Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy tanár felhívja az orvost az igazolás végett?

Figyelt kérdés
Főleg tesi felmentés mert az van csak nem ugyanazt mondtam az orvosnak és nem ugyanazt a tanárnak majd... szept-okt felmentés
2010. okt. 8. 14:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
mondjuk nekem heti egy tesi van és csak öt hét volt amig nem tesiztem ...
2010. okt. 8. 17:03
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Nincs hozzá joga a tanárnak. Ezt velem is egyszer megcsinálta az ofő. Aztán anyám bement hozzá, és elmagyarázta, hogy kit hívogasson. Rendszeresen hívta a fogorvosomat is addig, ameddig az asszisztens meg nem jegyezte neki, hogy "Mennyire jó lenne, ha ennyi beteg mellett még jutna időm telefonálgatásra".


Egyébként a dokidat köti a titoktartás...

2010. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Ezjó :D értem köszönöm :)
2010. okt. 8. 23:53
 14/27 anonim ***** válasza:
Enyém felhívta! (felnőtt oktatásra járok) Közösen kreáltak nekem egy betegséget, ennyivel elkapálták! Azóta szenvedek, majd meg halok minden nap! Ha gáz lesz rácsesznek mindketten van bizonyítékom!!
2010. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy, hogy nincs joga. Az új trv. szerint kötelessége utánanézni, ha úgy látja, nem indokolt a hiányzás. Még fair a pedagógus, ha az orviossal beszél, mert hivatalosan a jegyzőnek , illetve a felettes szerveknek kell szólnia, akkor pedig hivatalból utánanéznek, be van-e írva az aznap ellátott betegek közé a gyerek.Mi a baja, milyen kezelést kapott, stb. Nálunk épp most bukott így le egy gyerekorvos, vizsgálják, mennyi hamis igazolást adott ki, elég rendes büntetést fog kapni. Szóval a dokiknak most nem érdekük csalni. De egy tesi felmentés más kategória, a hiányzásra mennek rá, mivel 50 igazolatlan óra (kb. 10 nap hiányzás miatt megvonják a családi pótlékot. Ha pedig pénzről van szó, a bejelentéseket is komolyabban veszik.
2010. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
nekem kb 8 igazolatlan órám volt aztán azóta megtanultam a leckét és nem is hiányzok ígyis elég hülye voltam és örülök ha nem kerülök nagyobb bajba :/
2010. okt. 13. 18:49
 17/27 anonim ***** válasza:
Mindenesetre többet ne gyűjts, mert 10 óránál kell az első jelentést tenni a jegyzőnél (majd 30 óránál újra, (ekkor már védelembe helyezik a gyereket, ne akard, minden lépésedet számon fogják tartani, szüleidet ellenőrzik, stb. 50 óra után pedig egyrészt megszüntetik a családi pótlékot, mástrészt, ha úgy látják jónak, állami gondozásba is kerülhetsz, mivel szüleid nem tudják biztosítani, hogy iskolába járj. Ezért ne kísérletezz, most naggyon komolyan veszik.Természetesen ez a ténylegesen igazolt órákra nem vonatkozik.
2010. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
bocs, nagyon:)elírtam.
2010. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nálunk a közgazdaságtan tanár szeret nagyon telefonálni. Szülőket, orvosokat, rokonokat egyaránt hívogat. Még akkor is ha valódi igazolásod van. Felhívja mennyire voltál beteg, mikortól, meddig stb..
2010. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nahát nyugodtabb nem lettem XD csak a reményem él még h megúszom többet ilyet soha
2010. okt. 13. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!