítja. Kérdező, saját érdekedben ne bolygasd az ügyet, mert szerintem nem lesz bajod, de ha reklamálsz, lehet. De ez csak tanács, azt teszel, amit akarsz.
2010. okt. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok, egyre gyakoribb, mert sok a hamis igazolás.
2010. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

*Az orvost az állapotával kacsolatosan köti a titoktartás,a hiányzás,igazolás közös ügy a pedagógussal!


De mivel az állapota összefügg a felmentéssel, nem adhat ki infót.

2010. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen tanárok, akik eleve bizalmatlanok a tanulókkal, nyilván valamilyen korábbi rossz tapasztalat hatására. Én a végzettségem szerint tanár leszek és ha valamikor gyakorlom majd a hivatásomat, eszembe se jutna ilyesmi. A problémásabb gyerek szüleit esetleg felhívom, de olyan szélsőségekre nem vetemednék, mint az a "kolléga", aki a fogorvost hívogatta, ezen amúgy jót nevettem:)).

Gimiben egyébként volt egy tanárnő, aki még a BKV-t is felhívta, hogy valóban volt-e reggel baleset a kék metró szakaszán, mert az egyik lányka erre hivatkozott, amikor egész délelőtt lógott:)).

2010. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
tegnap 23:18-as vagyok, anno az egyetem alatt én is úgy gondolkodtam, mint az előző tanárjelölt válaszoló. Aztán egy-két év az iskolában más fénybe helyezte a dolgokat. Természetesen az orvost nem az orvosi titok megszegésére kívánja bárki is (jó esetben) rávenni. Úgy gondolom, ha a diák megalapozottan kap felmentést/hiányzik, a tanárnak semmi köze ahhoz, hogy mi a baja. DFe azután érdeklődhet, hogy valóban az adott orvos állította-e ki az adott igazolást. Nálunk egy elég komoly eset bukott így ki pár éve, amikor egy máig tisztázatlan ember közreműködésével egy csomó biankó igazolás (értsd lepecsételt, szabályos) jutott ki egy orvosi rendelőből, és a találékony diákok igazoltak maguknak ezt azt. Ebből természetesen közokirat hamisítási ügy lett. Na, ilyesmik miatt is kell a szúrópróba szerű, vagy gyanús esetek ellenőrzése.
2010. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nálunk ilyen sosem volt, hogy a tanárok ellenőriztek volna minket :-o
2021. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!